PDA

Zobacz pełną wersję : Wieksze zuzycie LPG tylko na miescie...co moze byc ?



gregorb
28-08-05, 10:56
Mam wrazenie ze moja Honda Civic przy tym tankowaniu znow spali mi duzo za duzo teraz przy jezdzie tylko na miescie. Mam silnik 1.4 i w trasie jest OK, okolo 8,5litra ale przed urlopem jak tankowalem po jezdzie tylko po miescie mialem az 13 litrow. Teraz przejechalem 80km i widze ze poziom gazu sie szybko zmniejsza. Co moze byc ze w miescie mi wiecej pali niz powinien ? Wydaje mi sie powinien sie miescic max +2 litry wiecej niz na trasie.

Ktos mi powiedzial, ze moze to byc uszkodzona sonda Lamda...czy to moze byc to ?

Jakis miesiac temu gazownik mi sprawdzal sonde i byla OK, zakres napiec byl jego zdaniem w porzadku. 3 miesiace temu w ASO mi tez sprawdzali i byla rowniez w porzadku (wtedy jednak problem wiekszego spalania na miescie nie wystepowal).

Pomozcie...

Leeo
28-08-05, 13:33
Kiedy ostatnio wymieniałeś filtr powietrza? Nie dławi Ci się autko? Ja też mam 1.4 na gazie. Jezeli bylaby to sonda, to zle podowaloby mieszanke i autko by Ci gaslo albo ostro skakalo na obrotach. Masz jakies problemu oprocz tego, ze Ci wiecej pali? Np gasnie na luzie przy duzych predkosciach albo na postoju na gazie wahaja sie obroty?

ppm702
28-08-05, 14:15
ile zrobiłeś już na LPG? Może to kwestia filtra (filtrów) gazu...

gregorb
28-08-05, 14:21
Obroty sie delikatnie wachaja..ale to na zasadzie, ze czasem jak wrzuce na luz to opadna do 600 i po chwili ida na stale juz 800. Filtr powietrza zmienianny miesiac temu a filtr gazu dwa miesiace temu. Moim zdaniem, jesli bylaby to sprawa filtrow, to i na trasie mialby wieksze spalanie.

ppm702
28-08-05, 14:23
myślę że to może być kwestia regulacji. Jaka inna przyczyna mogłaby powodować zmiany trasa/miasto? Chyba, że cif wie, że jest w mieście :P A tak na poważnie, to napisz jeszcze jaką masz instalkę (której generacji)

Leeo
28-08-05, 15:20
czasem jak wrzuce na luz to opadna do 600 i po chwili ida na stale juz 800

mam tak samo, wiec to normalne :) Tylko, ze ja mam do 900 a spada czasmi nawet do 200-300. Kurcze, to chyba zostaje Ci przejechać sie na regulacje, ale to znów 40zł nie Twoje :/ A na regulacji robili Ci analize spalin?

Sławek
28-08-05, 18:35
U mnie jest to samo- na trasie pali do 9 litrów gazu, natomiast na mieście potrafi dojść do 15l.
Po wrzuceniu luzu przy szybkiej jeździe gaśnie- filtry i sonda wymieniona , gazownicy rozkładają bezradnie ręce. :?

Leeo
28-08-05, 19:00
To, że gaśnie przy dużej prędkości, to z powodu pędu powietrza i jakiejś złej regulacji, u mnie też tak było, ale wyregulowali i jest troche lepiej.. Filtr powietrza masz zwykły, nie stożek, prawda? Jeszcze może być tak, że Ci gazownicy, do których jeżdzisz są kiepscy.. Ja musiałem przejść przez dwóch i dopiero dotarłem do takiego, który zna się na rzeczy.. Ci poprzedni też kazali wymieniać mi sonde lambde, a ten to zrobił w 30 min bez żadnej wymiany.. Już mi nie gaśnie przy dużej prędkości, ale czasami tak po wciśnieciu i trzymaniu sprzęgła przy prękosci 120 potrafi przełączyć się na benzyne z powodu niskich obrotów...(wcześniej od razu gasł)

Ehh, powinni byliśmy zrobić tak jak ppm702 i zamontować sekwencje :P U mnie koszt przeróbki starej instalacji na sekwencje szacują na 2000zł..

A może dopadło nas fatum autek na gaz - "rok jeżdzi się miodzio a po roku zaczynają się nieustanne problemy" - mój autronic ma 18tyś przebiegu

gregorb
29-08-05, 06:55
Ja mam u siebie II gen. Lovato/Tomasetto.

Kiedys mi gasl jak wrzucalem luz przy duzej predkosci. Teraz tylko obroty CZASEM spadaja nizej i zaraz sie podnosza i najczesciej spadaja jak juz stane, a nie w czasie jazdy.

ppm702
29-08-05, 11:11
jeśli II gen to stawiałbym na regulację reduktora... Z tego co słyszałem jest to niebezpieczne dla głowicy jeśli auto pali bardzo mało LPG