PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka pytań probelm z autem(PILNE)



tomson112
01-09-13, 22:51
Witam a wiec mam mały problem z autem a wiec zaczeło sie tak:
Auto stało u blacharza robota została zrobiona ja w tym czasie poczysciłem silnik łynem i szmatka nastepmnie Odpaliłem auto lecz nagle samo zgasło;/
nie mogłem następnie odpalić silnika. Popatrzelismy na wszystkie przewody itp wszystko było ok wiec znajomy mechanik mowił ze auto cos dziwnie sobie pufa otworzylismy pokrywe zaworow doszlismy do wałka rozrzadu i okazało sie ze rozrzad przeskoczył o 3 ząbki, ustawilismy rozrzad na szybkiego na znaki znajomy przytrzymał pokrywe auto odpaliło lecz samo sie wkreca na bardzo wysokie obroty przy okazji pękł pasek od wspomagania;/ na oko znajomego mechanika pasek rozrzadu jest troche za lużny pytanie, jaki powinien byc luz paska w hondzie civic d15b2

Auto ogolnie odpala teraz za kazdym strzałem odrazu lecz wskakuje samo an wysokie obroty czy może to byc przyczyna rozrzadu czy jaka inna ? gdzie szukac czy na darmo przestawilismy rozrzad ?

wiesko1261
02-09-13, 07:00
nie szczelność w dolocie ,sprawdzi cienkie wężyki
a rozrząd bym wymienił jak raz już przeskoczył

tomson112
02-09-13, 11:44
rozrząd własnie kupiłem dzis lub jutro bedzie wstawiany . wiec rozrzad nic nie ma do wskakiwania na wysokie obroty? ogolnie miałem teorie ze ktos kiedys zle ten rozrzad złozył i skorygował to zapłonem a teraz jak jest na znakach to zapłon przyspiesza lecz nie wiem czy to mozliwe bo nie jestem zbyt obeznany ale ok sprawdze cały dolot moze cos przypadiem ruszyłem

marcin87bp
08-09-13, 10:34
to sprawdz ustawianie zaplonu na lampie albo poprostu rusz aparat zaplonowy i bedziesz wiedzial lub wykluczysz jedna z mozliwosci