PDA

Zobacz pełną wersję : szyberdach nie "wychodzi"



adzik
08-02-08, 00:23
witam! moze ktos wie jak temu zaradzic albowiem mam problem z szyberdachem...
elektryka sprawna ale jak otwieram to sie blokuje... musze wypchnac reka :) mial ktos taki problem?? jak ktos ma jakies rady to pisac :/

Whiplash
08-02-08, 06:20
Tez mam taki problem, uszczelka sie zle uklada i blokuje :/

plakon83
08-02-08, 10:30
Ja miałem taki problem, psiknąłem uszczlki i prowadnice olejem silikonowym i chodzi jak ta lala :D

Randall
08-02-08, 10:33
Uszczelka, szczegolnie ze strony gdzie szyber się podnosi musi być tłusta !

michal750
08-02-08, 12:19
Mialem ten problem w 3 Hondach z szyberdachem, ale nawet silikon nie rozwiazal u mnie problemu. Zawsze musialem wspomoc go reka.

adam_k
08-02-08, 15:09
tez u mnie musialem wypychac reka. od gory w prowadnicy mialem zerwana sprezynke i jak ja zalozylem na miejsce to teraz zawsze sie otwiera bez pomagania reka

Whiplash
08-02-08, 15:16
adam_k, Daj foto w ktorym miejscu jest ta spręzynka

adam_k
08-02-08, 18:46
jutro pstrykne i ci wrzuce bo dzis ciemnica juz jest.

adzik
08-02-08, 18:47
dzieki, natluszcze ja :d i zobaczymy czy bedzie sie slizgac ;) sprezynek nie sprawdzalem... ale popatrze, moze faktycznie jakas sprezynka szczelila,
adam_k jak masz mozliwosc to cyknij fote

Łukasz81
08-02-08, 20:55
witam panowie. w podsufitce jest zaślepka pod nią nakrętka zabezpieczona zagientą podkładką. odginamy podkładkę i dokręcamy nakrętkę na maksa, zaginamy podkładkę i gotowe. bynajmniej u mnie i dwóch kolesi to pomogło. ponoć to jakieś sprzęgiełko...

adam_k
09-02-08, 17:30
hej tu macie fotke tej sprezynki. Ona siedzi w takiej rurce :d
http://img229.imageshack.us/img229/2818/dscn9056xy1.th.jpg (http://img229.imageshack.us/my.php?image=dscn9056xy1.jpg) http://img143.imageshack.us/img143/6576/dscn9058ll6.th.jpg (http://img143.imageshack.us/my.php?image=dscn9058ll6.jpg)
mi sie ona urwała od tej strony co nie widac na fotce (tam głebiej) trudno ja zalozyc z powrotem. Oczywiscie z drugiej strony jest taka sama.

Xploid
10-02-08, 00:41
u mnie jest identyczna sprawa ze ręką trzeba pomóc :( czyli co trzeba konkretnie zrobić??? kwestia uszczelki?? czy jakieś części mechanicznej ??

faba
10-02-08, 19:16
u mnie zacina sie czasami, wydaje misie ze dzieje sie tak gdy pada, jest wilgotno!nawet sie śmiałem ze honda założyła taka blokade ze jak pada to nie otworzysz-bo po co:)uniesie sie z 2 cm i stanie:)

Whiplash
11-02-08, 11:37
Dobra temat jak narazie ogarniety, smar grafitowy(towot) dal rade, pruby smarowania wazelina nie przyniosly odpowiedniego rezultatu, tzn daialal ale przez 1 dzien, jeszcze trzeba sprubowc sposobu kolegi Łukasz81, bo zeczywiscuie jesli sie przyjzec dzialaniu szyberdach przynajmniej u mniew to zamiast sie otwierac do gory a nastepnie rozsowac robi to prawie rownoczesnie czyli w momecie umoszenia juz sie chce otwierac co powoduje dociskanie uszczelki do dachu i dupa z otwierania :(, wiec zeczywiscie moze byc to sprzeglo :)

A lex
11-02-08, 15:48
Też mi się czasami zacina szyber, ale mam na to patent. Po podniesienu go do góry naciskam najpierw guzik na dól, a potem szybko na góre i idzie. Dwa szybkie ruchy. Pozdro

stashek
11-04-08, 23:33
Co do problemu z dźwiganie szyberu to wina jest w uszczelce, smarowałem prowadnice olejem do maszyn precyzyjnych itd, efekt mizerny. Trzeba posmarować uszelkę z zewnątrz preparatem do uszczelek gumowych na zimę (najlepiej z dodatkiem silikonu) i wtedy problem jak ręką odjął. Polecam

lukasrz
13-04-08, 11:11
A ja proponuje wyczyscic do zera stary smar z kurzem, dac troszke nowego i posmarowac brzegi uszczelki :) U mnie działa.

kopernick
14-04-08, 11:44
tak sie dzieje u mnie tylko jak jest mokro. mam wrazenie ze uszczelka sie "zasysa" i tez musze szyberowi pomagac. jak jest sucho problem nie istnieje.

Sprite
24-01-10, 20:39
Ja mialem podobny problem nie chciał się podnosić a potem się nie domykał. Popychanie go ręką tylko wam wygnie szyne prowadnicy.

A w niej właśnie ja mialem problem też smarowałem kombinowałem rozkręcałem aż zauważyłem że jakiś plastik się odłamał od górnej prowadnicy i na samym końcu w rogu dolnej aluminiwej prowadnicy w smarze ukryty leżał nie pozwalając się domknąć. wyjołem i jak ręką odjoł.
Takie proste a 3 godziny kombinowałem, skoro nie działa to jakaś część układu się blokuje, nalezy tylko wyeliminować przyczynę...

aleks_ej2
25-01-10, 19:37
U mnie problem z ręcznym szybrem równiez występował (uszczelka jest zdeformowana) pomogło przetarcie wszystkich gumowych elementow szmatką + duza ilość silikonu w sprayu :D, teraz jako tako działa nawet przy mrozach :D A może dobrym rozwiązaniem jest wymiana tej uszczelki na nówke? Opłaca się? Dużo roboty z tym jest?

Nemereth
25-01-10, 21:27
Mialem ten problem w 3 Hondach z szyberdachem, ale nawet silikon nie rozwiazal u mnie problemu. Zawsze musialem wspomoc go reka.

może być silniczek do wymiany a pozatym mogą być problemy na prowadnicach i nie równomiernie może otwierać. Warto jest rozkręcić przeczyścić i przesmarować :)

Druga sprawa może być problem ze sprężynką chociaż nie sądzę ale kto wie.


Zimą nie zalecałbym otwierania szybera żeby nic nie łamać :)