PDA

Zobacz pełną wersję : Roznica maski civic V gen



katrin5g
06-02-08, 22:34
Wiem ze byly podobne tematy ale szukajka dokladnej odpowiedzi nie znalazla. Byly krotkie odpowiedzi ze rozni sie przetloczeniem i moze pasowac ale nikt tego nie potwierdzil.
Roznica w cenach nowych masek jest dwukrotna . Do sedana kosztuje 240zl a do HB 480.
Montowal ktos maske z senada do HB ? Beda pasowac lampy ?
A jaka jest roznica w blotnikach? Bo te nowe za 186 zl podobno nie maja miejsca na kierunek i boczna listwe? Jak to jest ?

Jezeli ominelam w szukajce temat gdzie to bylo dokladnie opisane to bede wdzieczna jak ktos wklei tu odnosnik.

Pzdr

plakon83
07-02-08, 09:04
Poszukaj lepiej oryginalnych, używanych części zamiast tandetnych niepasujących zamienników.

TOMEK840123
07-02-08, 10:42
Z sedana do hatchbacka nie pasuje !! Jak miałem dzwona w mojej poprzedniej to właś nie kupiłem od sedana przekonany że bedzie pasować a tu ZONK. Przy lampach i zderzaku wszystko grało a szpara przy błotnikach wogóle nie pasowała. Przy rogach maski była tak mała szpara że szpilki nie wciśniesz a w środkowej częsci była ogromna. Na 100% są inne !! A jeszcze podszybie plastikowe jest inne w sedanie i hatchbacku.

katrin5g
07-02-08, 11:09
dzieki Tomek za ta odpowiedz. wlasnie o to mi chodzilo.
nowy zamiennik kosztuje ok 480zl a uzywana 500. strasznie chore sa ceny tych masek. do innych aut z tego roku uzywane kosztuja po 100-200zl . nawet do VIgen jest tansza.

nanko
07-02-08, 11:39
faktycznie sedan a HB to co innego. A coupe i HB czy to są te same maski?
Poszukuje do swojej i nie wiem czy podejdzie od HB

TOMEK840123
07-02-08, 12:51
HB i Coupe to te same maski. Było już na forum o tym ale widze że szukać sie nie chce :agent:

katrin5g
07-02-08, 16:01
a moze ktos wie dlaczego na forum w innym topiku gdzie oferuja lekkie maski po 400zl jest napisane ze roznia sie tylko przetloczeniami a pasuja do innego typu nadwozia?

Lcfr
07-02-08, 18:30
kolezanko tutaj są tematy o zgodności elementów w różnych nadwoziach - wsród nich jest też odpowiedz na zadane pytanie.
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=34968&highlight=sedan
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=43614&highlight=sedan
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=34756&highlight=sedan
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=40443&highlight=sedan
no inne jeszcze....
a maske od sedana podobno daje sie założyc do qp/hb...
ktos juz o tym pisał...
ale ja bym załozył przeznaczoną do danego nadwozia...

katrin5g
07-02-08, 20:17
a maske od sedana podobno daje sie założyc do qp/hb...

wyzej kolega Tomek napisal ze jednak nie pasuje bo sam wojowal z tym tematem.
Z twoich linkow juz wczesniej wyczytalam :

sedan ma inna maske (roznica polega głownie na mniejszym przetłoczeniu)
qp i hb maja takie same

podobno daje sie zalozyc do qp/3d maske od sedana ale rózne sa opinie(i na tak i na nie)
i wez tu zrozum czy pasuje czy nie :d jednak bede opierac sie przy wypowiedzi Tomka chyba ze ktos inny napisze ze jednak zalozyl , pasuje i jak to zrobil :chinczykk:

:speszony:

Lcfr
07-02-08, 20:49
no to wyjaśnie:
chodzi o to, że maska od sedana daje sie założyc podobno do qp/hb... (w akcie desperacji :)
- tak jak wiele rzeczy daje sie zrobic ale niekoniecznie efekt jest taki jak sie oczekuje...
Są magicy co jakoś to zrobili... Więc można... Tylko czy jest sens...?

Jeżeli chcesz żeby było wszytsko tak jak powinno byc w serii tmaska nie pasuje i trzeba kupic taką do qp/hb i najlepiej jak nie będzie to podróbka.

Jak juz napisałem wyżej zaleciłbym kupic taką jaka jest przewidziana do danego nadwozia...

Chyba już jasne :) ?

nycha
07-02-08, 21:05
MAske da się założyć . nie jest identyczna oprócz przetłoczeń ma nieco inną wypukłość jeśłi chodzi o wygląd to honda wygląda troche łagodniej . W miejscu zawiasów oddstaje około milimetra i zaraz przed lampami różnież około milimetra . Widać tylko gdy ktoś pochyli się nad błotnikiem

TOMEK840123
07-02-08, 22:39
Oczywiście że się da założyć od sedana. Po pierwsze szczelina pomiędzy maską a błotnikami nie będzie równa na całości, po drugie przy zamykaniu maski bedzie się unosic przy zawiasach ponieważ bedzie się opierać o podszybie właśnie ze względu na mniejsze przetłoczenie maski(z sedana) i różnice podszybia a po trzecie prawa wycieraczka bedzie ''chaczyć'' o maskę ramieniem. Dobry blacharz to obcyka i bedzie git. Ale bez szpachli na rantach błotników sie nie obędzie.

W miejscu zawiasów oddstaje około milimetra
troche więcej :/

katrin5g
07-02-08, 22:56
Dobry blacharz to obcyka i bedzie git. Ale bez szpachli na rantach błotników sie nie obędzie.

Blacharza mam idealnego ale jak ma byc gdzies szpachlowana to jednak rezygnuje. Gdyby chodzilo tylko o naciagniecie elementow i spasowanie po fachowemu to jeszcze by ten pomysl z sedanem przeszedl.
Ogromne dzieki za podpowiedzi. :zakochany6: