PDA

Zobacz pełną wersję : Problem ze sprzegłem - ratujcie



solonyone
10-02-08, 21:57
Witam
Mam Honde Civic V Gen Hatchback. Silnik d15b2.
Problem wygląda tak. Od tygodnia sprzęgło łapało coraz gorzej. A dzisiaj kompletnie nie mogę wrzucić żadnego biegu. Pedał nie stawia prawie oporu - dopiero lekko przy samej podłodze. Co to może być?? Czy można coś z tym zrobić samemu czy oddać w ręce mechanika.

Czytałem coś o odpowietrzaniu ale nie wiem czy to myślenie w dobrą stronę.

Sebas1236
10-02-08, 22:15
moja rada oddaj to do mechanika naj prawdopodobniej to będzie wina pompy sprzęgła lub tłoczka gwarantuje Ci nie chcesz tym się bawić zwłaszcza jak coś pójdzie coś nie tak np. wężyk się ukręci

marcov
10-02-08, 22:18
sprawdzales poziom plynu w ukl. sprzegla? zbiorniczek obok hamulcowego - ten mniejszy

patyk_lks
10-02-08, 22:31
Na poczatek sprawdz tak jak radza wyzej. Czyli czy nie ma wyciekow przy pedale sprzęgła, czy jest odpowiedni poziom płynu w zbiorniczku. Odsuń gumę przy wysprzęgliku i zobacz czy chodzi i takie tam. TO nie musi być ostatecznie wina sprzęgła.

dmx
11-02-08, 11:50
U mnie w 6g był taki efekt jak poziom płynu spadł ponizej minimum :d

plakon83
11-02-08, 12:31
Najlepiej wymien sobie płyn hamulcowy w obwodzie sprzęgła, nie jest to skomplikowane a prawdopodobnie pomoże. Instrukcja jest w sam naprawiam.

wojtek87
11-02-08, 16:14
miałem u siebie tak samo.wymienic płyn w układzie,odpowietrzyc i bangla,jak nowe :)

solonyone
11-02-08, 23:21
Dziekuje wszystkim za rady. :piwo2:
Awaria usunięta. Nie było płynu w zbiorniczku wspomagania. Dolałem i mechanik pokazał mi jak to odpowietrzyć. Działa teraz jak nowe.

:brawo:

muzammil
12-02-08, 10:29
Awaria usunięta. Nie było płynu w zbiorniczku wspomagania

no wyeliminowales skutki, ale czy rowniez przyczyne?? radzilbym sie zastanowic czemu tego plynu tam nie bylo??
wsadz glowe tam gdize sa pedaly i pomacaj czy nie cieknie po pedale sprzegla i w okolocach pompki-stawiam ze to wlasnie tamtedy ucieka plyn. Jesli tak, Twoj zabieg byl chwilowy.

przybys2001
12-02-08, 11:58
To pewnie wysprzęglik. Miałem ostatnio to samo w VI gen. Jak odsuniesz gumę z wysprzęglika i zobaczysz, że jest on tam mokry, że gdzieś przecieka to musisz go wymienić bo za jakiś czas znowu nie będziesz miał sprzęgła. Mój wysprzęglik kosztował 60 zł. Wymiana jest ponoć bardzo prosta ale pojechałem do znajomego mechanika, który zrobił mi to za 15 zł. Pozdrawiam :)

muzammil
12-02-08, 13:43
znacznie czesciej "puszcza" pompka sprzegla ta przy pedale, nie wime jak to sie fachowo nazywa( po ang. to clutch master cylinder). bylo juz kilka tematow o tym na forum i szczerze mowiac nie slyszalem jeszcze aby u kogos byla to wina wysprzeglika. Radze sprawdzic najpierw ta pompke, nowa kosztuje 130 zl a reperaturki 15(nie polecam).

rafalb33
12-02-08, 14:57
Reperaturek tez nie polecam. Robilem u siebie i po kilku dniach znowu cieklo.

patyk_lks
12-02-08, 15:24
A ja mam od pol roku reperatukę i śmga. Również obstawiam ,że stamtąd cieknie.

skolopendra
12-02-08, 15:27
a reperaturki 15(nie polecam).

może zależy jakiej jakości są te naprawki
zmieniałem koledze dwa lata temu i do dziś jest ok :)

muzammil
12-02-08, 15:33
jesli chodzi o jakosc naprawy to chyba zbyt duzego pola manewru to tu nie ma- gumki pasuja tylko w swoje miejsca i za bardoz nie mozna tam pochrzanic. Jesli juz to kluczowa role odgrywa tu stopien zuzycia calej pompki: pierwszym razem zmienilem reperaturki i jezdizlem kilka miesiecy, za drugim razem pojezdzilem kilka dni a za trzecim wogole juz nie zadzialaly. Mowiac, ze nie polecam reperaturek, mam na mysli trwalosc tego zabiegu-nie oczekujmy ze rozwiaze to sprawe, jest to bardziej odstawienie kupna nowej pompki na "lepsze czasy":)

rafalb33
12-02-08, 16:12
Moze faktycznie zalezy to tez od samych gumek.
Moje byly jakies takie bardzo twarde i wg mnie powinny byc ciutek grubsze. Moze inne byly by ok. Ale wg mnie szkoda roboty, nowa pompka nie jest zbyt droga