PDA

Zobacz pełną wersję : Czy można wrzucić panewki korbowodowe z innego silnika ?



synek01
31-08-13, 10:47
Tak jak w temacie. Robię remont D16W4, w garażu leży blok D16Y7 w którym panewki są w idealnym, nienaruszonym stanie. Czy jest opcja żeby je przerzucić? Trzeba je jakoś pomierzyć etc?

York22
31-08-13, 14:05
To jakiś żart ? :)
Pomysł raczej słaby :)

birchie
31-08-13, 14:26
To jakiś żart ?
Pomysł raczej słaby

Podaj powód: dlaczego? :)

Seba27
31-08-13, 14:49
Ja popieram zdanie York-a ale birchie mowi ze w stanach nie takie cuda robia :)
Niby sie da - najpierw wał do pomiarów i do polerowania.
Jak wyjdzie ze nominal a panewki sa "ideał" to powinno byc ok.
Ja jednak obstaje brzy swoim zdaniu, tego typu oszczędności nagle kosztują wiecej w niedlugim czasie.
Czy jest sens ryzykować?
Wątpię ze jakis mechanik sie pod tym podpisze, ja bym odmówił...

York22
31-08-13, 14:56
Takjak piszesz... trzeba robić pimiary, polerki itd... ogólnie trochę dużo zachodu. Natomiast w tym konkretnym przypadku podejrzewam, że chodzi poprostu o włożenie panewek, które już są dotarte z jakimś tam wałem i są po przebiegu X, jest raczej mało prawdopodobne, żeby się dotarły drugi raz do wału który idealny raczej nie będzie.
Dla mnie bezsensowna podwójna robota.

birchie
31-08-13, 15:05
Niby sie da - najpierw wał do pomiarów i do polerowania.

Nie ma konieczności polerowania, jeśli jest w dobrym stanie. Niepotrzebna ingerencja w utwardzoną powierzchnie czopów. Jeśli silnik po panewce, albo widoczne są wyraźne ślady zużycia-wtedy już trzeba.


Czy jest sens ryzykować?

Większość ludzi doradza zostawić stare panewki, jeśli są w dobrym stanie a nie zakładać na siłę nowe zamienniki. Ryzykują niepotrzebnie? Po raz kolejny pytam, co jeśli oryginalnie były zalożone panewki np. czerwone albo niebieskie? Nominalny zamiennik będzie lepszy, bo nowy?

Seba27
31-08-13, 15:14
Np ale stary, chodzi o dotarcie do wału.
Jeżeli wał z kołem zamachowym przypasi i do niego panewki w doskonale TEJ SAMEJ KOLEJNOŚCI.
To tak, jest sens.
A jeżeli chcesz zakładać nawet NOWE panewki na nie mierzony wał - to powodzenia w renontach.
Ja zagubilem podczas remontu klin do koła pasowego, zadzwoniłem do szanujacego sie serwisu KLEMA CUSTOM GARAGE i powiedziano mi zebym zrobił z czegokolwiek, najlepiej z wiertla i bedzie trzymać.
Poza tym silnik ten sie kręci w druga stronę wiec bedzie ok.
Ja jednak wklepalem w Google "KLIN Dseria" - pierwsze 20 odpowiedzi było - zerwalo klin w Dserii...
Ze robiłem swój silnik, pojechałem 50km i kupiłem za 10zl orginalny klin zeby miec spokój ducha.
W swoim zaś silniku panewek nie zmieniłem ale wał był mierzony a panewki wróciły dokładnie na te same miejsca z których zostały wyjęte...

birchie
31-08-13, 15:29
Np ale stary, chodzi o dotarcie do wału.
Jeżeli wał z kołem zamachowym przypasi i do niego panewki w doskonale TEJ SAMEJ KOLEJNOŚCI.

