PDA

Zobacz pełną wersję : Remont silnika - Części jakich firm i skąd?



synek01
27-08-13, 14:25
Witam

Robię remont silnika D16W4, a mianowicie bedę wymieniał pierścienie i możliwe, że panewki też. Części jakich firm bedą dobre i gdzie takowe będe mógł dostać? pierścienie, panewki, uszczelka głowicy itp ??

Gumka23
27-08-13, 14:30
Pytanie podstawowe brzmi- chcesz dobrze czy chcesz tanio?

birchie
27-08-13, 14:34
Pierscienie TPR, panewki OEM albo ACL, uszczelka OEM

synek01
27-08-13, 14:36
Pytanie podstawowe brzmi- chcesz dobrze czy chcesz tanio?

raczej dobrze, ale też nie pod tysiąc koni :D

Seba27
27-08-13, 14:37
Pierscienie TPR, panewki OEM albo ACL, uszczelka OEM

x2 - i śpisz spokojnie :)

Chociaz ja sam wrzuciłem uszczelke ELRINGa - narazie jest ok

Gumka23
27-08-13, 14:43
No to tak jak napisal Birchie, pierscienie moga byc tez Hastings, NPR lub Teikoku byle by oryginalne. Odzywaj sie do Dzidy z Haparts, ma dobre ceny, na pewno oryginalne czesci i dobrze doradzi.

birchie
27-08-13, 14:50
lub Teikoku

W sumie TPR to własnie Teikoku Piston Rings :)



Odzywaj sie do Dzidy z Haparts, ma dobre ceny, na pewno oryginalne czesci i dobrze doradzi.

Polecam, birchie... ;)

synek01
27-08-13, 15:10
No więc tak.. dzwoniłem do Haparts, pierścieni nie mają żadnych.. panewki powiedział ze najlepiej oryginalne 70zł szt. :eek:

birchie
27-08-13, 15:20
No więc tak.. dzwoniłem do Haparts, pierścieni nie mają żadnych.. panewki powiedział ze najlepiej oryginalne 70zł szt.

Ostatnio kupowałem u nich pierscionki do D16Z6, to chyba Ci podkupiłem :P panewki najlepiej oryginalne, ale zbańczyć można niestety. Po pierwsze sprawdź pasowania w swoim silniku, wykonaj pomiary i wówczas możesz zdecydować o kupnie zamienników (występują tylko w wymiarach nominalnych). Jesli oryginalne panewki są w dobrym stanie- niekoniecznie trzeba je wymieniać

synek01
27-08-13, 15:36
znalazłem coś takiego:

http://www.sklep.carstuff.pl/pierscienie-tlokowe-npr-nominal-000-p-459.html

oraz:
http://jdmshop.eu/Pierscienie-tlokowe-honda-05012?manufacturer_id=23

ale coś tam mówił że NPR są w polsce ale niemieckie, a nie japońskie i że też jakieś podróbki bo nikt w polsce tego nie importuje coś tam coś tam.. nie zrozumiałem dokładnie bo gadał jak z automatu, a miałem lipny zasięg i słabo słyszałem o co kaman :/

reaktor
27-08-13, 16:30
ja mam oryginalne japońskie

synek01
27-08-13, 16:40
ja mam oryginalne japońskie

w samochodzie? czy nowe na sprzedaż? jaki koszt?

Muzyk-Grzes
27-08-13, 21:08
D16W4 ma takie same pierścienie jak D16Y (P07) czyli 1,0 1,2 i 2,8 A więc "chudsze" niż w reszcie D serii jak D16Z6 mająca 1,2 1,5 2,8 (ale też D13,D15 itd)
Te z linka powyżej nie podejdą.
Pierścienie NPR model: SWH30423-0 pasujace do D16W4

motomaniak1988
28-08-13, 23:47
co do uszczelek pod glowice to wiekszosc gada ze tylko oem ja osobiscie wiele razy zakladalem np erlinga i bylo wszystko ok jesli jest dobrze splanowana glowica prosty blok wszystko dokrecone odpowiednimi momentami to musi chodzic :) a i jeszcze jedno ze niby te uszczelki z d16y8 sa 2 warstwowe i dobre na doprezenie motoru a z d16z6 3 warstwowe guzik prawda :P wszystkie te uszczelki maja 3 warstwy chyba ze ktos sobie wyjmie jedna...

