PDA

Zobacz pełną wersję : Remont silnika i co dalej ?



aroVTec
08-08-13, 18:37
Witam.
Planuję, ba, już zakończone plany, tylko praktyka została.
Tak, więc zakupiłem wszystkie części do remontu D16Z6, czekam tylko na moment i ochotę, żeby pójść do mechanika, żeby to powymieniać, wymierzyć, posprawdzać itd.itd.

Następnie po remoncie zastanawiam się nad "wzmocnieniem" auta, mianowicie skrzynia hybrydowa, DOLOT? - jakieś propozycje?, wydech ogarnięty 4-2-1 daje radę.


Co później? Od razu Turbo, kompresor ?


Co radzicie?, pilne - im wcześniej, tym szybciej zrobię :)

Seba27
08-08-13, 18:56
Po remoncie zrob troche km-ow.
Poobserwuj co sie dzieje - ja dokladnie to samo mam - po to robilem remont by kompresor nie zajecham mi motora odrazu. Narazie mam 2000km zrobione po docierce i 4-2-1 na 2ch przelotach i dolot.
Na spokojnie zbieram greaty do implementacji kompresora ale najpierw duzo innych rzeczy.
Polecam kompresorek - eaton M62 ze sprzeglem i odwiedzenie dzialu TURBO N/A SWAP
Nie zakladaj kompresora ani turbo odrazu do silnika po remoncie, daj mu troche pojezdzic wpierw
Pozdrawiam :)

reaktor
08-08-13, 18:59
.
Polecam kompresorek - eaton M62 ze sprzeglem i odwiedzenie dzialu TURBO N/A SWAP
Nie zakladaj kompresora ani turbo odrazu do silnika po remoncie, daj mu troche pojezdzic wpierw
Pozdrawiam :)

x2

aroVTec
08-08-13, 19:03
Najpierw remoncik.
Po samej wymianie aparatu zapłonowego na sprawny, rozrusznika, wymianie rozrządu, filtrów, olei, wydechu była poprawa.

Podobno na początek brać się za skrzynię hybrydową, później za mocniejsze rzeczy - dostałem kiedyś informację, że turbo jest lepsze od kompresora, prawda to ?

reaktor
08-08-13, 19:26
w wypadku d16z6 i m62 zdecydowanie


jedyny minus to brak klimy

ale zanim sie za to zabierzesz może rozważ zakup gotowego projektu

kwiatek sprzedaje za 9k

w remoncie utopisz 3-4 razem z częściami

drugie tyle na kompresor

a gdzie reszta porządne opony
swap hamulców ,nowe felgi [bo najtaniej wychodzi sawap z vti angola]
nowe sprzęgło wydechy itd. itd.


jak chcesz robic kompresor to krotsza skrzynia hybrydowa nie jest dobrym pomysłem

Seba27
08-08-13, 20:17
Popieram przedmówce :)
S20 z d16z6 do Eatona swietnie pasuje
Remont +/- 3 koła, kompresor, icek, wtryski, pompa, strojenie to kolejne +/- 3kafle.
Ale jak sam robisz to wiesz co masz. Jak musisz cos robic odrazu po remoncie to zrób kwasowke 2,5cala na poczet Eatona bo seria nie wydoli a EGT zniszczy ci pewnie silnik a szkoda by było.
Zrób ten remont, dotrzyj i kompletuj graty.

lukasrz
08-08-13, 20:29
Popieram przedmówce :)
Remont +/- 3 koł


what? To z nowymi tłokami i tulejami czy co? za 1000-1200zl można skompletować wszystkie panewki, pierscienie, uszczelniacze,nowe zawory prowadnice,UPG OEM uszczelki miski i pokrywy, planowanie 300-400zl z montażem wszystkiego w głowicy.... To ja remont H22 gdzie graty droższe zamknąłem w 2000zł z dwoma wymianami oleju

Seba27
08-08-13, 20:32
Pierścienie 200
Panewki 500
Rozrzad 300
Oleje i filtry tez z 300...
A gdzie reszta chłopie? :D

No chyba ze kupisz pierścienie GRANT za 60zl, panewki za 200-300 i najtańsze uszczelniacze i rzeczy do remontu to spoko. Ale takiego silnika na 10000% ja bym nie dmuchal

reaktor
08-08-13, 21:01
what? To z nowymi tłokami i tulejami czy co? za 1000-1200zl można skompletować wszystkie panewki, pierscienie, uszczelniacze,nowe zawory prowadnice,UPG OEM uszczelki miski i pokrywy,

tylko jeśli kupujesz w stanach

u nas za 1200 to można uja kupić



planowanie 300-400zl z montażem wszystkiego w głowicy.... To ja remont H22 gdzie graty droższe zamknąłem w 2000zł z dwoma wymianami oleju


aa to już widać jaki fachowy remont przeprowadziłeś


blok trzeba pomierzyć

nikt tego w domu nie zrobi bo sam sprzęt do mierzenia kosztuje kilkaset zł

ale rozumiem że ty to elektroniczną suwmiarką robiłeś


obórka głowicy to też grubsza sprawa

docieranie zaworów, polerowanie gniazd na 3 kąty ,wymiana prowadnic planowanie itd.




