PDA

Zobacz pełną wersję : regulacja drzwi



Thomas
28-08-05, 13:27
siemka :)
mam takie małe zapytowywanie czy wie ktos jak podnieść deczko drzwi od strony kierowcy żeby zamykały sie normalnie bo chyba mi sie troche opuścily i teraz trezba nieźle *******n... żeby sie zamknęły a wolałbym żeby moja Hania niemusiała przeżywać takich stresów :mrgreen:

tfidos
28-08-05, 13:45
przylaczam sie do pytania, mi konkretnie chodzi o 4 generacje :D

gadu
28-08-05, 17:23
Obawiam sie ze to nie bedzie takie latwe , wizyta u jakiegos blacharza moze pomoze. Mam ten sam problem w 5 generacji.

Robi_hch
28-08-05, 20:31
No ja też mam ale nie jest jeszcze tak źle :) słyszałem że mają co niektórzy blacharze jakieś patenty na to bez wymiany zawiasów ale szczegułów nie znam. Jak ktoś to zrobi niech da znać co i jak...

ppm702
28-08-05, 20:34
podobno wywierca się sworzeń i w jego miejsce nabija grubszy... ale to ze słyszenia - sam nie patentowałem tego rozwiązania

mozes
28-08-05, 21:03
moge wam powiedzieć jak mi mechanior regulował drzwi w cinquecento którego miałem kiedys ale opuszczał je bo były za wysoko
Otworzył drzwi i się na nich uwiesił przerażające ale zaskutkowało i było dobrze
może zaskutkuje w drugą stronę

tfidos
28-08-05, 21:11
napewno nie zakutkuje ;) przyciaganie ziemskie dziala w dol a nie wcale ;)
jak Ci uwiesil sie na drzwiach to powyginal zawiasy w dol ale luzy i tak miales jak je bys podnosil;)

mozes
28-08-05, 21:28
jeżeli po obrysie nie widać że opadły spróbuj wykonać regulację na zaczepie zamka ( ucho które jest mocowane do nadwozia)

konrado
28-08-05, 22:24
Są dwa sposoby:
1. Wymienić bolec w zawiasach - gdy się wyrobi to drzwi opadają i jest problem z zamknięciem (można go też nadspawać, ale naniedługo to pomoże) i co ważne trzeba zlokalizować który to bolec (dół-góra).
2 to wyregulować na mocowaniach zawiasów - zawiasy posiadają regulację dzięki którym można regulowac drzwi w każdej płaszczyźnie. Należy popuścić śruby trzymające zawias przy drzwiach lub karoserii, wyregulować drzwi, w tym wypadku podnieść i zakręcić śruby spowrotem.

kosiniak
29-08-05, 17:57
tylko ze regulacja zawiasu w 6Gnp znajduje sie pod blotnikiem

nick__t
29-08-05, 21:53
Są dwa sposoby:
1. Wymienić bolec w zawiasach - gdy się wyrobi to drzwi opadają i jest problem z zamknięciem .....................ciach! ;)
I to jest jedyny dobry sposób!! Nie bawcie sie chopy w nic innego :P
Luz pojawia sie najczęściej na górnym zawiasie, a lekarstwo jest takie (niestety):
wykręcić błotnik :( , odkręcić cały zawias od dzrzwi i karoserii, podpiłować bolec (tak żeby móc go wyciągnąć) i zanieść całość do tokarza który pomierzy średnice otworu i dotoczy nam bolec. Ja sie postarałam o twardą śrubę 8mm średnicy i mu ją zaniosłam efekt? koszt 5zł !! :D
ps: 3 godziny roboty 8)

Moni

konrado
29-08-05, 23:49
Niewiem jak jest w 6gen, ale w 5gen zawias dolny można odkręcić bez potrzeby zdejmowania błotnika i obstawiam, że to dolny się wyrobił. Fakt, że jest to najlepszy sposób, chociaż po takiej operacji (wykręcenia zawiasu i dorobienie nowego bolca) i tak trzeba będzie drzwi wyregulować na mocowaniu zawiasu.