PDA

Zobacz pełną wersję : wahacze tylne w 6 gen

x-tygrysek-x
17-02-08, 01:14
witam, dziś urwałem śrube podczas próby odkręcenia wahacza tylnego poprzecznego w moim 6 genie ek4
teraz mam pytanie
czy wahacz poprzeczny tylny w 6 genach hb ( ten do którego przykręcamy amortyzator) jest taki sam w wersji z tarczami jak w wersji z bębnami ??
z tego co wiem wzdłużne są inne, a poprzeczne??
z góry dzięki za pomoc

nozder
17-02-08, 01:36
to samo :)

a same wachacze wzdłużne też są identyczne pod bęben jak i pod tarcze

E57
17-02-08, 01:50
czyli można przełożyć tarcze zamiast bebna czy zle kombinuje ? skoro wahacze sa takie same

nozder
17-02-08, 02:10
można... problem może wystąpić jedynie przy odkręcaniu tych śrób mocujących całość(piasty, jażma, zaciski) do wachacza :/
do pełni szczęścia jeszcze linki od ręcznego i korektor siły hamowania bedzie potrzebny ;)

E57
17-02-08, 12:51
powiedzmy, że mam dwie opcje : wymienić cały wahacz albo wymienić to, co napisałeś (piasty, jażma, zaciski). Co będzie bardziej bezbolesną operacją ? oczywiście pewnie wszystko zależy od tego jak mocno śruby będą trzymały...

x-tygrysek-x
17-02-08, 13:56
nozder wielkie dzięki :hinczyk:
troszke kamień spadł mi z serca :)

nozder
17-02-08, 14:29
Co będzie bardziej bezbolesną operacją ? oczywiście pewnie wszystko zależy od tego jak mocno śruby będą trzymały...
zależy do czego masz dostęp i w jakich cenach... myśle że jak dorwiesz niepogięte kompletne uzbrojone wachacze z pewnego źródła, to wygodniejsze rozwiązanie i stare z bębnami możesz spieniężyć...
Albo wczesniej sprawdz czy puszczą Twoje sróby i szukaj samych piast z "resztą"- plusem jest że już wiesz na czym stoisz jeżeli chodzi o zbieżność. Ja niestety kupilem najpierw kompletne wachacze i jeden okazał sie przekoszony, wiec musialem kombinować :afro:

nozder wielkie dzięki
prosze bardzo, powodzenia w modach :hinczyk:

E57
17-02-08, 14:38
wahacze już czekają, wzdłużny(kompletny)+górny. raczej proste bo wyciągnięte z jeżdżącego samochodu ale pewności 100% nigdy nie ma, wszystko wyjdzie w praniu ;) zobacze jak z tymi śrubami będzie i wtedy się zdecyduje, najważniejsze, że mając wszystkie graty na miejscu jest jeszcze jakaś możliwość kombinowania. a nie orientujesz się przypadkiem jak to jest z cukierkami w takim wahaczu wzdłużnym ? jak ja mam ej9 a wahacz jest z eg5 to cukierki muszę mieć od eg5 ?

nozder
17-02-08, 18:57
Cukierki są takie same, wszystko pasuje. Pamiętaj jedynie o korektorze siły hamowania w Twoim przypadku, jeżeli masz ABS, podejdzie jedynie z ek4(bądź kupety Si oczywiście).

E57
17-02-08, 21:52
o korektorze pamiętam, będzie 262/239 tylko nie wiem skąd go wezmę jeszcze :/ chociaż były 5geny z takim zestawem tarcz więc będę kombinował. nie wiem natomiast czy jest sens kombinować na siłę i czy ten korektor jest konieczny. auta po takiej przekładce jeżdżą z seryjnym korektorem siły hamowania (od bębnów) i nikt nie narzeka. w moim przypadku mowa o ej9 z seryjnymi tarczami 262 z przodu i bębnami z tyłu. absu brak.

nozder
18-02-08, 03:35
u mnie jest abs i przód reagował zbyt intensywnie, co owocowało słabą skutecznością.

E57
19-02-08, 01:02
ok, dzięki nozder :piwo:

alexik
25-02-08, 18:37
czy wahacz poprzeczny tylny w 6 genach hb ( ten do którego przykręcamy amortyzator) jest taki sam w wersji z tarczami jak w wersji z bębnami

przy ek4 sa otwory by przykrecic stabilizator, przy np ej9 nie ma, poszukaj w dziale uklad jezdny. znajdziesz wszystko co potzrebujesz

pozdrawiam