PDA

Zobacz pełną wersję : Diagnostyka ABS KODY (wykonana) CIVIC VI



piotrekk7
16-08-13, 17:16
Witam,
w swoim civicu (3D hatchback, 97 rok, 1.4i B+G) wykonałem diagnostykę ABS
wyskoczyły mi kody


12 - uszkodzony pierścień zębaty - [możliwy powód błędu: zwarcie w obwodzie, wadliwy montaż czujnika, odbieranie zakłóconego sygnału, uszkodzony zespół modulatora]
31-35 - Elektrozawór(przerwanie do masy lub zasilania, zablokowany) [możliwy powód błędu: Uszkodzony zespół modulatora]
54 - Zablokowany przełącznik w pozycji wyłączonej [Możliwy powód błędu: Przerwa lub przepalony bezpiecznik w obwodzie +B FSR, uszkodzony zespół modulatora]
61 - Napięci zapłonu (zbyt niskie) - [Możliwy powód błędu: Uszkodzony akumumulator, uszkodzony układ zasilania, uszkodzony zespół modulatora]

Wszystkie błędy mogą mieć wspólną przyczynę i jest to uszkodzony zespół modulatora ? Co to w ogóle jest ?

Dodam że ABS mi czasem działa, zazwyczaj po pierwszym odpaleniu silnika przy awaryjnym hamowaniu, czuć że bije mocno, a potem już tak jakby go nie było.

Jest ktoś w stanie pomóc, dać jakąś wskazówkę?

ma1ster
16-08-13, 20:19
Ja na sam początek próbował bym naprawić problem wynikający z błędu nr 12, można podmienić czujnik od kolegi czy z prawego na lewy, zerknąć na to czy pierścień zębaty nie goni luźno po przegubie, sprawdzić bezpieczniki ABS...

Jak to nie pomoże, to dopiero bym się zaczął bawić w tzw. modulator...

piotrekk7
17-08-13, 10:46
Ja na sam początek próbował bym naprawić problem wynikający z błędu nr 12, można podmienić czujnik od kolegi czy z prawego na lewy, zerknąć na to czy pierścień zębaty nie goni luźno po przegubie, sprawdzić bezpieczniki ABS...

Jak to nie pomoże, to dopiero bym się zaczął bawić w tzw. modulator...

Jak to zrobię to błąd powinien sam zniknąć czy trzeba zrobić restart kompa ?
i kod 12 oznacza lewe przednie kolo ? tzn od strony kierowcy?

ma1ster
17-08-13, 14:56
jeśli pisze, że lewe przednie, to w pojeździe który przechodzi przegląd w Polsce jest to strona kierowcy...

Po takiej podmianie trzeba się przejechać kawałek, jeśli bedzie z układem wszystko oki, to zgaśnie sam, bez kasowania...

Natomiast błędy zapamiętane zostaną w pamięci, aby je usunąć to trzeba przeprowadzić procedurę kasowania błędu ABS, ale jeśli lampka Ci zgaśnie to jest to nie konieczne...

Ogólnie najpierw to skasował bym te błędy ABS, bo może połowa ich to stare zapamiętane błędy z lat...

Uprzedzając Twoje pytanie jak się to robi, tego nie pamiętam, na pewno jest napisane w serwisówce czy w internecie...

ambasador
18-08-13, 15:46
Koledzy nie będę otwierał nowego wątku. Również mam problem z ABS.... wyskoczył błąd 13 - błąd lewego koła (czujki zwarcie lub brak zasilania) zmierzyłem go i było 0a, kupiłem nowy czujnik (pomiar wskazał ok), zamontowałem go i przez chwilę było ok ale teraz wyskoczył błąd 14 czyli błąd sygnału - nie mam dostępu do manuala - co to może być ?

ma1ster
18-08-13, 20:43
zamontowałem go i przez chwilę było ok ale teraz wyskoczył błąd 14 czyli błąd sygnału - nie mam dostępu do manuala - co to może być ?

to co mówi kod błędu... można wymienić kilka przyczyn np: nie odpowiednio zamontowany czujnik lub głowica czujnika zbyt daleko od koronki ABS... nie odpowiednia koronka ABS na przegubie... Zanieczyszczona koronka ABS... Obluzowana koronka ABS... Źle osadzona koronka na przegubie... Pęknięta koronka... może być również uszkodzony czujnik ABS w taki sposób, że dopiero na oscyloskopie wyjdzie jego usterka... ostatecznie uszkodzony sterownik...

ambasador
18-08-13, 21:41
Kurcze właśnie koronka abs a czujnik są od siebie "daleko" raczej na lewym jest dalej niż na kole prawym, gdzie prawie przylega. Ale kompletnie nie wiem jak to zbliżyć do siebie. Czy koronka na przegubie może być zła ?

ma1ster
18-08-13, 23:53
oczywiście że może być zła... tj. za niska, lub za krótki czujnik... zerknij wymiarami na prawą stronę jak tam jest...

Brylant1
19-08-13, 00:28
Wg manuala przerwa miedzy czujnikiem a koronka powinna miescic sie w przedziale 0.4-1mm

ambasador
19-08-13, 02:03
Pomiędzy czujnikami musi być taka sama odległość ? na wszystkich kołach ?

ma1ster
19-08-13, 07:13
Pomiędzy czujnikami musi być taka sama odległość ? na wszystkich kołach ?

Nie musi być taka sama, musi się zawierać w pewnych granicach, zapewne jak kolega wyżej napisał...

ambasador
20-08-13, 01:34
Wyczyściłem koronki, czujniki... problem dotyczy lewego więc pod prawy w ramach testów podłożyłem podkładki, wywaliło błąd. Czujnik na lewym kole jest zbyt wysoko. Problem polega na tym że oba przeguby są tej samej firmy, może czujnik jaiś "lewy"?

ma1ster
20-08-13, 21:45
czujnik masz za krótki, lub zagnity korpus osadzenia czujnika ABS... jeśli powyższe informacje są prawdziwe...

ambasador
21-08-13, 00:30
Tak, kolego dziś ściągnąłem koło popatrzyłem i porównałem stary i nowy takiej samej wysokości są, ale miejsce montażowe już nie na tej samej. Wsadziłem stary i ok montaż, jutro będę się bawił bo mam drugi ale prawy i tu jest pytanie.

Podpiąłem czujnik FR (przedni prawy) pod FL (przedni lewy), czy one są zamienne jeżeli chodzi o elektryk i czujnik ? w zasadzie błąd braku wpiętego czujnika zniknął przy próbie u gościa, ale on nie wiedział, wziąłem żeby zobaczyć, ale tak się zastanawiam czy gra warta jest świeczki. Planuje przełożyć czujnik z prawego koła w blachy montażowe z lewego bo mam prawy jeszcze a patrzyłem wystarczy blachy odgiąć po prostu wsadzić, ale nie wiem czy będzie git ?

piotrekk7
21-08-13, 10:45
Aby nie otwierać jeszcze raz tematu.
Skasowałem błędy i faktycznie został tylko jeden.
Czujnik w prawym kole do wymiany.
W zakładzie mechanicznym powiedzieli mi za wymianę od 30-100 zł w zależności od jego dostępu.
Czy wymiana tego czujnika jest bardziej skomplikowana ?

ambasador
21-08-13, 13:20
Kolego zrobisz to sam. Generalnie są 2+2+2 śruby montażowe i tyle ( teoretycznie powinny być 4 na klucz 10" i 2 na 8" u mnie były 2 na trox i były jaja z odkręceniem ale na drugim jest normalnie wiec tuning tylko na lewym mi ktoś zrobił). Grunt to kupić czujnik. U mnie były jaja.
Okazuje się, że przednie czujniki są naprzemienne prawo - lewo (lewo prawo). Miałem w rękach 2 rodzaje z elementem montażowym metalowym lub plastikowym, generalnie wysokość montażowa jest podobna, ale u mnie było za wysoko (na plastiku i metalu) więc plastikowy zmodyfikowałem trochę przyciąłem podpiłowałem i założyłem.
Generalnie zrobiłem pierwszy test i śmiga abs działa.
Wyprzedam pytane ceny czujników widziałem od 25 do 200 zł. Ja kupiłem za 40 zł troszkę się pobawiłem i działa.
Chciałem nowy w AutoLand nie patrzyłem a InterCars nie ma.

**** Edycja "naprzemienne" - tzn. że można dowolnie przekładać kable i działa - gniazdko nie jest odwrócone (w niektórych autach jest), trzeba tylko odgiąć blaszki i elementy montażowe przełożyć ***** - tytułem wyjaśnienia

piotrekk7
24-08-13, 16:24
Więc tak wymieniłem czujnik ABS prawy
12 - uszkodzony pierścień zębaty - [możliwy powód błędu: zwarcie w obwodzie, wadliwy montaż czujnika, odbieranie zakłóconego sygnału, uszkodzony zespół modulatora]
kod błędu nadal jest.
Ale po przednim właścicielu została wymieniona zwrotnica bez ABS, nie było dziurek na sruby wiec zostaly przewiercone.
Czy to jest możliwy powód bledu ?

ma1ster
24-08-13, 18:15
Więc tak wymieniłem czujnik ABS prawy
12 - uszkodzony pierścień zębaty - [możliwy powód błędu: zwarcie w obwodzie, wadliwy montaż czujnika, odbieranie zakłóconego sygnału, uszkodzony zespół modulatora]
kod błędu nadal jest.
Ale po przednim właścicielu została wymieniona zwrotnica bez ABS, nie było dziurek na sruby wiec zostaly przewiercone.
Czy to jest możliwy powód bledu ?

