PDA

Zobacz pełną wersję : Ubytek Oleju... ??



Unistar
14-02-08, 00:18
Witam

Mam do was pytanko, kupiłem w październiku zeszłego roku cifke d16z6 z 92 (135kkm), wymieniłem olej na półsyntetyk (Shell Helix) bo na takim śmigał wcześniej, no i dzisiaj tak zerkałem pod maskę, bo mam zamiar stożek wrzucić, i mówię sprawdzę przy okazji poziom oleju, no i wyciągam bagnecik, i nieco zdziwiony patrzę a tu z 2mm niżej niż minimum, i stąd pytanko do was czy mieści się w granicach z takim "paleniem oleju" czy raczej coś jest nie tak.. ??
Od połowy października natrzaskałem około 9kkm, ostatnio z zagranicy wróciłem 1,5kkm, no ogólnie mogę powiedzieć że jej nie oszczędzam, raczej cały czas powyżej 3k śmiga, nie sądziłem że może cokolwiek łyknąć, a tu zonk... :|
Przejrzałem kilka wątków, że na 1000 1l, pierścienie, dymki itp, ale akurat nie znalazłem odpowiedzi na problem "podobny do mojego". Nie dymi, nie stuka nie puka, wycieków nie widać, chodzi wręcz idealnie, więc stąd moje pytanko czy to normalne, jak to jest u was i czy jednak coś jest nie tak... ??
Jutro z rana do mechanika skoczę i się dowiem, co i jak, ale tak w razie czego chciałbym znać również wasze zdanie..

Jeżeli temacik o identycznym problemie był to przepraszam, ale nie znalazłem...
Pozdrawiam

patyk_lks
14-02-08, 01:11
a co Ci mechanik powie? Po remoncie moze brac podobnie:) Zrozumialem,ze przez 9 tys wzial od max do ponizej minimum. Czyli wychodzi,ze wzial jakies 0.7 - 1 l na Czyli można przyjąć, że na 10 tyś bierze okolo litra. Tutaj ludzie maja problemy,ze bierze 10 litrow na 10 tys. Swoim braniem się nie przejmuj!

Unistar
14-02-08, 01:27
patyk_lks
Właśnie czytałem że większości z problemem "chlania" żłopię 1l na 1000, ale w tym również było że niektórym bierze 0,1 - 0,2 na 10000km, i wtedy że jest ok, a że nie lubię się za bardzo zamartwiać dlatego pytam... ;) Po to w końcu jest forum... ;) A o Halinę trzeba dbać, bo się wku.wi i pewnego dnia nie odpali... ;) hehhe :D
No to czekamy dalej na jakieś sugestię... :D

gruszkin
14-02-08, 04:33
to jest vtec stary one zawsze łykają troche oleju, Twoje spalanie jest absolutnie w normie na moje oko:)

patyk_lks
14-02-08, 12:06
Pojezdzij te 10 tyś spokojnie i zobaczysz,ze wezmie minimalna ilosc.

ygor
14-02-08, 12:50
Tak już poza wszystkim , to olej radziłbym sprawdzać częściej niż raz na pół roku - może się zdarzyć jakiś wyciek , dziurka w misce jakas uszczelka pojdzie i nie masz silnika - ja sprawdzam raz w tygodniu i tobie też polecam częściej

airman
14-02-08, 12:50
Litr na 9kkm to naprawde mało, nie przejmuj sie. Poprostu wyrób sobie nawyk sprawdzania stanu oleju co jakiś czas. Pozdro

Unistar
14-02-08, 13:05
No dzięki koledzy, że mnie uspokoiliście, bo już się martwić zza czołem... :/
Poprzednio śmigałem 406 z 98, i audi a6 z 97 i tak może już z przyzwyczajenia, nie sądziłem że cokolwiek może spalić, ale teraz posłucham rad i będę sprawdzał raz na tydzień, albo na 2 tyg ten olej... :)
No i tak ogólnie to to ma tak być i wszystko jest ok, czy jednak jest gdzieś maleńkiiii wyciek... ?? Zaraz doleje oliwy i skoczę do mechanika i zobaczymy co on powie...
Pzdrerka

rafalb33
14-02-08, 14:01
Zamiast po mechanikach to lepiej kobiecie kup kwiatek, wkoncu walentynki dzisiaj ;) .
Masz spore szczescie ze tak malo spala ci oliwy, bo jak sprawdzasz olej co 9 tys to przy bardziej olejozernym silniku wymienialbys go razem z olejem :d .
Co do brania to jak najbardziej ok, niektorzy wrecz ci beda zazdroscic, ze tak malo.

gruszkin
14-02-08, 15:34
no, wielu Ci zazdrosci takiego spalania, i skoro jest sucho to wlasnie raczej bierze te minimalne ilosci oleju i spala a ze bierze tak mało to dymka nie widzisz:).

Motyl
14-02-08, 17:57
no to pozazdrościli i chyba trza zamknąć