PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwny dźwięk zimnej Hani



plakon83
18-02-08, 15:06
Na zimnym silniku (ale tylko po nocy stania, jak odpalam później w ciągu dnia, nawet po kilku godzinach, jest ok) między 1800-2000 obrotów z silnika(wydaje się, że z okolicy pasków) Hania robi takie dziwne "ziuuuu" (lol), mija najczęściej po kilku minutach jazdy.
Nie jest to żadne cykanie, terkotanie, klekotanie, piszczenie. Nie jestem tego pewny, ale chyba robi "ziuu" szybciej proporcjonalnie do obrotów, jeszcze ją osłucham.
Jeśli ktoś zna ten problem, lub jakieś propozycje proszę serdecznie o wpis :D

skoczek
18-02-08, 16:51
dokladnie to samo mam i wiesz co, wydaje mi sie ze to stozek.. o ile go posiadasz .. :d

Lcfr
18-02-08, 17:45
dokladnie to samo mam i wiesz co, wydaje mi sie ze to stozek.. o ile go posiadasz .. :d

stożek.... wokolicy pasków....
niezłe...
a dzwiek może byc od gwizdającego alternatora(sprawzic paski+łożysko)

djibiza
18-02-08, 18:28
Sprawdź czy słynne "ziuuu" :D nasila się przy włączeniu świateł. Możliwe, że alternator gwiżdże

Homer
20-02-08, 22:31
Odswiezajac temat pytanko mam...
Tak samo na zimnym silniku moj Civic (1.6 VTEC 95') cyka przy przyspieszaniu...co to moze byc ? Poźniej juz tego nie slychac ale tak mnie troszke zmartwilo.
Prosil bym o jakas odpowiedz

plakon83
05-03-08, 13:45
Podaj trochę więcej szczegółów

koberone
06-03-08, 18:39
a mnie tez wyje na poczatku... a jak nacisne sprzeglo w moim D13b2 to wyje jak nie wiem i nikt mi nie wmowi ze to ssanie bo nie wierze ze tak wyc by potrafila:/ po minucie ustępuje...

Hary
13-03-08, 02:13
a jak nacisne sprzeglo w moim D13b2 to wyje jak nie wiem i nikt mi nie wmowi ze to ssanie i pewnie nikt Ci nie powie bo to raczej łozysko.

rafalo23
17-03-08, 14:45
Odswiezajac temat pytanko mam...
Tak samo na zimnym silniku moj Civic (1.6 VTEC 95') cyka przy przyspieszaniu...co to moze byc ? Poźniej juz tego nie slychac ale tak mnie troszke zmartwilo.
Prosil bym o jakas odpowiedz Wmoim B16A2 taki sam objaw cyka na zimnym pózniej jest ok.Czytałem o tym że to nieszkodliwe.

spreddo
18-03-08, 22:45
U mnie aktualnie dzieje się podobnie ale jutro Mechanik się za to zabiera - okazało się że w przedziale 1500-2000 obrotów coś dziwnie piszczy,brzęczy itd. nie mogłem nasłuchać skąd to leci dopóki nie schyliłem się pod auto. Okazało się że opaska trzymająca katalizator się urwała i brzęczała jak wpadała w rezonans przy tych obrotach - w moim przypadku wystarczy założyć nową lub pospawać

Pozdrawiam

spreddo
18-03-08, 22:45
U mnie aktualnie dzieje się podobnie ale jutro Mechanik się za to zabiera - okazało się że w przedziale 1500-2000 obrotów coś dziwnie piszczy,brzęczy itd. nie mogłem nasłuchać skąd to leci dopóki nie schyliłem się pod auto. Okazało się że opaska trzymająca katalizator się urwała i brzęczała jak wpadała w rezonans przy tych obrotach - w moim przypadku wystarczy założyć nową lub pospawać

Pozdrawiam

sebik1984
03-01-12, 14:36
Witam! nie zakładam nowego tematu ale u mnie dzieje się ostatnio podobnie. Słychać takie "ziuuu" na zimnym silniku po nocnym odpaleniu też w granicy 1000-2000 tyś obrotów natomiast na ciepłym nic absolutnie. na luzie lub w czasie jazdy dzwiek taki sam a narasta wraz z dodawaniem gazu i obroty jak się zwiększają. Nie mam pojęcia co to może być dźwięk trudno zlokalizować. Nie wiem może jakieś łożysko ? Może ktoś miał taki przypadek.

skolopendra
03-01-12, 19:18
Słychać takie "ziuuu" na zimnym silniku

u mnie słychać "wrrrz"

ale nie przejmuję się

sebik1984
03-01-12, 20:02
trudno nazwać ten dzwięk ale słychać tak jak by jakiś pasek za mocno naciągnąć ale to raczej nie je słychać. I tylko w danym zakresie obrotów hmm nie wiem może to w skrzyni ? ale dziwne że na biegu i luzie w tym samym przedziale ten sam dźwięk albo faktycznie od stożka i parówy. W aparacie cisza a powiem że stało się tak po wymianie uszczelki pod zaworem vteca. Nie wiem czy to może mieć jakieś znaczenie czy tylko zbieg okoliczności.
u mnie słychać "wrrrz"

ale nie przejmuję się

Electros
03-01-12, 20:47
proponuję trochę WD-40 pomiędzy koło pasowe, a alternator. U mnie pomogło. Wysiada na pewno łożysko ale na razie nie ma kasy żeby cokolwiek ruszyć w tym temacie. 2 tyg. jest spokój.

djwafel
04-01-12, 12:37
proponuję trochę WD-40 pomiędzy koło pasowe, a alternator. U mnie pomogło. Wysiada na pewno łożysko ale na razie nie ma kasy żeby cokolwiek ruszyć w tym temacie. 2 tyg. jest spokój.

Nie opisujcie jak to brzmi tylko po prostu nagrajcie i będzie z głowy wtedy będzie można się wsłuchać co to może być.