Ale dlaczego w tej samej kolejności? Po to są wybite oznaczenia na wale i bloku, żeby można bylo dobrać odpowiednie pasowania. Jeśli dwa silniki posiadać będą ten sam zestaw kolorów panewek, ale w innej kolejności, to jaki problem z przesegregowaniem łożysk? Z tego co wyczytałem na HondaTech- możliwe jest np. skompletowanie zestawu łożysk z panewek dwóch producentow , np. OEM + ACL, choc nie jest zalecany taki misz-masz w obrębie jednego łożyska. Łożyska zielone można śmiało wymieniać na ACLe, lub inne zamienniki. Co jednak, jeśli oryginalny kolor łożyska daleki był od nominału? Najprawdopodobniej lepiej zostawić stare łożysko (jeśli jest w dobrym stanie) niż pchać się w nominalny zamiennik. Podkreślam jednak to o czym piszą wszyscy: PODSTAWĄ SĄ POMIARY!!



zadzwoniłem do szanujacego sie serwisu KLEMA CUSTOM GARAGE i powiedziano mi zebym zrobił z czegokolwiek, najlepiej z wiertla i bedzie trzymać.

Fuszera. No comment.



Ze robiłem swój silnik, pojechałem 50km i kupiłem za 10zl orginalny klin zeby miec spokój ducha.

10 zł to nie są pieniądze przy remoncie silnika :) Natomiast OEM panewki nabijają juz sporą kwotę.

synek01
31-08-13, 16:41
Tak wyglądają panewki korbowodowe które chce wymienić, oznaczenia jakich sie dopatrzyłem to kolejno od lewej: D8B, D8H, D8H, D8H

http://i.imgur.com/ueNVUaU.jpg


Jeśli nie wrzucę panewek z tego drugiego bloku to czy nominalne ACL Duraglide 4B1956 będą dobre?

birchie
31-08-13, 21:48
Tak wyglądają panewki korbowodowe które chce wymienić, oznaczenia jakich sie dopatrzyłem to kolejno od lewej: D8B, D8H, D8H, D8H

Zajrzyj do manuala. Musisz zczytać kod wybity na bloku silnika oraz kody wybite na wale korbowym. Zestawione razem określają jakie panewki były zamontowane fabrycznie. Ponadto każda panewka z boku ma kolorowy pasek. Przyjrzyj się dobrze.

synek01
02-09-13, 11:05
A więc panewki kolejno od lewej mają kolory: BRĄZOWY / BRĄZOWY / ZIELONY / ZIELONY

Czyli jak ?

birchie
02-09-13, 11:43
A więc panewki kolejno od lewej mają kolory: BRĄZOWY / BRĄZOWY / ZIELONY / ZIELONY

Czyli jak ?

Powinno zagrać z zamiennikami w nominale. Ze względu jednak, że brązowe są troszkę grubsze od zielonych, a i wał też już mógł delikatnie się wytrzeć, koniecznie trzeba sprawdzić, czy luzy nie będą zbyt duże. Raczej powinno być dobrze.

synek01
02-09-13, 12:13
Panewki w tym drugim bloku który mam mają kolory: ZIELONY / ŻÓŁTY / CZERWONY / ZIELONY, więc domyślam się, że przekładka ich odpada.

Więc jak, brać te ACL Duraglide? Jak sie potem mierzy te luzy?

birchie
02-09-13, 12:54
Więc jak, brać te ACL Duraglide? Jak sie potem mierzy te luzy?

Najlepiej Duraglide. ACL Racing, moim zdaniem, nie mają sensu, jesli nie zamierzasz robić jakichs doładowań i ogólnie grubo modzić silnika.

Luzy mierzysz tak, jak to napisano w manualu (są również filmiki na Youtube). Musisz wyposażyć się w Plastigage (Plastigauge).

P.S> Mój jubileuszowy post :D

synek01
02-09-13, 13:23
Okay, więc tak zamawiam. Co do pierścieni, okazuje się ze w jdmshop też nie ma pierścieni TP, ale są NPR (NIppon Piston Rngs) więc chyba też będą ok?

Seba27
02-09-13, 15:16
Okay, więc tak zamawiam. Co do pierścieni, okazuje się ze w jdmshop też nie ma pierścieni TP, ale są NPR (NIppon Piston Rngs) więc chyba też będą ok?

Godne polecenia, sam na nich jeżdżę