1500-2000 wyjdzie jak sobie sam wszystko rozbierzesz i złożysz i kupisz części w USA

taki remont to kilkadziesiąt roboto godzin
nie sądzę żeby jakikolwiek profesjonalny zakład pracował za 10- 20zł za godzinę...raczej 120

400-500 to u zbycha w garażu co poldeza gli w gazie robi na co dzień

albo po znajomości ale też nie sądze żeby miał sprzęt do wszystkiego i głowice i tak juz pewnie gdzieś trzeba oddać

aroVTec
08-08-13, 22:00
Ogółem mam praktycznie wszystko OEM, panewki główne i korbowe mam ACLa.
Troszeczkę gorszej jakości mam uszczelniacze wału od strony rozrządu i skrzyni, uszczelniacze wałka rozrządu i uszczelkę pokrywy zaworów.


Prowadnice też trzeba wymienić ? Jeśli tak, to ile mniej więcej mogą kosztować?

Całość kosztowała mnie ok. 1200zł(90% OEM).


Co więcej potrzebuję ? Co z tłokami ?

reaktor
08-08-13, 22:36
Prowadnice też trzeba wymienić ? Jeśli tak, to ile mniej więcej mogą kosztować?



trzeba sprawdzić luzy najpierw




Co więcej potrzebuję ? Co z tłokami ?

tłoki tylko w wypadku szlifu na nad wymiar


śruby głowicy masz ?

Seba27
08-08-13, 23:30
trzeba sprawdzić luzy najpierw


tłoki tylko w wypadku szlifu na nad wymiar

śruby głowicy masz ?

nie do konca szefie ;) Tloki cza tez wypolerowac po rozbrojeniu pierscieni i dopiero zakladac nowe pierscionki i skladac do wyhonowanego bloku
Polerka tloka 10 od sztuki. Za Honowanie placilem niecale 150zl.
Glowica z uwalonym zaworem pelna obrobka wyszla 440.

I jak chcesz dmuchac swoje z6 pozniej to zloz na nowych szpilkach lepiej glowice - bedziesz pewniej deptac ;)

reaktor
09-08-13, 00:50
no tak ale tłoków nie potrzebuje nowych

ew. jak odpręża przy turbo
przy kompresorze zostaje bo bedziesz jezdził tez bez nadmuchu

Seba27
09-08-13, 01:30
Absolutnie nie. Pisze o tych tlokach ktore wyjmie z bloku.
Przed honowaniem i kupieniem pierscieni spec od honowania mierzy tloki, pierscienie i cylindry (gladzie to sam bedziesz widzial ;) )
Dopiero do jego wymiarow podejmujecie decyzje jakie pierscienie ladowac. No i tloki oczywiscie musza sie nadawac do wlozenia ale np. moje po 183tkm byly idealne wiec tylko byly wypolerowane i dostaly nominalne pierscionki
Kurcze nie wiem gdzie to bedziesz robil ale w KRK / kolo KRK mam pewnych gosci od takich tematow
1 od glowic, 1 od blokow i tlokow a jego brat od walow i panewek :)
Przyjaciela servis moto robi wszystko u nich i wszystkich tam odsylamy bo kaszany nigdy nie zrobili a ciezko znalezc kogos kto zrobi to tanio, dobrze i przyjemnie
Wiec ze spokojnym sercem moge polecic. Skladanie zostawilem sobie bo samemu sobie dam w morde jak cos sie wysypie w miedzyczasie.
Wszystko bylo robione bardzo powoli, dokladnie, zgodnie ze sztuka, na porzadnych czesciach uzywajac wartosci/momentow przewidzianych w Manualu.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=457174661037949&set=pcb.457174721037943&type=1&theater
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=457174637704618&set=pcb.457174721037943&type=1&theater
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=466788050076610&set=a.104182733003812.13873.100002362576677&type=3&theater
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=451549014933847&set=a.104182733003812.13873.100002362576677&type=3&theater

A pogladowki powyzej z mojej zabawy :)

Zycze tak dobrej kazdemu ;)

aaa i reaktor - co miales na mysli poprzez: - "przy kompresorze zostaje bo bedziesz jezdził tez bez nadmuchu" ? - bo njente komprende

reaktor
09-08-13, 02:12
aaa i reaktor - co miales na mysli poprzez: - "przy kompresorze zostaje bo bedziesz jezdził tez bez nadmuchu" ? - bo njente komprende

nie odprężasz wiec nie wymieniasz tłoków
kompresor możesz wyłączyć i jezdzic N/A
najwyżej minimalnie grubszą uszczelkę

aroVTec
09-08-13, 05:41
Jednak widzę, że coraz to więcej dochodzi :)
I tak nie wystrasza mnie to, tylko musiałbym mieć powiedzmy pełny opis, co potrzeba, jak remont silnika przebiega, z tym właśnie honowaniem(co to takiego?), polerowaniami itd., żeby ustalić w jakim czasie byłbym to wszystko zrobić.

