PDA

Zobacz pełną wersję : stukanie w kole civic ej8



Vaio
14-08-13, 19:50
Mam pytanko.
Na zakrętach w lewo słychać szybkie stukanie w przednim lewym kole.

Co to może być? Przegub?

pwl
14-08-13, 21:18
Najprawdopodobniej przegub. Pojedź na pusty plac, skręć koła na maxa i powoli ruszaj. Jak będzie cykać to przegub.

Vaio
14-08-13, 22:12
patrze przeguby na allegro i sa od 40zł już, czy to jakies spoko, czy sypną się za kilkadziesiąt kilometrów?

Gozdo
14-08-13, 22:13
ja kupiłem za 60 czy 70 na razie rok jeździ

kruczekvu
20-08-13, 02:22
czy to jakies spoko,
Proszę Cię zastanów się sam jak coś co napędza auto za taką cenę ma być dobre ?
Oczywiście jak klient chce to zakładam ale uwierz mi że szybko wracają po lepsze

Vaio
13-09-13, 14:40
dobra, wymieniłem przegub zewnętrzny nie pamiętam jakiej firmy, ale dałem 200zł. Ale niestety to nie to. Dalej puka na zakrętach, kiedy odpuszczam gaz to przestaje. Trochę się załamałem bo kasa wywalona w błoto :( Co to może być??

Przypomnę:
Stuka na zakrętach w lewym kole w rytm ruchu koła. Kiedy odpuszczę gaz to przestaje pukać. Na testach na parkingu przy jeździe w kółko nic nie słychać i przy ruszaniu na maksymalnie skręconych kołach też cisza.
Pomóżcie!!
:((

karas
13-09-13, 15:11
Ja na twoim miejscu podniosl bym lewa strone auta na lewarku chwycil za kolo poszarpal nim zeby sprawdzic czy nie ma luzu na lozysku chwycil za poloske sprawdzil czy nie ma luzu, obejrzał osłone tarczy hamulcowej czy nie jest skorodowana ( jak jest skorodowana potrafi ocierac o zwrotnice czy tarcze na zakretach). nastepnie odpalil samochod i nasluchiwal obracajace sie lewe kolo pozniej skrecil kierownice w prawo i lewo i nasluchiwal. Niestety nikt Ci na odległosc nie wywrozy co to. Wiadomo jak masz duzo $$ mozesz wymienic wszystkie czesci w zawieszeniu i przeniesieniu napedu na palke liczac ze w koncu trafisz. ( jak cos mam lewa kompletna polos na zbyciu z mojego ek3 ktora wymontowalem i zastapilem inna z podobnego powodu co ty jednkaze nic to nie dalo ) U mnie winowajca okazala sie skorodowana oslona tarczy

Vaio
13-09-13, 17:59
A to ta oslona to nie powinna stukac ogolnie na zakretach? Bo to stuka tylko jak wcisne gaz, czyli pod obciazeniem. A dzwiek jest taki gluchy stukot.

Jacek1983
13-09-13, 22:51
A ten dźwięk przypadkiem od silnika nie idzie? Może zaworki klekoczą? Albo - może masz LPG - na 2/3 gen gazu silnik przy przyśpieszaniu tak charakterystycznie pracował, że było słychać bardzo szybkie cykanie/chrobotanie ...

Vaio
13-09-13, 23:05
po pierwsze nie mam gazu a po 2, no proszę Cię, klekotanie zaworów na zakręcie w lewo... kto to słyszał?

Jacek1983
14-09-13, 16:08
Fakt :p

W takim razie przegub wewnętrzny. Ciekawe, czy byłoby to słychać na podnośniku warsztatowym jak auto w górze, czy koniecznie musi być obciążony? Wtedy byłoby na 100% wiadome...