PDA

Zobacz pełną wersję : smród palonego plastiku



JeNNy_forever
19-02-08, 22:38
witam ponownie, więc rozwijając temat mam jedno pytanie ale najpierw opiszę problem... otóż poprzedni wlaściciel wsadzil w zabce (EG4 D15B2) H4 bodajze 80W o niebieskiej poświacie ale stwierdziem ze kiepsko oświetlają drogę i postanowilem wymienić na standardowe H4 55/60 W. W momencie gdy je wymieniałem co zresztą sprawiło mi strasznie dużo problemów przez metalowe zapinki czy coś takiego, zauważyłem że jedna z kostek plastikowych co się w nie wkłada zarowki jest lekko przytopiona. Doszedłem do wniosku że to przez poprzednie żarówki - byly za mocne i wydzielaly za duzo ciepła dlatego tak sie stalo. Od paru dni po przejechaniu paru km w aucie czuć takim jakby wlasnie przytopionym plastikiem i ta lampa gdzie byłą przytopiona kostka świeci nie tak jak druga względnie jasno tylko ciemniej i bardziej na żółto (postojówki są OK). Moje pytanie jest następujace - czy taką kostkę trzeba do konkretnego modelu samochodu czy na przykład mogę kupić taka kostke pod H4 do innego samochodu? np. golf czy tam jakies audi, cokolwiek? czy musi to byc kostka przeznaczona konkretnie do civic takiej jak ja mam?

pozdrawiam

Cysiek
19-02-08, 22:42
podłączam się pod pytanie
(mam tak samo jak Ty, tylko nic niekombinowałem z żarówkami)

patyk_lks
19-02-08, 22:43
Każde H4 będzie takie same więc mozesz kupic jakas uniwersalna. Jest jakieś spięcie na kostce dlatego lampa przygasa(zolte swiatlo). Zdarza się to w civicach.

Efyr
20-02-08, 00:00
Kupujesz w samochodowym kostkę pod H4, kilka zł, oraz trzy konektorki - te metalowe złączki, bo pewnie stare będą potopione i to wymieniasz.
Chyba, że kable też będą w kiepskim stanie, to wtedy by trzebabyło pociągnąć nowe od aku + bezpiecznik po drodze przez 2 przekaźniki (mijania/drogowe) sterowane starymi kablami.

Wally
20-02-08, 08:52
Jesli chodzi o zolte swiecenie to obstawiam 2 rzeczy:

1. poprzednia zarowka wypalila lampe i odblysnik. Mam identycznie w aucie kobiety, kiedys wracajac z trasy zauwazylem ze jedna lampa przestala swiecic, podjechalismy wieczorowa pora pod Feuverta i kupilismy pierwsza lepsza zarowne na wymiane. Okazalo sie ze to H4 100W, nie bylo wyjscia, do domu jeszcze kilkaset km a o mandat nietrudno. Zapomnielismy wymienic i tak jezdzilismy kolejne 2 lata az zarowka padla i zazolcila troche lampe. Wymiana zarowlo na normalnego Tungsrama pomogla ale widac niestety roznice miedzy prawa a lewa przed wlaczeniem swiatel, jedna jest ciemniejsza.

2. Kostka moze byc zasyfiona np. jakimis woskiem w plynie itp. bardzo czesto ogranicza przeplyw pradu w efekcje tracimy na efektywnosci swiecenia.

3. kostka jest ok ale kable podlaczone do kostki moga byc juz poukcecane dzieki czemu tracimy na realnej grubosci kabla a co za tym idzie, mamy wieksze straty w napieciu.


Do poprzedniego auta kostke do H4 kupilem w jakims polmozbycie za przyslowiowa zlowtowke, pamietaj jednak ze kable maja ograniczona dlugosc wiec szanuj je przy ew. wymianie.

plakon83
20-02-08, 09:32
Obawiam się Jenny, że na żółte świecenie nic nie poradzisz poza kupnem nowej lampy, regeneracja odbłyśników się nie opłaca, a nowy zamiennik dostaniesz już za ok 100.
Polecam wymienić pare, bo i tak będzie widać dużą różnicę między starą(nie żółtą) a nową lampą, a najlepiej to wymienić same odbłyśniki.
Jak wymieniłem lampy+żarówki philips+80% to koleś się mnie pytał czy założyłem ksenony lol :D