Wszystko, krok po kroku, wtedy będę wiedział, co, jak i gdzie kombinować.

reaktor
09-08-13, 06:18
sciagnij manual tam jestopisane jak powinnien pro remont wygladac

birchie
09-08-13, 07:58
nie do konca szefie Tloki cza tez wypolerowac po rozbrojeniu pierscieni i dopiero zakladac nowe pierscionki i skladac do wyhonowanego bloku

Pokaż proszę jakąkolwiek informację w manualu nt. koniecznosci polerowania tłoków przed ponownym montażem... Tłoki oglądamy pod kątem zużycia, pęknięć i zarysowań oraz mierzymy. Nie wiem czy zwróciles uwagę na żłobkowania bocznej powierzchni tłoków, których to zadaniem jest utrzymywanie warstewki oleju na płaszczu tłoka. Jestes pewien, że warto je polerować?

Seba27
09-08-13, 09:51
Honda nie jest tu żadnym wyjątkiem, jezeli nie ma jakiejs informacji w jej manualu to znaczy ze nie trzeba czeegos robic? chodzi o najzwyklejsze usunięcie osadow z czesci które bedziesz poźniej składać.
Robisz cos porządnie to robisz raz. Przed remontem nie czytałem manulaa Hondowskiego by dowiedzieć sie jak zrobic remont bo mam przyjaciół inżynierów, mechaników którzy robią takie rzeczy zawodowo. Ba, nawet sam gość od honowania mnie do tego namówił. Wiec nie jest to cos co sobie ubzduralem. Ja uzylem manuala wyłącznie w celu zasiegniecia informacji o momentach z jakimi szpilki maja byc podociagane.

Yotomeczek86
09-08-13, 10:00
W Twoim przypadku niema sensu polerować tłoków - to nie projekt na 300 koni. W ogóle wiesz po co to się robi ? Na pewno nie dlatego bo były brudne ;) Tłoki poleruje się po to aby zmniejszyć ryzyko spalania stukowego. Remont na gratach OEM (uszczelkach) + pierścienie, panewki, płyny itp wyszedł mnie około 3000zł

Whiplash
09-08-13, 10:34
Kurcze nie wiem gdzie to bedziesz robil ale w KRK / kolo KRK mam pewnych gosci od takich tematow
1 od glowic, 1 od blokow i tlokow a jego brat od walow i panewek :)


czy mowisz o braciach kuś z niepolomic ??

lukasrz
09-08-13, 10:39
Całość kosztowała mnie ok. 1200zł(90% OEM).




Czyli można kupić? można? np www.jdmshop.eu przy takiej sumie spokojnie dostajemy rabat. Zawsze można kogoś spytać o jakieś zniżki itp, nie trzeba kupować w ASO. Na forum jest kilkaset osób więc ktoś ma lepsze/gorsze dojścia.



400-500 to u zbycha w garażu co poldeza gli w gazie robi na co dzień

albo po znajomości ale też nie sądze żeby miał sprzęt do wszystkiego i głowice i tak juz pewnie gdzieś trzeba oddać

A jak zbych ma pojęcie o tym co robi? większe nie raz niż niby mega duży zakład, gdzie co chwile kto inny pracuje.

Mi bez znajomości za ok 400zł (sama robota) zrobili pełną obróbkę głowicy z wymianą zaworów, prowadnic, planowaniem, docierniem gniazd, polerowaniem kanałów, pomiarami szczelności. Firma KEWT pod Lublinem, jedna z lepszych firm w Polsce.

A wszystkie graty złożył gość z ASO z dużym doświadczeniem w remontach i wziął za robotę 700zł. I to był duży motor bo H seria.

Nie trzeba od razu leciec do pormotora czy h.. wie gdzie gdzie też nie jeden silnik spier olili przez rutyne.

Naprawde nieźle musi być silnik zajechany by konieczne było robienie nadwymiaru/wymiana tłoków itp. Polerowania tłoków i gładzi nie robiłem bo w H serii ze względu na FRM tego się nie robi, jedynie nad wymiar i też jest nie zalecany i tylko jedna firma w Polsce wie jak to zrobić.