Jeśli zwrotnica była bez ABS to nie ma wytoczonego rantu i zamierzonej odległości osadczej czujnika ABS, więc samo gwintowanie w takim odlewie to tak jak wiązanie pętka na jelicie z kiszki która już stężała :D

młodyBogdan
09-07-14, 01:16
Kto wie jak zresetowac kompa ABS w V gen?

ma1ster
09-07-14, 21:10
Nie ma potrzeby go resetować... bo on po przekręceniu kluczyka ładuje program od nowa... Jedynie co to zapamiętuje błędy i da się je jakoś skasować, trzeba popatrzyć do manuala...

młodyBogdan
09-07-14, 21:13
Jedynie co to zapamiętuje błędy i da się je jakoś skasować, trzeba popatrzyć do manuala..

No o to mi wlasnie chodzilo ale juz go zresetowalem. ABS jednak ciagnie nie dziala :c

Pytanie: Komp pokazuje mi blad 4-8 czyli czujnik w tylnym lewym kole. Cz gdyby byla uszkodzona koronka na lozysku/piascie to kod bledu bylby taki sam czy inny?

ma1ster
09-07-14, 22:47
No o to mi wlasnie chodzilo ale juz go zresetowalem. ABS jednak ciagnie nie dziala :c

O tym mówiłem w poprzednim poście... I wiedziałem że nie zadziała...

Co do błędów, to błąd obwodu, może wskazywać na uszkodzenie czujnika lub jego obwodu...
A błąd wskazania, braku sygnału, czy sygnał nie odpowiedni, może wskazywać na uszkodzenie koronki abs...

młodyBogdan
09-07-14, 23:55
O tym mówiłem w poprzednim poście... I wiedziałem że nie zadziała...

Co do błędów, to błąd obwodu, może wskazywać na uszkodzenie czujnika lub jego obwodu...
A błąd wskazania, braku sygnału, czy sygnał nie odpowiedni, może wskazywać na uszkodzenie koronki abs...
Chcesz powiedziec, ze reset kompa abs nie usuwa z pamieci bledow? Wedlug mnie usuwa bo po resecie zrobilem samodiagnostyke i bledu nie wykazalo. Dopiero jak przejechalem sie autem to znow zapalila sie kontrolka abs. Znow zrobilem samodiagnostyke i znow blad wykazywalo.

Ciagle nie widze tu odpowiedzi na moje pytanie. Czy blad 4-8 (tak miga kontrolka abs) tyczy sie tylko czujnika w tylnym lewym kole czy moze tez dotyczyc koronki w tylnym lewym kole? Czy gdyby byla uszkodzona koronka to kod bledu bylby inny?

ma1ster
10-07-14, 22:49
hahah...

Chcesz powiedziec, ze reset kompa abs nie usuwa z pamieci bledow? Wedlug mnie usuwa bo po resecie zrobilem samodiagnostyke i bledu nie wykazalo. Dopiero jak przejechalem sie autem to znow zapalila sie kontrolka abs. Znow zrobilem samodiagnostyke i znow blad wykazywalo.

Jesteś w błędzie... restart oprogramowania w sterowniku, robisz przełączając kluczyk do pozycji bez zapłonu... jak zauważasz, po włączaniu zapłonu, Program sterujący ABS się ładuje od nowa, chwilę świeci kontrolka ABS, po czym gaśnie, sygnalizuje gotowość... Można resetować program nawet podczas jazdy...

Błędy zapamiętanie, to te które zapamiętał sterownik, mogą to być błędy z przed 20 lat, a całą procedura ładowania programu przebiega normalnie i ABS działa...

Co do Twojego problemu, załącz listę błędów już opisanych, może być po angielsku, kto pamięta co to za błąd 4 i 8 lub 48... Jest tego pełno w sieci...

młodyBogdan
11-07-14, 00:13
Jesteś w błędzie... restart oprogramowania w sterowniku, robisz przełączając kluczyk do pozycji bez zapłonu... jak zauważasz, po włączaniu zapłonu, Program sterujący ABS się ładuje od nowa, chwilę świeci kontrolka ABS, po czym gaśnie, sygnalizuje gotowość... Można resetować program nawet podczas jazdy...

Błędy zapamiętanie, to te które zapamiętał sterownik, mogą to być błędy z przed 20 lat, a całą procedura ładowania programu przebiega normalnie i ABS działa...

Co do Twojego problemu, załącz listę błędów już opisanych, może być po angielsku, kto pamięta co to za błąd 4 i 8 lub 48... Jest tego pełno w sieci...

W takim razie jak wywalić błedy z pamieci jesli nie poprzez reset kompa? Wiesz jak to sie robi? Jesli tak to prosze o odpowiedz. Błąd 4-8 dotyczy czujnika w tylnym lewym kole - sprawdzilem to.

ma1ster
11-07-14, 11:30
Jeśli chcesz usunąć zapamiętane błędy ze sterownika to trzeba się podłączyć jakimś komputerem diagnostycznym zewnętrznym, albo przeprowadzić procedurę kasowania zapamiętanych błędów, nie pamiętam jak ona przebiega, bo dość dawno to przeprowadzałem... Ale nic to nie pomoże jak kontrolna nie gaśnie po kilku sekundach, albo zapala się w trakcie jazdy...



Błąd 4-8 dotyczy czujnika w tylnym lewym kole - sprawdzilem to.

mmm... ale dalej to nic nie mówi, czy to błąd odczytu, czy błąd obwodu... a każdy błąd jest opisany w taki sposób... wklej opis błędu, to Ci się wytłumaczy gdzie może być przyczyna...

młodyBogdan
11-07-14, 11:56
A skad mam wziac ten opis bledu zeby go wkleic ??

Doczytalem na forum, ze w V gen. nie trzeba wywalac bledow z pamieci sterownika. Jesli usinie sie problem - w moim przypadku czujnik w kole to Abs powinien dzialac bez czyszczenia pamieci. Co o tym myslisz?

ma1ster
11-07-14, 12:50
Doczytalem na forum, ze w V gen. nie trzeba wywalac bledow z pamieci sterownika. Jesli usinie sie problem - w moim przypadku czujnik w kole to Abs powinien dzialac bez czyszczenia pamieci. Co o tym myslisz?

No to jest prawda, bo restartujesz sterownik po zaniku plusa po stacyjce... nic kasować nie trzeba...

Znajdź w sieci opis tego błędu najlepiej po angielsku i wklej...

młodyBogdan
11-07-14, 15:20
znalazlem takie cos:

1 Hydraulic pump motor over-run (contact BBA)

1-2 Hydraulic pump motor (contact BBA)

1-3 High pressure leak (possibly modulator)

1-4 Pressure switch (contact BBA)

1-8 Pressure accumulator

2-1 Handbrake warning lamp switch circuit faulty

3-1 Right hand front rotor damage

3-2 Left hand front rotor damage

3-4 Right hand rear rotor damage

3-8 Left hand rear rotor damage

3-12 Different tyre sizes fitted

4-1 Right hand front wheel sensor

4-2 Left hand front wheel sensor

4-4 Right hand rear wheel sensor

4-8 Left hand rear wheel sensor

5-4 Right hand rear wheel lock

5-8 Left hand rear wheel lock

6-1 Front fail safe relay

6-4 Rear fail safe relay

7-1 Right hand front modulator solenoid valve

7-2 Left hand front modulator solenoid valve

8-1 ABS operation fault

8-2 Electronic control unit (ECU) fault

8-4 Electronic control unit (ECU) - internal circuit fault

kod 4-8 czyli czujnik w tylnym lewym kole. Koronka na lozysku ma inny kod wiec to błąd obwodu a nie odczytu. Dobrze mysle?

Druga sprawa. Odlaczylem z ciekawosci czujnik abs z prawego tylnego kola. Samodiagnostyka ciagle wykazuje tylko tylne lewe kolo. Dlaczego nie widzi bledu z prawego kola skoro czujnik jest odlaczony?

ma1ster
11-07-14, 15:55
Druga sprawa. Odlaczylem z ciekawosci czujnik abs z prawego tylnego kola. Samodiagnostyka ciagle wykazuje tylko tylne lewe kolo. Dlaczego nie widzi bledu z prawego kola skoro czujnik jest odlaczony?

Dziwna sprawa...

Spróbuj odkręcić oba czujniki z tyłu i zamieniać je miejscami...

młodyBogdan
11-07-14, 15:58
Tak zrobie ale to najszybciej jutro...

rekin90
01-10-15, 01:57
Gdzie jest kostka do samodiagnostyki i jak wyglada?

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka