PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z odpaleniem po długim postoju, brak kompresji d16y7



blaster88
08-08-13, 20:55
Witam,
mam poważny problem,
Otóż sprawa wygląda następująco: Auto jeździło i paliło bez żadnych problemów, wyjeżdżałem na 2 tygodnie na wczasy i auto stało przez ten czas nieruszane, nikt go nie odpalał. Po powrocie z wczasów, auto nie chce odpalić. Jest iskra, pompa podaje paliwo. Zmierzyłem kompresję i wyszło po 3 atmosfery, a wcześniej nie było żadnych oznak problemów, auto paliło normalnie. Jak kręcę rozrusznikiem to praktycznie nie stawia oporu. W czym może tkwić problem bo aż wierzyć mi się nie chce, że kompresja spadła tak nagle...

rooter666
08-08-13, 22:45
sprawdz czy rozrząd jest na znakach

blaster88
09-08-13, 06:01
sprawdz czy rozrząd jest na znakach
Ale auto przed postojem zapalalo, a w tym czasie nikt go nie ruszał...

airman
09-08-13, 07:37
Świece wykręcałeś? Nie ma na nich oleju?

Miałem podobny przypadek u siebie 2 razy, przez 2 lata auto stało raptem 2 razy po tydzień w wakacje. Za każdym z nich kręciło ale nie paliło, badałem zapłon aparat itp, kompresja nie była sprawdzana. W końcu podpiąłem po kablach drugie auto aby miał siłę kręcić i po długim kręceniu z otwarta przepustnica zaczął załapywać aż w końcu odpalił. Za drugim razem od razu tak zrobiłem i też po kręceniu zapalił. :] Niestety nie znam przyczyny tego zjawiska, może stan głowicy już leciwy :] Silnik mam prawdopodobnie nie rozbierany nigdy, ma moc i nie mogę narzekać, choć trochę kopci na obrotach:)

Dla pewności podmień też aparat zapłonowy.

rooter666
09-08-13, 09:29
Ale auto przed postojem zapalalo, a w tym czasie nikt go nie ruszał...

jak masz kompreche po 3 to gdzieś to powietrze ucieka a jeżeli przeskoczył pasek to ucieka zaworami, ja bym sprawdził ten rozrząd

blaster88
09-08-13, 18:37
airman tylko, że u mnie jak kręcę rozrusznikiem to nie stawia silnik oporu praktycznie w ogóle.
Aparat jest dobry bo sprawdziłem...

Michał102
09-08-13, 21:14
Sprawdź ten rozrząd. Pasek mógł przeskoczyć po pierwszej próbie odpalenia samochodu.

Melchior
09-08-13, 21:46
Nie ma kompresji i tu ewidentnie leży źródło problemu.Sprawdź rozrząd bo to podstawa.
Moje auto po 3 tygodniowym postoju pali po pierwszym zakręceniu.
Więc postój nie ma tu nic do rzeczy