PDA

Zobacz pełną wersję : D13B2 - Uszczelka pod głowicą czy...?



blessu
17-08-13, 16:14
Witam wszystkich.
Problem mam z moją Hondzią, zauważyłem niepokojące objawy, które mogą oznaczać uszczelkę pod głowicą do wymiany... Żeby to ładnie i składnie wyglądało:

- Spiernicza płyn z układu chłodzenia, co ~200km dolewam ~200ml (żeby mieściło się w przedziale Min-Max). Nie zauważyłem, żeby ciekło np. z jakiegoś przewodu, ale z drugiej strony nie sprawdzałem dokładnie szczelności układu chłodzenia...

- Zdaje się, że przybywa oleju na bagnecie...

+ Ale za to olej jest ładny, bez bąbelków, kawy z mlekiem czy cappucino.

+ Brak syfu w zbiorniczku wyrównawczym, nie zauważyłem również bąbelków w czasie pracy silnika.

+ Zero kopcenia na biało, zero jakiegokolwiek kopcenia.

+ Silnik jest stabilny pod kątem temperatury, w normalnym tempie się nagrzewa i wzorowo ją zachowuje, nie przegrzewa się.

+ Nie szarpie przy przyspieszaniu, pracuje równo na jałowym

+ Żadnych problemów z odpalaniem

(I to już chyba wszystkie z typowych objawów walniętej uszczelki)


No i tu pojawia się pytanie dla bardziej doświadczonych kolegów z forum - Co to może być - uszczelka?

krystof1994
17-08-13, 17:49
Pewnie nieszczelność gdzieś w układzie chłodzenia, może zbiorniczek wyrównawczy nieszczelny..
Zdaje się że oleju przybyło ? chłopie zastanów się i sprawdź jak należy

blessu
17-08-13, 19:04
Przybyło o 1/4 odległości Min-Max na bagnecie (chyba że to błąd pomiarowy, typu nie zszedł wcześniej cały olej do miski olejowej, albo w upały olej się "rozrzedził", choć to brzmi naciąganie ;p)

krystof1994
17-08-13, 22:50
Jeśli do oleju dostałby się płyn to byłyby plamki na bagnecie, jeśli w zbiorniczku też nie ma kółek olejowych to nie jest źle..
Układ chłodzenia sprawdź tylko dobrze.. termostat, wszystko po kolei, przewody, chłodnica, może przy czujniku którymś, nie wiem czy jest w d13b2 ale w d15 jest czujnik pod aparatem zapłonowymi mi tam ciekło oring zmieniałem i jest ok..
A i zajrzyj pod korek wlewu oleju..

blessu
18-08-13, 19:39
Pod korkiem oleju ujrzałem silnik umorusany olejem koloru jasnego brązu, a sam korek od spodu jest czysty ;p W sumie nie wiem jaki widok pod korkiem oznaczałby coś złego... ;p

Wlodek
18-08-13, 19:55
Jak niema nieszczelności w układzie to pewnie upg - wymiana śmiesznie prosta uszczelkę elringa ostatnio brałem za 60zł. Skoro znika płyn to nikt go niewypił:D może pojeździj z 500/1000km bez dolewania i wtedy zobacz czy jest ubytek w chłodnicy.