PDA

Zobacz pełną wersję : Urwane śruby trzymające kopułkę D15B2



Rasta
12-02-08, 12:40
Witam,

Odkrecałem wczoraj kopułke celem wymiany palca i co, urwałem dwie śruby :(
Teraz moje pytanie co z tym zrobić?? Byłem u mechanika i on założył mi 2 opaski tam gdzie są śruby i powiedział ze mozna tak jeżdzic, czy aby napewno?? Pytałem czy nie dało by rady to rozwiercić a on że trzeba by idealnie równo żeby kopułka sie nie zruszyła, ale czy kopułka nie ma lekkiego sfazowania na krawędzi ze pasuje idealnie i nie ma możliwości jej przestawienia?? Nie wiem co zrobić z tym fantem bo jakoś mi to spać nie daje. Może miał ktoś już taki problem i go rozwiązał?

Z góry dzieki za pomoc.
Pozdrawiam

skolopendra
12-02-08, 13:08
czy aby napewno??

tak nie bardzo :/

trzeba zdemontować całość i naprawić ,po rozwiercać i wymienić ,opaski są dobre ale na wężach gumowych :)

Rasta
12-02-08, 13:12
A czy mozna to rozwiercac takim "domowym" sposobem? bo ten mechanior powiedział ze tylko na jakiejs maszynce zeby było idealnie zeby sie kopułka nie zruszyła.

[ Dodano: Wto 12 Lut, 2008 ]
Myślałem zeby moze to przewiercic na wylot, nie gwintować tylko dać zwykłą śrube z nakrętką, czy to bedzie chodzić tak jak powinno?

skolopendra
12-02-08, 13:18
A czy mozna to rozwiercac takim "domowym"

można ,tylko trzeba to robić ostrożnie i z głowa :)
naprawić i po kłopocie ,a w najgorszym wypadku wymienić na używkę bez opasek

Rasta
12-02-08, 13:23
Czyli rozumiem ze mechanior mogłby to sam zrobić? tylko ciekaw jestem czemu sie tego nie podjął? (moze mu sie nie chciało) Zastanawia mnie ciągle to ustawienie kopułki, czy jest ona ustawiana tylko za pomocą tych śrub? Bo według mnie nie.

piroman
12-02-08, 13:23
Ja odziedziczyłem po poprzednim właścicelu aparat z jedną urwaną śrubą i jedyne co zrobiłem to rozwierciłem nagwintowałem i wszystko jest OK. Tak więc spokojnie rozwierć i nagwintuj i będzie dobrze. A jak nie czujesz się na siłach to daj to komuś kto ci to zrobi dobrze bo jak napisał skolopendra
opaski są dobre ale na wężach gumowych

Rasta
12-02-08, 13:31
I chyba oddam to komuś zeby mi zrobił tak jak trzeba, chyba ze znów mi powie ze do tego trzeba mieć specjalne urządzenie zeby gwin wyszedł idealnie tak jak w oryginale, ale czy to nie przesada? Nadal nie wiem czy kopułka jest ustawiona za pomocą tych 3 śrub czy ma jedno niezmienne ustawienie i śruby nie mają tu zadnego wpływu na to jak ona przylega do reszty aparatu.