Seba27
09-08-13, 10:40
czy mowisz o braciach kuś z niepolomic ??

Bingo :)
Widze ze wiesz o co w temacie chodzi ;)

Yotomeczek - własnie o to tez chodzi jak chłopak chce dmuchać ten zestaw poźniej - jak i ja :)
Ale dzieki za fachowe wyjaśnienie :)

aroVTec
09-08-13, 12:44
Czyli te graty co mam do remontu już wystarczą, żeby oddać do mechanika/serwisu czy jeszcze kogoś innego? Czy coś mi jeszcze brakuje?
W razie gdybym już był przygotowany do pracy to jakie koszty ponosze za wymianę i wymiary? I gdzie oddać auto? Po wymianie dostanę stare części i jakąś fakturę?

Przypominam, że jestem z Sandomierza.

birchie
09-08-13, 12:50
Przed remontem nie czytałem manulaa Hondowskiego by dowiedzieć sie jak zrobic remont bo mam przyjaciół inżynierów, mechaników którzy robią takie rzeczy zawodowo.

Ja od pana w poważanym zakładzie zajmującym się remontami silników usłyszałem, że pomiar luzów łożyskowych plastigauge'm nie ma sensu, bo to może w silnikach sportowych co najwyżej...


Honda nie jest tu żadnym wyjątkiem, jezeli nie ma jakiejs informacji w jej manualu to znaczy ze nie trzeba czeegos robic?

Nie wiem czy jest wyjątkiem, wiem co napisali inżynierowie Hondy w manualu serwisowym. Osady usuniesz odpowiednimi srodkami chemicznymi, bez ingerencji w strukturę zapewniającą odpowiednie smarowanie. Oczywiscie to wszystko ma sens tylko przy naiwnym założeniu, że japońscy inżynierowie Hondy mieli większe pojęcie niż polscy warsztatowcy, stosujący dla wszystkich silników te same kryteria...

Seba27
09-08-13, 13:06
Ja od pana w poważanym zakładzie zajmującym się remontami silników usłyszałem, że pomiar luzów łożyskowych plastigauge'm nie ma sensu, bo to może w silnikach sportowych co najwyżej...

No ja poniekad sie z nim zgadzam - wszystko zalezy od tego jak tego pana zrozumiales.
Ja rozumiem tak ze jak masz Honde 1.6 ktora kreci sie jak oszalala i nikt normalny tym autem nie jezdzi to trzeba - (SILNIK SPORTOWY)
Gdyby remont dotyczyl golfa III 1.6 w gazowni to i nawet honowania pewnie nie trzeba bylo robic...


Nie wiem czy jest wyjątkiem, wiem co napisali inżynierowie Hondy w manualu serwisowym. Osady usuniesz odpowiednimi srodkami chemicznymi, bez ingerencji w strukturę zapewniającą odpowiednie smarowanie.

A ja wciaz nie wiem co tam jest napisane ale szczerze watpie ze inzynierowie Hondy napisali ze tlokow sie nie poleruje... Ludzie skladajacy silniki motocyklowe krecace sie do 2krotnie wiekszych wartosci jakos nie narzekaja. Ba, gosc ktory mi to zalecil zajmuje sie kulkusetkonnymi silnikami Audi, Coswortha - wiec szczerze? Mozna wyczyscic chemicznie - wcale nie przecze ale jak za 10zl od tloka go spoleruje i jak wspomnial Yotomeczek niweluje to szanse na spalanie stukowe - ktore raczej bedzie znacznie bardziej prawdopodobne na wiekszych wtryskach i kompresorze.


W razie gdybym już był przygotowany do pracy to jakie koszty ponosze za wymianę i wymiary? I gdzie oddać auto? Po wymianie dostanę stare części i jakąś fakturę?

Z Niepolomic polecam goscia od Tlokow i Blokow - Nazwisko KUS a jego brat sie zajmuje walami i panewkami. Na to co on powie, kupujesz dopiero pierscienie, ew. tloki. Gosc zaklad ma, fakture ci wystawi. Blok ma do niego dotrzec rozbrojony i wyczyszczony do bialego - bo syfa nawet na maszyne nie wlozy.
Jak juz od niego odbierzesz blok i tloki - zawozisz do mechanika ktory ubiera pierscionki i sklada reszte - Nie chce mi sie w zasadzie opisywac calego procesu remontowego step by step ale to nie takie Hop ze wymienisz pierscienie i uszczelniacze i masz silnik po remoncie. Pamietaj ze chcesz dmuchac ten silnik. Wiec im lepiej i dokladniej zrobisz remont - zwracajac uwage na wiecej szczegolow tym wieksza szansa na bezawaryjna jazde - bo gwarancji nie dostaniesz nigdy - chociaz kucizna zapewnialaby dosc spokojny sen ;)

birchie
09-08-13, 13:18
Ja rozumiem tak ze jak masz Honde 1.6 ktora kreci sie jak oszalala i nikt normalny tym autem nie jezdzi to trzeba - (SILNIK SPORTOWY)
Gdyby remont dotyczyl golfa III 1.6 w gazowni to i nawet honowania pewnie nie trzeba bylo robic...


haha, no jesli tak podejdziemy do tematu, to nie sposób się nie zgodzić :D



A ja wciaz nie wiem co tam jest napisane ale szczerze watpie ze inzynierowie Hondy napisali ze tlokow sie nie poleruje... Ludzie skladajacy silniki motocyklowe krecace sie do 2krotnie wiekszych wartosci jakos nie narzekaja. Ba, gosc ktory mi to zalecil zajmuje sie kulkusetkonnymi silnikami Audi, Coswortha - wiec szczerze? Mozna wyczyscic chemicznie - wcale nie przecze ale jak za 10zl od tloka go spoleruje i jak wspomnial Yotomeczek niweluje to szanse na spalanie stukowe - ktore raczej bedzie znacznie bardziej prawdopodobne na wiekszych wtryskach i kompresorze.

Trzeba jeszcze rozróżnić- o polerowaniu której czesci mówimy. Płaszcza? Czy czoła tłoka? Z tego co kiedys cxzytałem na Honda-tech, polerowanie z jednej strony zmniejsza szanse na spalanie stukowe, ale z drugiej pogarsza się efekt tworzenia mieszanki. Nie wiem na ile to prawda.

lukasrz
09-08-13, 13:22
polerujcie a po 10 000km i tak bedzie tosamo ;)

Seba27
09-08-13, 13:39
polerujcie a po 10 000km i tak bedzie tosamo ;)

Jak bedziesz jeździł na mineralu 15W40 po remoncie to z cała pewnością

aroVTec - u mnie to wygladalo jak ponizej

Pierscienie NPR 190zl
Honowanie Bloku + Polerowanie Tlokow 140
Uszczelka Glowicy 160
Miski 60
Pompa wody 140
Rozrzad Conti 150
Uszczelka Dekla i Dolotu po 40
Swiece NGK po 14szt
Paski i inne bzdetki po 10, 20zl
Regeneracja Glowicy + 1nowy zawor 440
Malowanie bloku 80 z materialem
Oleje 15W, 10W, 5W + 3 filtry + plyn chlodniczy cos kolo 250-300zl
Generalnie okolice 2ch tysi wraz ze wszystkimi niespodziankami nie wliczajac nowych srub i tykania walu/panewek i bez roboty wlasnej.

Nie wiem gdzie to bedziesz robil - nie mam pojecia gdzie cie poslac - podjelibysmy sie tego w Krakowie ale wszyscy na urlopach i garaz oficjalnie zamkniety na miesiac. Ale pozniej serdecznie zapraszam :)

https://www.facebook.com/CafeGarageSerwisMotocyklowy?ref=ts&fref=ts

aroVTec
09-08-13, 15:19
W wolnej chwili napiszę co i za ile kupiłem.

Co do śrub, jeśli mówicie, że wypadałoby wymienić, to jakie mniej więcej są ich koszty(ile sztuk) ?


Seba - kiedy urlopowicze wracają i na ile ewentualnie musiałbym zostawić auto ?

Seba27
09-08-13, 15:29
W wolnej chwili napiszę co i za ile kupiłem.

Co do śrub, jeśli mówicie, że wypadałoby wymienić, to jakie mniej więcej są ich koszty(ile sztuk) ?


Seba - kiedy urlopowicze wracają i na ile ewentualnie musiałbym zostawić auto ?

Dopiero zaczelismy urlop niestety/ albo stety :)
Jakos 15wrzesnia mysle ze prezes wroci z mazur
Czas - to pojecie plywajace dlatego ze trzeba czekac na glowice - inna firma - trzeba czekac na blok i tloki - inna firma i dopiero poskladac i swapowac (zakladajac ze po drodze nic nie wyjdzie niepozadanego). W garazu to z caly dzien roboty na obrotach. 2 dni to juz na spokojnie z poskladaniem.
Jezeli zas chodzi o sruby to szczerze powiedziawszy nie wiem, ja skladalem na tych samych z przeswiadczeniem ze lepiej gdy pierd*** szpilka niz glowica
(Moj motor nie byl nigdy rozbierany wczesniej)

reaktor
09-08-13, 17:06
W wolnej chwili napiszę co i za ile kupiłem.

