PDA

Zobacz pełną wersję : Problem po wymianie łożyska w przednim kole



jutryna
11-02-08, 13:00
Witam,
Zwracam się do Was z pytaniem i prośbą o pomoc w ustaleniu przyczyn usterki.
Od początku: w moim Civicu 2002r grzechotało łożysko w przedniej piaście, koło w pionie i poziomie miało wyraźne luzy (miało prawo bo przebieg zbliża się do 170 tyś). Kupiłem łożysko firmy TIMKEN i zleciłem wymianę w warsztacie. I tu zaczęły się moje problemy. Po wyjeździe z warsztatu dało się słyszeć obcieranie w kole. Myślałem, że może to klocki muszą się dotrzeć…, lub musi się wszystko ułożyć. Nic z tego po przejechaniu około 1500km problem nadal występuje, tyle, że szuranie i obcieranie jest głośniejsze. Zdjąłem kółko i sprawdziłem czy wszystko jest podokręcane jak trzeba - i jest!. Klocki mam nowe. Zauważyłem, że tarcza w jednym miejscu bardzo mocno obciera o klocki! Nie wiedząc co dalej pojechałem do warsztatu. Fachowcy najpierw zaczęli mnie przekonywać, że mi się wydaje i obciera mi tylne koło!!! Po zaproszeniu na przejażdżkę fachowiec się zdziwił. Bicia kierownicy nie ma, ale auto przy około 120km/h dostaje wibracji… Fachowiec stwierdził , że to wina tarczy i nowego klocka! Podszlifował mi klocek, rant tarczy przetarł papierem ściernym i… nic to samo!
Jak sądzicie co to może być?
Dzięki za wszelkie info
Pozdrawiam

Pati_crx
11-02-08, 21:19
Papierem ściernym to on może przetrzeć sobie co innego :D. To obcieranie jest ciągłe czy przerywane (czym szybciej jedziesz tym częstotliwość obcierania jest częstsza), bo jeżeli tak to zwichrowana tarcza lekko natomiast, jeżeli to tarcie jest ciągłe to może być to znowu zj***ne łożysko, lub powoli klocek (chociaż przy biciu kiery to obstawiał bym bardziej tarcze lub łozysko (padnięte łożysko daje taki rechoczący odgłos :P).

Mr_Harry
11-02-08, 22:02
1. Źle/krzywo/płytko wciśnięte łożysko
2. Niewłaściwe łożysko do tego modelu Hondy
3. Zły montaż, coś źle/odwrotnie przykręcone?

Nie zmieniałem łożyska w tym aucie, ale fakt że są kiepskie, powinny wytrzymac wiele więcej niż 170 tyś. Ja bym męczył warsztat - to ich problem, niech to rozbiorą, założą nowe łozysko jezeli to popsuli. Niestety najbardziej w uzywanych autach boli doprowadzanie ich do stanu fabrycznego po ingerencji pseudo mechaników.
Może podjedź do Hondy - moze się wypowiedzą co jest nie tak jeżeli warsztat będzie sie upierał przy swoim. Zawsze jescze możesz skorzystać z usług rzeczoznawcy samochodowego i koszty scedować na warsztat - jeżeli to będzie ich wina.

Powodzenia, to nie traktor, musi chodzić cicho :)

jutryna
11-02-08, 22:02
Obcieranie się powtarza, im szybciej jadę tym częstotliwość jest większa. Oprócz tego pulsacyjnego obcierania przy skręcie w prawo słychać to obcieranie jeszcze głośniej! Miałem kiedyś krzywą tarczę (w innym aucie) ale wtedy to kierownicy nie mogłem utrzymać a tu kierownica wcale nie drży!

Pati_crx
11-02-08, 22:46
To raczej łożysko, tarcze można sprawdzić naciskając lekko hamulec i wtedy przestanie obcierać.

gancio
13-02-08, 10:59
zastanawiam sie czy czasami tego łożyska nie wbili Ci młotkiem w piastę????
takie rzeczy tylko na prasie się robi.... a z szopenfeldziarzy raczej zrezygnuj...

jutryna
16-02-08, 23:04
witam ponownie,
dałem do przetoczenia tarcze, założyłem i nic! jak obcierało tak obciera a przy skręcie w prawo słychać chrobotanie.
Mam pytanie do osób, które wymieniały łożysko albo wiedzą jak to należy robić: czy do wymiany łożyska należy zdjąć blaszaną osłonę tarczy hamulcowej? "Fachowcy" na bank jej nie zdejmowali, śruby są nietknięte a osłona pogięta i pęknięta na jednym z zagięć!

pozdrawiam i dzięki za info

Dziki HTL
17-02-08, 09:47
właśnie = poobserwuj tą osłonę= skoro pogięli to być może to właśnie ona ociera w którymś miejscu i chrobocze

jutryna
17-02-08, 18:53
sprawdziłem, osłona tarczy nie obciera ani o koło ani o tarczę hamulcową