PDA

Zobacz pełną wersję : Po wymianie kolektora wydechowego 4-2-1 w d15z6



newil
06-02-08, 21:29
witam, otoz dzis wymienilem kolktor wydechowy w d15z6 na 4-2-1 , zaraz po zalorzeniu auto zaczelo lekko kopcic na bialo, jak sie zagrzalo dalej kopcilo. Pozniej wybralem sie na dluzsza przejadzka(spokojna) , pozniej auto juz wogole nie kopcilo na wolnych tylko po dodaniu gazu powyzej 5tys (na bialo) .Dodam ze auto wczesnije nie bralo oleju i nie kopcilo. Koledzy doradzaja mi jedzici i obserwowac olej i pylyn chlodniczy.Jakie jest Wasze zdanie? pozdrawiam

mac22
06-02-08, 22:13
to normalne że wali na biało przy niższych temperaturach a jeszcze jak nie masz kata to tym bardziej ja mam tak samo a propo jak wrażenia po wymianie kolektora.

newil
06-02-08, 22:45
wrazenia po zalorzeniu niesamowite:) hee auto duzo lepiej jedzie do dolu, a gora miedzy 5-7tys bym smial powiedzia b,dorza roznica.
NIEPOKOII mnie nie tyle ze kopci na bialo bo kata niema i to zimnym ale na cieplym jak sie nagrzal( nie na wlonych obrotach tylko jak mu zdrowo wcisne);/

javor
07-02-08, 10:23
a zresetowałeś ECU ??

newil
07-02-08, 10:31
Hem,,, jak dobrze pamietam to nie.... ale nie wydaje mi sie zeby to z tego takie jaja wyszly;/

muzammil
07-02-08, 10:41
daj mu sie "przepalic". napisz za jakis tydzien czy cos sie zmienilo.

Roslina
07-02-08, 10:43
Elo Ziom.
To normalne, ze kopci. To normalny efekt przy wywaleniu kata. Mialem taka sama akcje i spanikowalem. Kumpel jechal za mna i powiedzial ze jak przycisne to z tylu mam bialy dym.
Sprawdzilem poziom oleju i okazalo sie ze mam minimum, dolalem banke. Tyle, ze Hania stala krzywo. Pozniej okazalo sie ze mam za duzo.... Jak nie masz spadku mocy + bialy dym, to nie bierze oleju.
Smrod spalin w srodku jak odpalasz silnik to tez norma. Ja zawsze jak rozgrzewam samochod to zamykam obieg.
Smigaj bez stresu.....

newil
07-02-08, 10:45
Jutro zmieniam olej na MOTULA polsyntetyka, pojedze i zobacze jak auto bedzie sie zachowywac......moze sie ulozy,,,,,,,,,

Matey
07-02-08, 10:52
Jak nie masz spadku mocy + bialy dym, to nie bierze oleju.

Z tego co wiem, ale moze malo wiem... Jak olej sie spala, to wytwarza sie niebieski dym... Nie mieszaj tu koledze... Mi sie wydaje, ze poprostu kolektor musi sie przepalic, moze jakis srodkiem w srodku jest wypryskany i spalajac sie wytwarza to bialy dym ? kto wie...

newil
07-02-08, 10:57
no tez mi sie wydaje ze fiolet/niebieski bym to raczej od oleju....
czekam na dalsze opinie

wrapped
07-02-08, 11:49
Biały dym to norma i nie masz się czym przejmować - ja po wymianie układu wydechowego na 60 mm i wyjęciu kata miałem takie same objawy ( przy czym po starcie i w zimne dni mam tak cały czas) !!

Stresować to się możesz dopiero jak ci na niebiesko lub czarno zacznie sadzić z wydechu !!