Co do śrub, jeśli mówicie, że wypadałoby wymienić, to jakie mniej więcej są ich koszty(ile sztuk) ?


Seba - kiedy urlopowicze wracają i na ile ewentualnie musiałbym zostawić auto ?

śruby głowicy obowiązkowo jeśli chcesz dmuchać

aroVTec
10-08-13, 14:02
Moje nazbierane części(OEM) to:
- uszczelka kolektora ssącego,
- uszczelniacz zaworu(wydech) 5,5x11/13x10 - 8szt,
- uszczelniacz zaworu(ssący) 5,5x11/13x10 - 8szt,
- uszczelka przepustnicy,
- uszczelka zaworu VTEC,
- uszczelka smoka olejowego,
- uszczelki świec.

Tutaj jakieś zamienniki, nie najlepsze, ale też nie najgorsze:
- uszczelniacze wału od strony skrzyni i rozrządu,
- uszczelniacz wałka rozrządu od strony rozrządu,
- uszczelka pokrywy zaworów,
- panewki korbowe i główne ACL duraglide,
- pierścienie NPR,
- zawory dolotowe i wydechowe kupowane w InterCarsie, myślę, że nie jest to jakaś lipa.
- uszczelka głowicy Elring,
- uszczelka wydechu Elring,
- uszczelka miski olejowej Elring.


Jeśli czegoś brakuje do remontu to proszę o poprawkę :)


Co do MANUALA HONDY, to znajdę gdzieś wersję po polsku ? Czy mógłby ktoś podrzucić linka ?
Z góry dziękuję.

Whiplash
10-08-13, 15:13
Bingo :)
Widze ze wiesz o co w temacie chodzi ;)

Yotomeczek - własnie o to tez chodzi jak chłopak chce dmuchać ten zestaw poźniej - jak i ja :)
Ale dzieki za fachowe wyjaśnienie :)
wiem bo kilku lat skladam mocno zdlubane motorownie do wyscigow i wszystko robie u nich

Seba27
10-08-13, 15:37
Ja wczoraj próbowałem sie z b16a2 i nie moze mi odjechać :))
Wiec remont udany. Gość z drugiej b16a2 jadący za mna tez myślał ze mam cos wiecej niz z6 :)
Gdy otwarlem maskę na parkingu posmialismy sie troche :)

A co do czesci to ELRING nie jest zly :)

aroVTec
10-08-13, 15:54
A czy wszystko wymienione wystarczy, czy coś jeszcze potrzeba ?
Chcę mieć Panowie wszystko kupione i dopięte na ostatni guzik, a nie ciułać się, jak bezdomny :)

Michalll_1991
10-08-13, 17:33
tak to sie nie da , wyjdzie w praniu co do dokupienia.

aroVTec
10-08-13, 17:49
Chodzi mi o części podstawowe, nie chodzi mi tu o głowicę, blok czy coś podobnego, tylko o same podstawowe części do kapitalki/generalki ??

Seba27
10-08-13, 22:25
Dorzuc jeszcze termostat, pasek rozrzadu i rolka + pompa wody + swiece + oleje na 3zmiany wraz z 3 filtrami + filtr paliwa i powietrza + płyn chlodniczy i cos by wyczyścić chlodnie i węże + pasek atlernatora i wspomagania + płyn do wspomagania bo pewnie troche ci wycieknie podczas wyciagania + wspomniane wczesniej śruby glowicy. Chyba wtedy wsio w miarę bedzie

reaktor
10-08-13, 22:43
jak bym chciał same pierścienie wymienić to ile to może kosztować?

znacie kogoś kto tanio mógł taka operacje przeprowadzić tu się kilku kolegów chwaliło ze za pół darmo im silniki poskładali bez partactwa
może jakieś namiary ?

kupiłem przypadkiem eg5 z d16z6 w cenie złomu , koleś podobno wymienił uszczelniacze[pewnie nie sprawdzali luzów zaworowych, prowadnic itd.] ale silnik dalej dymi na wyższych obrotach
a po garażu akurat walają mi się pierścienie do tego silnika więc mógł bym zaryzykować te parę stówek za robociznę może pomoże
jak nie pomoże to trudno szlifu i tak nie będę robił na nadmiarowy

rozumiem że przy okazji wymiany pierścienie minimum to nowa uszczelka pod głowice i jej planowanie ?

Seba27
10-08-13, 22:47
Szczerze kolego sugerowalbym porządny polremont.
Panewki niekoniecznie - mozemy poskladac na starych ale blok bym przehonowal i pomierzyl
Po co rozbierać góre kilka razy jak wyjdzie buba?
A poza tym i tak przydałoby sie zrobic rozrzad, termostat i wymianę wszystkich płynów.

reaktor
10-08-13, 23:15
z jednej strony masz racje
ale porządny remont jak tu pisaliśmy to 2k wie nie wiem czy to ma sens
trzeba by od nowa cała głowice przejrzeć bo pewnie zakładali uszczelniacze bez zdejmowania czapki itditd a silnik ma przelatane min 70k na gazie wiec może być kaplica

jak już mam coś porządnie robić i angażować konkretne pieniądze
to za 3k całego angola przytargam z b18c4 z silnikiem w świetnym stanie ze sprzedaży części z angola i d16z6 opłacę przekładkę i w podniebnej kasie co remont d16 bede miał *****isty silnik +hamulce z vti



także z porządny remont z moje perspektywy to nie ma sensu jak nie planuje kompresora

najwyżej sprawdzić tuleje jak trzymają wymiar ew honować założyć pierścienie i tyle
rozrząd był robiony 30k temu wiec co najmniej drugie tyle polata

esel
11-08-13, 00:14
to za 3k całego angola przytargam z b18c4 z silnikiem w świetnym stanie ze sprzedaży części z angola i d16z6 opłacę przekładkę i w podniebnej kasie co remont d16 bede miał *****isty silnik +hamulce z vti

Ogarnij mi takie cuda, to Cię ozłocę. Stoję przed dylematem: robić dół d14a8 czy pokusić się o swap. Zwiększenie mocy nie gra roli, silnik ma być sprawny przez najbliższe kilkanaście tysięcy kilometrów.
Problem zresztą oklepany: remontować co się ma, czy kupić niepewniaka i przekładać. Bolączka to gubienie oleju, ale na razie jeżdżę na dolewkach.

Seba27
11-08-13, 00:31
No i ja miałem odpowiedz jak na tacy wczoraj w wyścigu z civa 4 drzwiowa po swapie na b16a2 i nie mogło odjechac mojemu niewystrojonemu d16z6.
Kolega za swap b16a2 zapłacił 5500zl...
Swap zaś "pewny" i od forumowicza... Za 3k bym sie nawet nie zastanawiał i brał w ciemno b18... Ale skąd...

reaktor
11-08-13, 01:39
Ogarnij mi takie cuda, to Cię ozłocę.
jak mnie faktycznie ozłocisz za logistykę na 3-4k to nie ma problemu :D



tutaj np. cfany kolesza z forum kupił tego angola za 800 funtów jeszcze pewnie nie był za niego zapłacić a juz wystawił go u nas na forum ...

http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?185950-Civic-B18C4-SWAP-wszystkie-cz%EA%B6ci-mb6


No i ja miałem odpowiedz jak na tacy wczoraj w wyścigu z civa 4 drzwiowa po swapie na b16a2 i nie mogło odjechac mojemu niewystrojonemu d16z6.
Kolega za swap b16a2 zapłacił 5500zl...
Swap zaś "pewny" i od forumowicza... Za 3k bym sie nawet nie zastanawiał i brał w ciemno b18... Ale skąd...
tak wiec sam widzisz ze normalny remont bez sensu przy takich opcjach, swapowac tez raczej nie bede na razie bo potrzebuje LPG a b18 szkoda gazować
wiec nie skupiajmy sie na swapie bo to nieistotne

bardziej mnie interesuje za ile można ogarnąć to wymianę pierścieni żeby ew uratować tego d16z6 pierścienie sie kurzą może akurat pomoże

aroVTec
11-08-13, 07:35
Dorzuc jeszcze termostat, pasek rozrzadu i rolka + pompa wody + swiece + oleje na 3zmiany wraz z 3 filtrami + filtr paliwa i powietrza + płyn chlodniczy i cos by wyczyścić chlodnie i węże + pasek atlernatora i wspomagania + płyn do wspomagania bo pewnie troche ci wycieknie podczas wyciagania + wspomniane wczesniej śruby glowicy. Chyba wtedy wsio w miarę bedzie



Jeśli dobrze zrozumiałem i chodzi o rozrząd, to jest wymieniony na nowy, przejechane z 1-3k km, rzecz jasna ze wszystkim. Świece wymieniałem ze 2-3 tygodnie temu.

Filtry, płyny i oleje się kupi.

Co najwyżej będzie problem z paskiem alternatora i wspomagania oraz śruby - interesują mnie koszty tych rzeczy ? :)
No i także termostat.
Panowie jest bliżej niż dalej, ale potrzebna i tak pomoc, bardziej praktyczna, jak teoretyczna :) - REMONT SILNIKA potrzebuję :)

Seba27
11-08-13, 12:04
Spoko podejmiemy sie - gadałem wczoraj z prezesem i powiedział ze no problem ale po jego powrocie.
Okolice 15wrzesnia

aroVTec
11-08-13, 12:57
A mógłbyś mi to rozpisać mniej więcej ile za to wszystko wyjdzie ?
Wymiana, sprawdzanie, mierzenie itd. itp.?

