PDA

Zobacz pełną wersję : Sekwencja czy instalacja z pełna elektroniką ?



xt600
08-02-08, 14:16
Mam do Was pytanie, kilka dni temu dziewczyna kupiła sobie civica. Zastanawiamy się nad instalacją gazową. Koleś, który ją będzie monotował zachęca nas do zamontowania sekwencji za 2300. Ta tańsza instalacja gazowa z pełną elektroniką miała by kosztować 1750, czyli emulator sondy lambda, emulator wtrysków, jakiś nowoczesny wskaźnik ilości gazu na diodach itp.
W aucie jest aluminiowy kolektor dolotowy więc teoretycznie nie potrzeba sekwencji ale... w czym faktycznie tkwi różnica ? Powiedzcie proszę w skrócie. Wiem że w sekwencji gaz jest doprowadzany do każdego wtrysku ale co dalej ? Czy to jest lepiej dla silnika ? Czy mniej będzie palił ? Ja w swojej vectrze B kombi z 97 roku mam zwykłą instalację LPG " na śrubę " i jestem zadowolony choć czasem wolno spada z obrotów i przy większych prędkościach podczas wyrzucenia na luz lubi przygasnąć. Po wymianie świec kilka razy strzelił w filtr ale ostanio coś się uspokoiło. Spalanie przy jeździe patrolowej miasto/trasa około 8 do 10 litrów gazu.


Panowie doradźcie i wskażcie fkatyczną różnicę pomiędzy tymi istalacjami gazowymi .


Pozdrawiam.

ppm702
08-02-08, 15:35
1. na sekwencji nie ma strzałów w kolektor
2. mapa paliwowa jest we wtryskach gazu dopasowana do silnika - cały czas optymalna mieszanka
3. brak zwężki w dolocie = brak ogranicznika mocy
4. dobrze dobrane mapy nie wymagają emulatora lambdy, czyli patrz punkt 2

więcej nie pamiętam

BTW spalanie nie jest dużo mniejsze niż na zwykłej instalacji.

Bassmaster
08-02-08, 16:27
Tak jak napisał ppm702, sekwencja, czyli IV gen. w porównaniu do I/II gen. daje mniejsze różnice pomiędzy pracą na LPG i na benzynie (poprzez inne doprowadzenie gazu).
Jeśli masz te 2300zł na sekwencję, to zakładaj ją, jeśli nie to II gen.
Przeczytaj ten temat i sam podejmij decyzję, bo można założyć sekwencję jeszcze taniej:
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=42424

rafalb33
08-02-08, 16:56
jaki silnik?? Sekwencja ma raczej same plusy. Oprocz tego, ze schodzi tez troche benzyny do tego.

yaroo
22-02-08, 14:37
ważne jaki silnik ma Twoja dziewczyna.... sekwencja o wiele lesza jest, ale nie do wszystkich silniów wejdzie