Seba27
29-08-13, 12:56
Tu się zgadzam z przedmówca ale dekiel mi leje, ELRING do dekla jest o Kant dupy rozbić. Mam zrobione niecałe 4tkm po docierce i musze zwalać dekiel :/ - a był porządnie wyczyszczony i odtluszczony rowek wiec czemu puścił? Pewnie dupiata guma

kamil39
29-08-13, 13:48
Tez kupilem pod pokrywa zaworow elringa , i tez puszcza na rogu od strony aparatu zaplonowego:p dalem jeszze raz na silikonie i msc trzymalo,, znow powoli zaczyna sie pocic... bedzie trzeba w oem zainwestowac.

markotny
29-08-13, 13:53
jeszcze jedno ze niby te uszczelki z d16y8 sa 2 warstwowe i dobre na doprezenie motoru a z d16z6 3 warstwowe guzik prawda :P wszystkie te uszczelki maja 3 warstwy chyba ze ktos sobie wyjmie jedna...

Potwierdzam.


ELRING do dekla jest o Kant dupy rozbić. Mam zrobione niecałe 4tkm po docierce i musze zwalać dekiel :/ - a był porządnie wyczyszczony i odtluszczony rowek wiec czemu puścił? Pewnie dupiata guma

Ja mam podobnie z uszczelką Ajusa. Nie wiem czy 3k km wytrzymała i jest do wymiany a silnik się jebitnie poci. Naszczęście OEM z Hapartsa już leży i czeka na wjazd pod maskę.

Co do remontu ja dałem pierścienie TP a panewki Taiho(główne i korbowe). Od remontu zrobione ponad 20 000 km i zero problemów. Oleju nie pije nawet przy upalaniu.

birchie
29-08-13, 14:30
a panewki Taiho(główne i korbowe)

Panewki TAIHO trudno dorwać niestety :(

synek01
29-08-13, 19:24
Mam blok z d16y7 w którym panewki są w idealnym, nienaruszonym stanie. Jest opcja żeby je przerzucić?

motomaniak1988
30-08-13, 00:08
co do tych uszczelek uszczelniaczy silnika to glowica moze byc smialo zamiennik typu erling uszczelka kolektora ssacego malo istotne kazda da chyba rade uszczelniacze walu i walka rozrzadu polecam OEM bo juz kiedys wyciagalem silnik tylko po to zeby zmienic uszczelniacz od str sprzegla pod pokrywe zaworow rowniez polecam OEM pod miske tez by sie zdało ale ja juz kilka razy zakladalem zamiennik i dawal rade tylko ze nie uzywam sylikonu bo to nic nie daje jak dla mnie najlepsze co moze byc to pasta uszczelmniajaca erlinga na niej zlozylem uszczelke pod pokrywe zaworow i bardzo dlugo bylo suchutko pomimo tego ze byl to zamiennik bo sylikony nie daja rady....


Tu się zgadzam z przedmówca ale dekiel mi leje, ELRING do dekla jest o Kant dupy rozbić. Mam zrobione niecałe 4tkm po docierce i musze zwalać dekiel :/ - a był porządnie wyczyszczony i odtluszczony rowek wiec czemu puścił? Pewnie dupiata guma

fakt w to miejsce najlepszy jest OEM ale ja bym jeszcze zlozyl na paste uszczelniajaca ,,erlinga,, naprawde daje rade :)

Seba27
30-08-13, 01:10
pod miske tez by sie zdało ale ja juz kilka razy zakladalem zamiennik i dawal rade tylko ze nie uzywam sylikonu bo to nic nie daje jak dla mnie najlepsze co moze byc to pasta uszczelmniajaca erlinga na niej zlozylem uszczelke pod pokrywe zaworow i bardzo dlugo bylo suchutko pomimo tego ze byl to zamiennik bo sylikony nie daja rady....

dzieki za TIP bo ELRING pod miska tez chyba leje - troche wkurrr ten tegez bo uszczelka michy wcale supertania jakas nie byla - chyba 70zl ale sprobuje tej twojej magicznej pasty
po wyczyszczeniu i zlozeniu na niej powinno trzymac? czy lepiej odrazu kupic OEMy?

Guscioren
30-08-13, 01:45
Jak wygląda sprawa z pierścieniami RIKen?

synek01
30-08-13, 02:02
Jutro już chciałbym zamówić części, co myślicie o jdmshop.eu ? głownie to chyba tylko od nich dostanę pierścienie TP? resztę najprawdopodobniej bede brał od haparts

BTW powiedzcie jeszcze jak z tymi panewkami bo tak jak pisałem wcześniej:
"Mam blok z d16y7 w którym panewki korbowodowe są w idealnym, nienaruszonym stanie. Jest opcja żeby je przerzucić?"

