PDA

Zobacz pełną wersję : rozrząd d15b2 kilka pytań



Wojtek Katowice
08-02-08, 21:18
Witam,

1. Czy ktoś z Szanownych forumowiczów mógłby mi powiedzieć na co zwrócić uwagę przy wymianie paska rozrządu i napinacza w mojej Hani?

2. Co oprócz tych dwóch rzeczy warto wymienić przy tej okazji? Napewno uszczelkę pod pokrywą zaworów i świecami? Gdzie i za ile mozna kupic obie uszczelki? Co z pompą wody? Czy wymieniać, gdzie kupic i za ile? Czy coś jeszcze?

3. Co ze śrubkami z pokrywy zaworów wypada je wymieniać po odkreceniu? Nie są sfatygowane.

4. Czy znacie może z autopsji jakiegoś dobrego mechanika od Hondzinek w Katowicach lub okolicy, który kuma czacze i nie schrzani tematu? Ile jest warta taka usługa?


Z góry dziękuje za wszelką pomoc.
Pozdrawiam wszystkich właścicieli jajek.

Max Marcin
08-02-08, 22:06
Pompe wody wymienic bo szkoda jak ta stara by sie rozleciala po paru tysiacach. Śrub z pokrywy zaworow nie wymieniaj. U mnie dekiel byl sciagany chyba z 8razy odkad hania jest u mnie i nie wymienialem ani srub ani uszczelki i ani grana oleju tam nie widac. 150 zl to jeszcze rozsadna cena za robote. mozna taniej i drozej. Jesli Chodzi o czesci to zainwestuj w jakis lepszy pasek. jesi chodzi o pompe to za 120 kupisz a napinacz 80zeta. Chyba ze kupisz wzmacniany pasek za 350euro to w tedy kup lepszy napinacz i pompe bo te tansze nie wytrzymaja 100tys. Nazwami ci nie bede rzucał bo nie pamietam.

Lcfr
08-02-08, 23:50
Witam,
1. Czy ktoś z Szanownych forumowiczów mógłby mi powiedzieć na co zwrócić uwagę przy wymianie paska rozrządu i napinacza w mojej Hani?
zwrócić uwagę na opcje SZUKAJ !!
Tam wpisując słowo 'rozrzad" pojawi sie tyle postów, ze tylko czytać i czytac...
Tutaj dałem częściowa odpowiedz, zeby łątwiej było szukać skoro to takie trudne...



2. Co oprócz tych dwóch rzeczy warto wymienić przy tej okazji? Napewno uszczelkę pod pokrywą zaworów i świecami? Gdzie i za ile mozna kupic obie uszczelki? Co z pompą wody? Czy wymieniać, gdzie kupic i za ile? Czy coś jeszcze?
wszystko jest opisane własnie w tych tematach
ile razy trzeba o tym samym???
wymienic:
- napinacz
- pasek
- pompe wody jak sie kwalifikuje (przebieg)
- uszczelke pod pokrywą zaworów na nową z ASO (albo jak nie cieknie zostawic starą-zamienniki "puszczaja")
- uszczelki swiec na nowe z ASO (albo jak nie cieknie zostawic stare-zamienniki "puszczaja")
jakie marki czesci opisane na forum, a gdzie to kupic to nikt za Ciebie dzwonił i szukał nie będzie...



3. Co ze śrubkami z pokrywy zaworów wypada je wymieniać po odkreceniu? Nie są sfatygowane.
nie trzeba