PDA

Zobacz pełną wersję : błąd 41 - Grzałka sondy lambda lub jej obwód (silniki D16Z6,..



RadekNSZ
26-08-13, 09:59
Siemanko.
Dwa dni temu wyminiłem kompletne sprzegło i dwa dni po wymianie zapalił mi sie check. przejechałem moze ze 120 km. Zrobiłem zaraz diagnostykę i pokazało mi błąd nr 41 czyli- Grzałka sondy lambda lub jej obwód (silniki D16Z6, dzis sprawdziłem napiecie i go nie ma na grzałce. dwa ciemne przewody. Tylko ze jest taka anomalia.Check mi sie zapala dopiero jak silnik sie rozgrzeje . bo na zimnym nic. a powinno byc odwrotnie skoro to grzała . to powinno na zimnym wyskakiwac kiedy grzałka nie osiągneła jeszcze tep roboczej. A u mnie na zimnym nie wyskakuje check tylko jak sie rozgrzeje. i jak zgasze i ponownie odpale to wtedy sie pojawia. Moze ma ktos jakies rady albo cos. jestem juz nastawiony na zmiane sondy.ale moze cos jeszcze pominąłem . i w ogóle to jakiej firmy brac jak cos ? NGK ? Denso ?

z góry dzieci za jakiekolwiek wskazówki

birchie
26-08-13, 10:20
A jak podłączyłes przewody? Bo ja ostatnio podłączyłem czarny przewód sondy jako masę i dla odmiany wywalało mi błąd 43 :)




z góry dzieci za jakiekolwiek wskazówki

A po co mi cudze dzieci? :)

RadekNSZ
26-08-13, 12:29
A jak podłączyłes przewody? Bo ja ostatnio podłączyłem czarny przewód sondy jako masę i dla odmiany wywalało mi błąd 43 :)




A po co mi cudze dzieci? :)


hehe literówka sie wkradła:P miało być dzięki.

Dobra juz gitara jest. co sie okazało . odizolowałem przewody i wyszło ze jeden czarny kabel odłączyłsie . widecznie jak te sprzęgło zakładałem i odpinałem kosc musiałem szarpnac za mocno i sie odłączył . połączyłem złączką i jest gitara :)

Temat zamkniety