Seba27
30-08-13, 02:11
jak przerzucac to chyba panewki z walem... bo same panewki, nie wiem nawet czy pasuja ale nie slyszalem zeby ktos przerzucal na inny wal bez conajmniej pomierzenia, ja tam bym nie ryzykowal - bez sensu raczej - takie oszczednosci z mojego doswiadczenia sa kosztwne pozniej w jakis dziwny sposob
A w tym d16z6 mocno wala?

motomaniak1988
30-08-13, 07:44
dzieki za TIP bo ELRING pod miska tez chyba leje - troche wkurrr ten tegez bo uszczelka michy wcale supertania jakas nie byla - chyba 70zl ale sprobuje tej twojej magicznej pasty
po wyczyszczeniu i zlozeniu na niej powinno trzymac? czy lepiej odrazu kupic OEMy?

a tobie puszcza na bokach gdzie są polkoła czy na całej uszczelce się leje bo jeśli na całej to już lepiej kupić oem :-D

kamil39
30-08-13, 08:04
a tobie puszcza na bokach gdzie są polkoła czy na całej uszczelce się leje bo jeśli na całej to już lepiej kupić oem :-DMi lala na calej, wiec dalem nie tyle co sylikon a taka wlasnie pasta firmy REINZ , dwa miesiace bylo ok i zaczelo po boku na polkolu na rogu puszczac znowu... czuje ze 18letni orginal moglem zostawic hehe ;d

birchie
30-08-13, 08:30
BTW powiedzcie jeszcze jak z tymi panewkami bo tak jak pisałem wcześniej:
"Mam blok z d16y7 w którym panewki korbowodowe są w idealnym, nienaruszonym stanie. Jest opcja żeby je przerzucić?"


jak przerzucac to chyba panewki z walem... bo same panewki, nie wiem nawet czy pasuja ale nie slyszalem zeby ktos przerzucal na inny wal bez conajmniej pomierzenia, ja tam bym nie ryzykowal - bez sensu raczej - takie oszczednosci z mojego doswiadczenia sa kosztwne pozniej w jakis dziwny sposob

W czystej teorii jest to możliwe (oczywiscie konieczne są pomiary). W USA nie takie kombinacje robią (składają nawet razem 2 panewki o różnych kolorach).

tomekjzg
30-08-13, 08:48
nie rób tego bo zaraz będziesz rozbierał od nowa!!! o graty pogadaj z użytkownikiem Arturvf500 ma super ceny i potrafi dobrze dobrać część. JDM shop jest ok tylko różnica w cenie będzie spora.

motomaniak1988
30-08-13, 09:26
Poprawiam się miałem na myśli pastę reinz a napisałem erĺing ;-)

birchie
30-08-13, 10:57
nie rób tego bo zaraz będziesz rozbierał od nowa!!!

Rozumiem, że to 100% pewne, że używane panewki OEM w dobrym stanie są gorsze od zamienników produkowanych tyko w wymiarze nominalnym? :) a jesli oryginalne panewki były w kolorach red albo blue? ;)

Seba27
30-08-13, 13:13
a tobie puszcza na bokach gdzie są polkoła czy na całej uszczelce się leje bo jeśli na całej to już lepiej kupić oem :-D

Leje od strony koła, pod rozrzadem...

tomekjzg
31-08-13, 23:57
Rozumiem, że to 100% pewne, że używane panewki OEM w dobrym stanie są gorsze od zamienników produkowanych tyko w wymiarze nominalnym? :) a jesli oryginalne panewki były w kolorach red albo blue? ;)

a kiedy panewki używane są dobre a kiedy złe?

birchie
01-09-13, 00:02
a kiedy panewki używane są dobre a kiedy złe?

Np. kiedy noszą wyraźne ślady zużycia? Kiedy przebija juz "złote"? Kiedy wyniki pomiarów wskazują za duże luzy? Ale to chyba zbyt oczywiste, żeby tłumaczyć?

motomaniak1988
01-09-13, 02:21
Leje od strony koła, pod rozrzadem...
to ja bym sprobowal na paste... posmarowac te polkola i do przodu :P

tomekjzg
01-09-13, 15:53
Np. kiedy noszą wyraźne ślady zużycia? Kiedy przebija juz "złote"? Kiedy wyniki pomiarów wskazują za duże luzy? Ale to chyba zbyt oczywiste, żeby tłumaczyć?

może i tak tylko żeby pomierzyć panewki to trzeba mieć czym. Na oko to możesz sobie... oddasz to profesjonalistów to Cię skasują, a nowe panewki nie są aż tak drogie.

birchie
01-09-13, 20:00
może i tak tylko żeby pomierzyć panewki to trzeba mieć czym. Na oko to możesz sobie... oddasz to profesjonalistów to Cię skasują, a nowe panewki nie są aż tak drogie.

Plastigage kosztuje 30 zł tępy chu*u ;) (bez obrazy, ale nie mogłem się powstrzymać przy tym awatarze ;) peace!

Muzyk-Grzes
03-09-13, 10:37
Jak wygląda sprawa z pierścieniami RIKen?
Ja zakładałem takie bo słabo z dostępnością NPR (choć później znalazłem) i jeźdzę bez problemów.

Seba27
03-09-13, 21:42
Ja mam dojście do NPRow za chyba 190zl

reaktor
03-09-13, 22:22
a ja sprzedam za 180:D