Wolę się teraz przygotować, niżeli później wytrzeszczyć oczy :)

Seba27
11-08-13, 13:18
Ehh... :D
Nie lubie tak pisac ale cieżko sie określić.
Panewki które kupiles nie koniecznie muszą pasować bo nie pomierzono wału...
Pomiar wału robi pewny pan który to ceni i szlifuje/poleruje.
Pierścienie które kupiles niekoniecznie muszą pasować bo co jak bedzie potrzebny nadwymiar?
Pomiar cylindrow i tlokow dokonuje pan który to poleruje i honuje.
Planowanie, stan prowadnic i zaworow w glowicy określi zaś pan który bedzie sie zajmował tylko glowica.
Silnik trzeba wyjąć, rozbroic dokładnie wyczyscic i popatrzeć co przy okazji warto było zmieniec. Wszystkie elementy trzeba pozawozic do specow nimi sie zajmujących i czekać. Poźniej wszystko poodbierac a samej jazdy za tym jest ponad 100km. Potem dopiero składanie silnika i wkladanie go do budy, popodpinanie i test. Wszystko nie jest takim hop jak z twoich postów sie wydaje. Nie chce mówic ze cos moze kosztować 1000 a nie bedzie. Takie tematy lepiej obgadywac z kolega który z Mazur sie nie wyłoni az do 15tego września. Wtedy można gadać, ustalać i negocjować.
Nasza garażowa robota ok 1600zl + Wał Xzł + Blok i tloki Xzł + Glowica Xzł + Niespodzianki Xzł

aroVTec
11-08-13, 14:15
A czy bliżej 15-ego będzie można się dowiedzieć o tą resztę ?
Czyli ze 2.5kzł wyjdzie czy więcej ? :)

Seba27
11-08-13, 15:08
Szlif wału ok 200-250 - jesli bedzie z czego szlifowac i zakładając ze twoje panewki pasują.
Robota glowicy to tez cena w zależności od zużycia ale mysle max 500zl
Honowanie z przepolerowaniem tlokow płacilem chyba 150.
A niespodzianek nie umiem wycenic :)

aroVTec
11-08-13, 19:00
Ok, powiedzmy, że jeśli miałbym już wszystko przygotowane to jak wygląda z czasem Waszej pracy ?
Czy umawiamy się i rezerwujecie mi te kilka dni czy po prostu przyjeżdżam, zostawiam i stoi do czasu, kiedy będziecie już mogli się wziąć za niego ?

Ile by to wyszło licząc w dniach ?
Pytam ze względu na to czy musiałbym wziąć sobie urlop na 2-3 dni i poczekać w Krk czy wrócić autobusem, ale wg mnie mija się to z celem, jeździć w tą i z powrotem.

Seba27
11-08-13, 19:31
--> priv

lukasrz
17-08-13, 18:50
Jak silnik bierze olej a szczypiesz się z kasą to po co ruszać wał, panewki czy tłoki pchać się w mega profi remont jak może to nie mieć sensu, kase wydać łatwo.... a i jak zrobisz 100% obróbke silnika to nikt nie da Ci gwarancji, że po złożeniu się nie wysra po 1000km. Zrób głowice, zrób pierścienie i zamkniesz się w 2k i będziesz śmigać. Po co ruszać wał i panewki skoro nic nie klepie i ładnie chodzi. Branie oleju to jeszcze nie tragedia, często przez same uszczelniacze potrafi siorbać 1l/1000km.

Ja Ci powiem, że jakieś 3 lata temu zrobiliśmy "remont" silnika D15B2, panewki były mocno powycierane, wał miał rysy na czopach wyczuwalne prawie pod pacnokciem, silnik pił 1.5l/1000km - wymieniłem pierścienie i uszczelniacze i tyle.... silnik przez 3 lata wypił 0,5l oleju 10W40, jest na pełnym wtrysku B7, katowany przez mojego brejdaka nonstop, zrobił ze 25 000km i chodzi pięknie...... Nawet obeszło się bez ruszania zaworów i prowadnic po przebiegu 300 000km. Podobnie robiłem w swoim H22 - nowe panewki pierścienie, uszczelniacze (komplet nowych zaworów) i po 40 000km nie ma problemów.

Branie oleju nie oznacza definitywnie zużycia silnika.

Kolejny przykład to remont silnika usera wkostek D16Z6 - zmieniono pierścienie i uszczelniacze - silnik wyżyłowany do ok 180KM i 180Nm i lata pałowany już może 3-4 lata.... remont do 2k

Patryk_ZS
16-08-14, 10:28
Zgadzam się z przedmówcą w 100% :).