Zobacz pełną wersję : poiwkszanie hamulcy 240 239
Witam
w czworce mam hamulce 240/239
jest szansa by powiekszyc je na 260/240 lub 260/260 bez zmiany krektora ale nie chodzi mi o swap z VTI
mysle moze nad jakims rozwiazaniem typu zmiana zaciskow lub jarzma?
xxxCHADZIAxxx
11-08-13, 17:50
zmiana zaciskow z vti:)
no wlasnie tak myslalem ;p bo kiedys ktos pisale ze do zaciskow 240 wklada klocki 260 i tarcze 260 z tym ze trzeba spilowac zacisk drutowe troche
tak wkładasz tarcze o odpowiedniej grubości i parametrach z concerto 262mm na przód, musiz mieć do tego zaciski z jarzmami od prelude 2.2 VTI które miały hamulce i zaciski pod 282mm. Jarzma w miejscu mocowania do piasty trochę zbierasz u tokarza i zakładasz pod seryjną piastę 242mm. Z zaciskami z wersji auta 262 ci to się nie uda gdyż ma inny rozstaw śrub mocujących do piasty. A 262mm na tył, to nie pamiętam czy trzeba mieć zaciski z wahaczami czy same zaciski z ep3, wiem że na pewno zaienic je stronami trzeba bo w ep3 linka szła od dołu a nie u góry.
Przy zacisku 282 z pralki to przydaloby sie zmienić już serwo na wieksze, np przynajminej z EE8/EE9. Albo kupic od razu z zaciskami serwo z prelude 1 calowe.
a na tyl z zaciski by zrobic 260 z prelude czy moze z angielki vti?Ktores beda pasowac?
Myślę że rozsądniejsze byłoby zostanie przy 240 z tyłu, chyba że polubisz jak w co drugim hamowaniu blokują się koła tylnej osi.
tak jak dEboo napisal zaciski z prelude 280 a do tego tarcza nie z concerto tylko z opla corsy c. podchodzi bez szlifowania jarzm..
a czy zmiana tarczy z 239 tylnej na 242 bedzie bardzo kolidowala z zaciskiem ?
to sa 3 mm myslalem zeby przypilowac jarzmo by tarcza weszla dobrze albo ktos mi mowil by podniesc na podkladkach o 3 mm?Lub dorobic blaszke.
1)jaki klocek tam dac pod taki manewr? Pasowalo by klocek z 242 bo wiekszy czy bedzie pasowalo p&P pod zacisk z 239 ?
2) czy tarcza 242 bedzie pasowala dobrze na "piaste "? gdzie ori bylo 239 ?
pytam bo nie chcial bym sie zdziwic :D
a bedzie dla potomnych :D
bo musze wymienic w tym tyg klocki i tarcze i chcilbbym to zrobic juz przyszlosciowo
ferodo bo z tego co widzialem ma najwieksze klocki wielkosciowo +gladka ate bo tez sa ograniczenia cenowe a auto sluzy do zabawy wiec worka hajsu pchal nie bd :D
Nie odczujesz roznicy tych 3mm, zabawa ni warta pieniedzy i kombinowania. Przejscie na 260 przemysl jezeli to ma byc przyszlosciowe.
Powered by vBulletin® Version 4.2.2 Copyright © 2025 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.