PDA

Zobacz pełną wersję : d13b2 - wzrost obrotów



laciu
12-02-08, 22:35
moja d13b2 kiedy się już dobrze zagrzeje i wskazówka wskaźnika temp jest w połowie, silnik łapie wyższe obroty tj. 2 tyś. na zimnym silniku tego nie ma i kręci się normalnie na 1-1,2tyś... powiedzcie mi czy tak ma być czy jest to wywołane jakąś usterką?

troopp
13-02-08, 00:25
Mój D13B2 miewał podobne odbicia.
Ale działo sie to zazwyczaj latem, kiedy dłuzej stałem w korku.
Wchodził na wariackie obroty, ile? nie wiem bo nie miałem w nim obrotka.
Nigdy tego nie naprawiałem, bo nie było aż tak dokuczliwe.
Pomagało wsuniecie buta pod gaz, i lekko go podnieść do góry ;)

Pozdro

Marci
13-02-08, 11:47
U mnie jest pododobnie, jak silnik jest zimny to przez ok 30s. chodzi na ssaniu (ok 2000 obrotow) i pozniej normalnie schodzi do ok 900 obrotow (czyli wszystko w porzadku) lecz pozniej jak juz temperatura jest ok 1/4 skali to jak stane na swiatlach mam znowu 2000 obrotow, po przejechaniu kilku kolejnych swiatel nagrzaniu silnika do temp. eksploatacyjnej obroty sie stabilizuja na prawidlowych czyli ok 800 obrotow i juz nie ma problemu. Ogolnie auto sie zachowuje tak jakby dostawalo ponowne ssanie po lekkim rozgrzaniu. Dodatkowe informacje: swiece przejechane ok 15 tys., zrobiona proba na innych kablach WN, zawor EACV wyczyszczony (rowniez proba na innym zaworze), filtr powietrza ok 15 tys. temu wymieniony, napiecie na sondzie lambda w porzadku, linka od gazu sie nie blokuje, reset ECU robiony kilku krotnie, komputer nie wyswietla bledow...Pytanie na marginesie, czy jezeli sonda lambda podaje dobre napiecie to znaczy ze jest na 100% sprawna?

Skoti
13-02-08, 12:42
Polecam regulacje gaznika u dobrego gaznikowca, którego cieżko dzisiaj spotkac. Sprawdzcie czy wam dobrze odbija pedał gazu. Ja miałem to samo ale wystarczyło spreżyne naciągnąc

ivan667
13-02-08, 13:59
o ktorej sprezynie mowisz?

laciu
13-02-08, 18:17
z tym wsunieciem buta tp włąśnie tak sobie z tym radze... ale jest to denerwujące :/ pytanko jak wyzej: ktora to sprezyna?

Lcfr
13-02-08, 18:59
Polecam regulacje gaznika u dobrego gaznikowca, którego cieżko dzisiaj spotkac. Sprawdzcie czy wam dobrze odbija pedał gazu. Ja miałem to samo ale wystarczyło spreżyne naciągnąc

Raczej - jak napisałeś - trudno takowego gaźnikowca znaleźć
Poza tym z doświadczenia wiem, że lepiej wstrzymac sie do ostatniej chwili z dłubaniem w hondowskim gaźniku.
W całym tym temacie to bym na początek wyczyscił dokładnie automat ssania....

laciu
13-02-08, 19:10
a gdzie znajdę ten automat??

Skoti
14-02-08, 10:20
Teraz nie pamietam gdzie dokładnie jest sprężyna ale gdzies za pedałem. A bawienia sie gażnikiem z D13B2 zdecydowanie odradzam.

kisior87
17-02-08, 13:45
jak chcecie regulować gaźnik to tylko w ASO. 45zł i gotowe:D

coala_16
17-02-08, 22:46
W ASO? Ale chyba nie w Bielsku?

W Kemagu w BB jakieś 3miechy temu jak się pytałem to powiedzieli że to niemożliwe bo nie mają analizatora spalin.

Może to i dobrze bo sam to wszystko ustawiłem jak chciałem :)

lizzard_
20-02-08, 08:16
a gdzie w mazowieckim mozna znalezc aso???

i gdzie sie znajduje ten czujnik od ssania do czyszczenia??

Lcfr
20-02-08, 16:41
a gdzie w mazowieckim mozna znalezc aso???

pytanie dnia.... !!
(w googlach/w panoramie firm... gziekolwiek)
w samej wawie jest ze 4 punkty..w radomiu 1...
i pewnie kilka innnych