PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wysokimi obrotami po wymianie ssaka w d16y7 na d15b7



Tomala91
21-08-13, 12:27
Witam wszystkich serdecznie :)
Mam problem po wymianie ssaka a mianowicie; W ręce wpadł mi słupek d16y7 po remoncie, zero poboru oleju ani dymku z wydechu ;). Postanowiłem przy okazji wymienić kolektor ssący z pionową przepustnicą. W ręce wpadł mi kolektor od d15b7. Problem polega na tym ,że po przekroczeniu 4 tys. obr. ciężko wkręca się na obroty, nie dokręci się nawet do odcinki. Wymieniłem sam kolektor, listwa wtryskowa została z y7 i przepustnica tak samo z y7, dolot Cai.
Z góry dziękuje za podpowiedzi i pozdrawiam ;)

markotny
21-08-13, 14:58
Objawy masz jak dla źle ustawionego lub przestawionego rozrządu. Podobne rzeczy sie dzieją u ludzi którzy na bazie d16y7 robią mini-me na Z6 i cudują z kółkami rozrządu.

Tomala91
21-08-13, 16:22
cały rozrząd był ściągany bo chciałem zobaczyć w jakim stanie są uszczelniacze, rozrząd powinien być ustawiony dobrze. Fakt że stan paska nie powala. Myślisz Markotny ze jak zmienię rozrząd sytuacja powinna się poprawić ?

Młody ŁDZ
21-08-13, 16:24
stan paska nie powala. Powali Cie kolizja po peknieciu :)

markotny
21-08-13, 16:36
Jeżeli stan paska nie powala to czym prędzej go wymień razem z rolką napinającą i ustaw rozrząd jeszcze raz zgodnie z manualem. Potem jeszcze możesz sprawdzić ustawienie zapłonu.
Rozrząd może się też sam przestawić, tzn. pasek może przeskoczyć jeśli np. został za słabo napięty i zbyt gwałtownie zaczniesz np. hamować silnikiem

Tomala91
21-08-13, 17:55
Dzięki serdeczne za rady :) czym prędzej będę się zabierał do wymiany paska napinaczy i pompy wody.