PDA

Zobacz pełną wersję : Trzęsie całą budą. EJ9



w_rebacz
29-08-13, 09:52
Witam. Panowie podczas przyspieszania i jazdy ze stałą prędkością w okolicach od 50 km/h trzęsie mi całą budą. Wiem że to objaw walniętych przegubów wewnętrznych, ale chcę się upewnić czy u mnie też będzie to miało miejsce.
Mianowicie Hania dostała po dupie konkretnie i przy schodzeniu z 4 na 3 bieg w okolicach 5k obr nie docisnąłem sprzęgła, zazgrzytała skrzynia. Czy możliwe że padło coś w niej, skoro tłucze buda na każdym biegu? Mam drugą skrzynkę ale nie wiem czy wstawiać, bo zachodu trochę z tym jest i dzień poświęcić trzeba. Co myślicie?

Gozdo
29-08-13, 10:22
Ja myślę że trzeba sprawdzić te przeguby czy mają nadmierny luz przy okazji czy na różnicowym nie ma jakiegoś luzu. Ogólnie wiesz jak to jest jak się tego nie widzi nie pomaca itp to ciężko coś ustalić dla tego mechanicy robią w warsztacie a nie przez internet w domu :P

krystof1994
29-08-13, 12:15
Może tarcza któraś krzywa i powoduje wibracje..

Seba27
29-08-13, 12:25
Tarcze krzywe by walily tak mocno tylko przy hamowaniu.
Jechałem kiedys pewnym Maserati które bardzo długo stało - podczas przyspieszenia i szybkiej jazdy nic sie nie działo ale przy hamowaniu powyżej 120 tak biło ze cieżko było koło utrzymać - wyrwalo az daszek zegarków z deski - odgielo blaszki.
Moze prozaiczne ale wulkanizacja? Przednie koło, koła tylne? Dziura? Moze odwaznik z ktorejs felgi odpadł? Jak nie czujesz na kierownicy moze cos z tylu? Jak zawias?

krystof1994
29-08-13, 12:39
Tarcze krzywe by walily tak mocno tylko przy hamowaniu.
Jechałem kiedys pewnym Maserati które bardzo długo stało - podczas przyspieszenia i szybkiej jazdy nic sie nie działo ale przy hamowaniu powyżej 120 tak biło ze cieżko było koło utrzymać - wyrwalo az daszek zegarków z deski - odgielo blaszki.
Moze prozaiczne ale wulkanizacja? Przednie koło, koła tylne? Dziura? Moze odwaznik z ktorejs felgi odpadł? Jak nie czujesz na kierownicy moze cos z tylu? Jak zawias?
Nie zgodzę się z Tb, jak tarcza bije przy hamowaniu to juz musi być naprawdę krzywa, fakt podczas jazdy ciężko to dostrzec bo zazwyczaj czuć tylko przy określonej prędkości..

w_rebacz
29-08-13, 14:37
Dzięki za pomoc. Jak to mówią- pierwsza myśl najlepsza. Dzisiaj z rańca wymieniłem przegub wewnętrzny lewy i pomogło. Dodatkowo dodam, że przed wymianą pojechałem na równą drogę i okazało się że budą trzęsło dopiero mniej więcej przy ok 80 km/h wzwyż, co mnie bardzo zdziwiło. Dlatego też bałem się że tarczka sprzęgłowa albo coś ze skrzynką, a wiadomo 2 razy tyle z tym roboty co z zamym przegubem.

Dla kolegi Gozdo: Po to jest internet i dlatego stworzono to forum żeby czerpać z niego informacje i pomagać na odległość innym, podpowiadać, dzielić się własnym doświadczeniem. Tak mi się wydaje. Gdyby np nie kilka wątków które wcześniej przeczytałem tutaj, nawet nie podejrzewałbym że przegub może robić taką robotę, dlatego warto poczytać co mają do powiedzenia inni użytkownicy, a nie tylko warsztat... Pozdro ;)