PDA

Zobacz pełną wersję : Przepala bezpiecznik - jak naprawić??



jarek-ekonomik
10-02-08, 16:57
Witam. Mam rano podłączyłem akumulator samochód zapalił, wyjąłem żeby zmienic na drugi i spaliło mi bezpiecznik. akumulator naładowałem i pali mi ciągle bezpiecznik 80 A. czy przyczyna moze by7c niedobry akumulator
??? po naładowaniu prostownikiem syczał.

81saren
10-02-08, 16:58
akumulator ma zwarcie na celach prawdopodobnie
zapomnij o nim bedziesz mial problemy

skolopendra
10-02-08, 17:13
Mam rano podłączyłem akumulator samochód zapalił, wyjąłem żeby zmienic na drugi i spaliło mi bezpiecznik.

jakoś nie po polskiemu to piszesz ...hmm

może podłączyłeś odwrotnie akumulator :d

jarek-ekonomik
10-02-08, 17:16
może podłączyłeś odwrotnie akumulator :d

napewno nie ......

poprostu słaby miałem akumulator samochód nie chciał zapalić pozyczyłem z innego samochodu zapaliłem odłączyłem włożyłem swój i przepaliło bezpiecznik 80 A . Akumulator włozyłem i wymieniłem bezpiecznik i znowu przepaliło. akumulator naładowany jest.

skolopendra
10-02-08, 17:19
zapaliłem odłączyłem włożyłem swój i przepaliło bezpiecznik 80 A

dołączyłeś akumulator w momencie kiedy silnik był uruchomiony !! ??

jarek-ekonomik
10-02-08, 17:21
dołączyłeś akumulator w momencie kiedy silnik był uruchomiony !! ??

na początku tak. a teraz na wyłączonym akumulator naładowany.

skolopendra
10-02-08, 17:23
teraz to se kup nowe diody :bicie: bo stare usmażyłeś :agent:

jarek-ekonomik
10-02-08, 17:26
teraz to se kup nowe diody
tzn akumulator tak??

skolopendra
10-02-08, 17:30
tzn akumulator tak??

NIE

dioda jest elementem prostowniczym ,lecz śmiem wątpić czy jesteś w stanie sam je naprawić :speszony:
jedz do elektryka bo będzie miał ze dwie godziny roboty

jarek-ekonomik
10-02-08, 17:35
ale jak bezpiecznik przepaliło to chyba jak nowy założe i akumulator nowy to powinno smigac...

[ Dodano: Nie 10 Lut, 2008 ]

dioda jest elementem prostowniczym

w którym miejscu sie ona znajduje??

civicmag2
10-02-08, 21:21
Witam. Mam rano podłączyłem akumulator samochód zapalił, wyjąłem żeby zmienic na drugi i spaliło mi bezpiecznik. akumulator naładowałem i pali mi ciągle bezpiecznik 80 A. czy przyczyna moze by7c niedobry akumulator
a poco ten akumulator zmieniales ? trzeba bylo od razu wlozyc ten drugi. co leprze tu piszesz tak

poprostu słaby miałem akumulator samochód nie chciał zapalić pozyczyłem z innego samochodu zapaliłem odłączyłem włożyłem swój i przepaliło bezpiecznik 80 A . Akumulator włozyłem i wymieniłem bezpiecznik i znowu przepaliło. akumulator naładowany jest. no to jak to jest .a jak ladowales to dobrze podlaczyles go do prostownika ?

Sebas1236
10-02-08, 21:47
a jak ladowales to dobrze podlaczyles go do prostownika
Jednego agenta widziałe co odwrotnie naładował akulusia :/

w którym miejscu sie ona znajduje??
Więc kolego to jest część akumulatora sam tej usterki nie naprawisz :(
Widze że jesteś z Wawy więc tam akurat znam bardzo dobrego mechanika który Ci to zrobi ;) http://www.autojaksa.com.pl/ tu masz plan dojazdu i nr tel ;)

jarek-ekonomik
10-02-08, 22:01
mechanika który Ci to zrobi ;) http://www.autojaksa.com.pl/ tu

Jakse znam z forum....... juz napisałem do niego

a jak wymienie akumulator na nowy to bedzie wszystko dobrze chodziło??

Sebas1236
10-02-08, 22:10
a jak wymienie akumulator na nowy to bedzie wszystko dobrze chodziło
Kolego to jest 50%szans na sukces drugie 50% to jest to że spaliłeś diody w alernatorze czy jest sprawny to tylko możemy teraz pogdybać po prostu trzeba to sprawdzić czy jeszcze ładuje ładowanie powinno wynosić 14,4V +-0.2V ;)

[ Dodano: Nie 10 Lut, 2008 ]
Z drógiej strony pod większym obciążeniem może on ci dopiero padać więc sprawdz ładowanie z włączonymi wszystkimi odbiornikami i podaj jakie jest ;)

jarek-ekonomik
10-02-08, 22:25
aha czyli są dwie opcje albo akumulator albo alternator i akumulator tak???

Sebas1236
10-02-08, 22:49
alternator i akumulator tak
czy alternator to nie wiadomo
czy akumulator to też można sprawdzić
czy rozrusznik ma przebicie to jest też do sprawdzenia
I pozostaje zasilanie główne
niestety wszystko trzeba po kolei sprawdzać
Altka już wiesz jak sprawdzić ;)
rozrusznik czy ma zwarcie hmmm tu jest mały problem bo możesz se nie poradzić naj prościej dać Jarkowi niech go na stole sprawdzi
główne kable zasilające mogły się przetrzeć i mogą dotykać masy (znajomemu ostatnio szczur przegryzł) wystarczy sprawdzić miernikiem (ustawienie do sprawdzania diód lub na opór)
Co do akulusia jarek powinien mieć urządzenie do sprawdzania zwarcia na celach

zaba19cc
15-02-08, 21:31
Mam rano podłączyłem akumulator samochód zapalił, wyjąłem żeby zmienic na drugi i spaliło mi bezpiecznik.

jakoś nie po polskiemu to piszesz ...hmm

może podłączyłeś odwrotnie akumulator :d


A możesz mi powiedzieć dlaczego spala się bezpiecznik od wycieraczek? zakupiłem dwa dni temu honde civic 1.3

MazurskiJDM
18-12-14, 19:14
Witam dosc stary watek moze ktos sie znajdzie i odpowie. mam podobny problem z tym ze auto stalo na slabym aku przez ponad tydzien i juz nie krecil jak padl to postawilem do prostowania z odlaczona tylko masa, pytanie jest takie czy moglem przepalic cos podlaczeniem pod prostownik w taki sposob? czy tak jak przypuszczam zwarcie na aku pali mi 80A? bo akumulator napewno jest wybity...
z gory dzieki za podpowiedzi