PDA

Zobacz pełną wersję : niechce odpalić D15Z1 , EG4 1,5 VTEC-E



michu034
14-02-08, 11:37
Witam serdecznie , mam następujący problem :

Wczoraj cały dzień autko odpalało i jeździło bez problemów do południa , o godzinie 16-ej chciałem gdzieś podjechać odpaliłem bez problemów i po minucie auto zgasło i koniec nie chciało odpalić. Poszedłem do domu bo sie troche wkurzyłem. Po półgodzinie mówie sobie a jeszcze raz sprawdze , wsiadam do auta i trach odpaliło i po około 15 sekundach zgasło i do tej pory od wczoraj nie można go uruchomić. Paliwo mam ponad pół zbiornika , pompa paliwowa działa bo był kumpel i słuchaliśmy , przy przekręcaniu kluczyka słychać jak pompa zasysa , niewiem w czym może tkwić problem , może chodzi o filtr paliwa zatkał sie na amen bo od kiedy kupiłem auto nie wymieniałem filtru paliwa i popmpa zasysa powietrze a nie paliwo. A niechce juz kręcić bo prawie wyładowałem akumulator i niewiem czy próbować na popych.
HELP!!!
Jest to Honda Hatchback 1,5 VTEC-E , D15Z1 , EG4 na pełnej szprycy

javor
14-02-08, 12:31
jeśli sam nagle zgasł to bym stawiał na aparat zapłonowy, sprawdź czy jest iskra

radar333
14-02-08, 15:44
Aparat zapłonowy a dokładnie moduł zapłonu! (160 zł zamiennik - przerabiałem już to)

michu034
14-02-08, 18:38
byłem u znajomego mechanika i powiedział mi to samo :piwo2: , że prawdopodobnie moduł zapłonowy. Wcześniej sprawdzałem z kumplem świece , kopółke i na żadnej świecy niema iskry :/

[ Dodano: Pon 18 Lut, 2008 ]
ok jaką mam gwarancje , że strzelił moduł zapłonu a nie np: czujnik Halla. Cewka zapłonowa jest sprawna sprawdzana przez elektryka , ale ten genialny elektryk :djablek: radził zebym poszukał używanego apaatu zapłonowego. Ja osobiście bym wolał kupić moduł za 160zł niz nowy aparat za 400 zł(używany) Co radzicie :( heeelp

tommy1981
03-09-08, 17:33
mialem ostatnio ten sam problem ale wymienilem aparat zaplonu i wszystko gra, przy okazji rozmawialem z paroma mechanikami i mowili oni ze samego modulu nieda sie wymienic bo jest wbudowany na stale w aparat