PDA

Zobacz pełną wersję : Plastikowy pojemnik ok filtra powietrza ?

pawel_83
19-02-08, 10:05
Witam, ostatnio przy okazji zdjetego przedniego zderzaka, zauwazylem taki duzy plastikowy pojemnik dosc solidnie wykonany po lewej stronie, patrzac od maski tz. pod filtrem powietrza.
Moje pytanie brzi czy to aby jes potrzebne ? czy jak zaloze stozek to moge sie tego pozbyc ? No i co to tak wlasciwie jest ?
Ten tajemniczy przedmiot jest np. w tej Hondzie na zdjeciu frontu auta po przeciwnej stronie niz zbiorniczek spryskiwacza...
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4006341

zumek
19-02-08, 10:35
to jest rezonator, pucha ktora miedzy innymi ma wygluszac jakies czumy i generalnie halasy zwiazane z zasysaniem powietrza prze zuklad dolotowy. przy zakladaniu stozka TRZEBA to usunac by miec pelny dostep do zimnego powietrza. wywalaj to, nie zastanawiaj sie:)

pawel_83
19-02-08, 15:51
do tej puchy ( rezonatora ) powietrze jest zasysane z pod maski samochodu.. ?? dlaczego tak to jest zrobione ?? czy jak to wszystko wywale to nie wplynie to jakos negatywnie na prace silnika ??.
Czy takie zasosowanie nie mialo na celu jakiegos zduszenia silnika ??
I jeszcze jedno , czy jak bede zakladal stozek to moge pozbyc sie rowniez tego malego rezonatora ktory jest tuz przed przepustnica ??

mihcioo
19-02-08, 17:47
Czy takie zasosowanie nie mialo na celu jakiegos zduszenia silnika ??

Myslisz ze inzynierowie produkujac honde robili cos po to by zdusic silnik?;-) rezonator wyglusza zasysanie powietrza, czyli eliminuje dzwiek taki jaki ludzie chca osiagnac zakladajac filtr stozkowy. a co do tego przed przepustnica to do tego sie podlacza power rure jak mi sie zdaje wiec tego sie juz nie wywala;-) Ja wiem po sobie ze zakladanie stozka to nie jest zabawa, takze wywalajac stary uklad dolotowy czyli miedzy innymi rezonator, trzeba zastapic go czyms sprawdzonym, dostosowanym przekrojem itp do danego auta.