PDA

Zobacz pełną wersję : d13b2 - wymiana uszczelki dekla!?



laciu
12-02-08, 18:34
Mam pytanko odnośnie wymiany uszczelki pokrywy zaworów w d13b2... czy do dokręcenia nakrętek będę potrzebował klucza dynamometrycznego? czy poprostu mam go dokręcić silno ale nie aż tak żeby uszczelke zgniotło albo gwint zerwało w nakrętkach... :)
(UŻYWAŁEM SZUKAJKI I NIC NIE ZNALAZŁĘM :aloha: )

kris-cf
12-02-08, 18:38
Mechanikiem nie jestem ale wydaje mi sie ze wystarczy dokrecic tak jak pisałes

Lcfr
12-02-08, 18:52
Mechanikiem nie jestem ale wydaje mi sie ze wystarczy dokrecic tak jak pisałes

tam jest przewidziany moment... (jak dobrze pamiętam 12NM)
więc wypadałoby uzyc klucz-jak do każdych modów :)
ale prawda jest taka, że jak sie ma "wyczucie" w ręku to da się to obejść...

laciu
12-02-08, 20:24
ok klucz już zdobyłem więc będę działał... a jeszcze jedno... przy zalożeniu nowej uszczelki smaruje się głowicę albo dekiel silikonem czypoprostu tak na sucho?

dogg69
12-02-08, 21:17
Nwet w ASO dają troche silikonu.
A tu masz video-tutorial :D
http://youtube.com/watch?v=1gBq6PHu3BA

laciu
12-02-08, 21:29
wielkie dzięki ;)

sodaone
14-02-08, 18:29
Ja Ci zaraz posmaruje !!

Przetrzyj tylko benzyną ekstrakcyjną głowicę. W zeszłym tygodniu zmieniałem i nie dawałem,żadnego silikonu. Do dzisiaj żadnego pocenia się. Sprawa dość prosta , powinieneś w godzinkę ogarnąć temat. Najmniej przyjemny jest demontaż obudowy filtra powietrza :/

Pamietaj,żeby nie przesadzić z dokręcaniem bo uszczelka Ci wyjdzie na zewnątrz.

http://img170.imageshack.us/img170/4233/14hw4.th.jpg (http://img170.imageshack.us/my.php?image=14hw4.jpg)

Lcfr
14-02-08, 19:12
. Najmniej przyjemny jest demontaż obudowy filtra powietrza :/
że tak zapytam... po co demontowac obudowe filtra powietrza przy wymianie uszczelki pod deklem zaworów????????? ;/

A co do silikonu....
Znana jest praktyka dawania "bardzo delikatnie" na wypukłosciach pod wałek rozrządu...
I to nie jest nic złego...
Byle nie "paprać" tym całej pokrywy...

laciu
14-02-08, 19:42
przyłączam się do pytania Lcfr-a...

cisoboy
14-02-08, 20:49
Ja Ci zaraz posmaruje !!

Przetrzyj tylko benzyną ekstrakcyjną głowicę.


Dokładnie, odtłuścic i założyć, dokręcić.

Btw
Klucz dynanometryczny łamany w hurtowni Toya z pokrętłem mikrometrycznym 60zł do 210Nm. Mi służył 5lat. Kupiłem taki sam. Sprawdzany na warsztacie kalibracyjnym, tolerancja mniejsza niż podaje producent 1%. Polecam
:aloha:

Motyl
14-02-08, 21:42
Znana jest praktyka dawania "bardzo delikatnie" na wypukłosciach pod wałek rozrządu...

ja dodatkowo daje z drugiej strony, na zaokrąglone części, tak na wszelki,
teraz mam złożone bez silikonu i nic nie cieknie, ale składane było na szybko i jak będę skłądał na dłużej to znowu położę silikon, tak na wszelki - dla lepszego samopoczucia :aloha:

a dokręcam bez dyno, wystarczy mała grzechotka 1/4

dogg69
15-02-08, 10:52
No dokaldnie tak jak na filmiku na youtubie :)
Lekko posmarowac zawsze mozna, szczegolnie na ostrych krawedziach ( wypustki na walek )

sodaone
15-02-08, 22:20
przyłączam się do pytania Lcfr-a...

My bad.

Trochę się rozpędziłem. Zmieniałem u siebie jeszcze parę rzeczy i stąd te nieporozumienie.