PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z rozpędzeniem D15B2 powyżej 'xxx'km/h



dyabeu
28-08-13, 20:52
Witam was,
ja wiem, ja wiem że było coś takiego na forum, sprawdzałem prawie wszystko ale nic nie pomogło.
Postanowiłem założyć nowy temat, może jest ktoś nowy co jeszcze coś nowego powie itp.

Troche info... Samochód (Honda Civic V Sedan, benzyna, D15B2) rozpędza się jedynie do ~120km/h , a później nie wiadomo co bym nie zrobił to więcej nie pojedzie. Na trzecim biegu, przy 6500 obrotów osiąga 90km/h.
Wymieniałem świece, kable, zrobiłem reset 'komputera' sposobem poprzez wyciągnięcie bezpiecznika "BACK UP", nic to nie dało. Dodam że niedawno wycinałem katalizator (mechanik zrobił to bardzo dobrze) z tym że nie wiem jak było przed wycięciem, ale to mu raczej nie zaszkodziło.
Znalazłem również coś o blokadzie gaźnika, ale jedynie do tej pory to wykręciłem tą zwężkę dolotu nad gaźnikiem i zauważyłem pęknięty wężyk podciśnienie do siłownika który otwiera przepustnicę. Efekt? troche lepiej wchodzi na obroty, ale nie poprawiło to prędkości max...
troche się rozpisałem , mam nadzieje że będzie Wam się chciało to czytać i od razu dziękuje za odpowiedzi.

kamil1988
28-08-13, 22:48
masz d15b2? jak mowisz ze gaznik to moze d15b3? zobacz czy nie masz rozrzadu przestawionego.

dyabeu
29-08-13, 11:35
To jest D15B2, ja tam napisałem gaźnik, ale to jest ten pseudo wtrysk. Jutro dopiero jadę do mechanika na diagnostyke z tym rozrządem o którym wspomniałeś.

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły co do tego tematu ?

krystof1994
29-08-13, 12:07
Może auto ma po prostu ciężko.. Zobacz czy nie blokuje któreś koło, efekt zanieczyszczonych cylinderków ..

Seba27
29-08-13, 12:16
Właśnie stary, szukasz pod maska a moze to heble.
Podnieś fure, zakrec kołami i zobacz czy nie trzymają hamulce
Nie pali ci cos duzo przy okazji?

rooter666
29-08-13, 16:15
d15b2 to 2 punktowy wtrysk, moze po prostu ten drugi wtryskiwacz nie leje ;]

dyabeu
29-08-13, 18:27
Co do kół, jest wszystko ok, niedawno nawet robiłem przegląd i na bieżni żadnych oporów nie ujawniło.

A co do tego wtrysku to jak go sprawdzić ?
Tak jak mówiłem jutro mam wizytę u mechanika to mu przy okazji powiem o tym.

dymek91
30-08-13, 10:08
Z tego co pamietam z mojego d15 jezeli nie lałby drugi wtryskiwacz to auto nie wkreciloby sie do 6000rpm...

piotreek23
30-08-13, 10:30
Co do kół, jest wszystko ok, niedawno nawet robiłem przegląd i na bieżni żadnych oporów nie ujawniło.
Podnieś auto i kreć kołem musi iść bez oporów. Ewentualnie nie grzeje ci się któraś felga?

empty212
31-08-13, 00:51
A filterek powietrza kolega ruszał kiedyś albo paliwa ?

Kwapcio23
31-08-13, 03:50
Skoro przy 6500 RPM na 3 biegu ma 90 km/h to hamulce, łożyska itp bym wykluczał, bo nawet gdyby aż tak "trzymało" to jaki to ma mieć wpływ na to, że jest dana prędkość a zbyt wysokie obroty?
Głupie pytanie może, ale sprzęgło sprawne?

dyabeu
05-09-13, 11:48
Zapomniałem opisać sprawe. Autko odebrałem od mechanika (wymiana rozrządu, pompy, pasków osprzętu, regulacja zaworów itp.) okazało sie że w ogóle te w.w części były jeszcze z fabryki :) Po tych zabiegach , Honda lepiej przyspiesza, ale prędkość max poprawiła się do 130km/h.

Kwapcio23 : Ze sprzęgłem jest tak że łapie u góry, ja nic przy nim jeszcze nie grzebałem, widocznie jeszcze to zostaje...

krystof1994
05-09-13, 13:34
Czyli jest już dobrze czy nie?
Zrób samodiagnostyke może coś pokaże.. Wygląda jakby silnik pracował w trybie awaryjnym. Może padła sonda, albo map sensor.. Wtyczka gdzies się odpieła..
Lpg w aucie jest?

empty212
06-09-13, 18:35
Hmmm. Sprawdź sprzęgło. Zaciągasz ręczny, wrzucasz 5 bieg i wkręcasz na około 4 tyś i strzał ze sprzęgła. Jak zgaśnie to sprzęgło sprawne jak obroty zaczną powoli spadać to sprzęgło do roboty. Nie łudź się, jeśli w miarę szybko spadną. Ma po prostu łupnąć. Jak zgaśnie od razu to szukaj dalej.