Pozdro Wojtek !! ;)

gruszkin
07-02-08, 13:52
no no jak kopci na biało -na rozgrzanym silniku to mamy do wymiany uszczelkę pod głowicą. na zimnym silniku przy niezbyt niecpłej temperaturze otoczenia jak kazdy wczesniej napisał tak i ja sie podepne- po wymianie na 4-2-1 i usunięciu kata tez tak palił:D. Pełen relax:D

!markos
07-02-08, 14:17
jak jest zimno, to na nierdzewnym wydechu kopci prawie caly czas na bialo. normalka.

rafnexster
07-02-08, 15:23
dołącze się do tematu bo wczoraj ja również założyłem do hanki 4-2-1 od Merfiego i w zwiazku z tym mam kilka pytań. Chodzi mi głównie o to czy we wszystkich przypadkach trzeba zmieniać flansze na łączeniu kolektora ze środkowym wydechem ??? U mnie trzeba było zmienić gdyż ta oryginalna miała mniejszą średnicę i niedało się szczelnie tego skręcić gdyż pierscień od 4-2-1 był większy od tego starego na łączeniu... a i jeszcze jedno czy to dobrze że sonda lambda odczytuje wartosci tylko z jednego cylindra... bo w starym jest inaczej (czy to nie robi różnicy ???) bo usłyszałem od znajomego że powinna być założona na dole wtedy czyta z wszystkich cylindrów??? hmmm no niewiem .... A jak to było u ciebie "newil" bo mamy te same silniki??? :)

skolopendra
07-02-08, 15:25
trzeba zmieniać flansze na łączeniu kolektora ze środkowym wydechem
nie we wszystkich


(czy to nie robi różnicy

nie robi

rafnexster
07-02-08, 15:29
to dlaczego u mnie było inaczej skoro wydech wyglada jeszcze na dziewiczy... czyżby były dwa rodzaje średnicy wydechu w D15Z6 ???? :speszony:

Spider22
07-02-08, 17:42
Też założyłem niedawno kolektor od Merfie-go. Co do białego dymu gdy nie ma kata to norma (wiem z doświadczenia po wywaleniu kata w Vento i Corsie) U mnie nie było problemu z dopasowaniem flanszy kat na razie zostawiłem czekam na pieniążki to zmienie cały układ na kwas to wtedy zastąpie kat rezonatorem. Jak by ktoś pytał co dał ten kolektor w D13B2 to dał bardzo dużo auto jest bardziej zrywne no i powyżej 5tys nie spada moment tak szybko. więc można śmiało ciągnąć do 7500-8000 :d

Roslina
07-02-08, 19:30
Jak nie masz spadku mocy + bialy dym, to nie bierze oleju.

Z tego co wiem, ale moze malo wiem... Jak olej sie spala, to wytwarza sie niebieski dym... Nie mieszaj tu koledze... Mi sie wydaje, ze poprostu kolektor musi sie przepalic, moze jakis srodkiem w srodku jest wypryskany i spalajac sie wytwarza to bialy dym ? kto wie...
Mialo byc niebieski, masz racje....

west
07-02-08, 20:12
a i jeszcze jedno czy to dobrze że sonda lambda odczytuje wartosci tylko z jednego cylindra... bo w starym jest inaczej (czy to nie robi różnicy

Bede zakladal tozsamy kolektor za jakis czas i chce zrobic przedluzke okazblowania sondy, by doprowadzic ja do ujscia kolektora, aby czytala "calosc" uchodzacych spalin. A niech cos nie tak bedzie dzialo sie w tej jednej komorze spalania (np. niech wtryskiwacz nawali), wtedy spaliny maja inna mieszanke i to odczyta sonda - lub odwrotnie, niech tu bedzie miodzio, a gdzie indziej nawali, a sonda bedzie "myslala", ze jest wszystko w normie...

Naprawde nie ma roznicy, gdzie podpinac?

muzammil
08-02-08, 10:03
proponuje przeniesc do tematu "kolektor wydechowy...." bo ten tutaj zaczyna zmieniac watek i niepotrzebnie sie rozrastac, a skoro tam jest praktycznie wsyzstko to niech tak pozostanie.

newil
08-02-08, 18:27
Jak na dzien dzisiejszy to ubylo z 2mm oleju na bagnecie, auto dalej lekko kopci po dodaniu gazu(powyzej 5tys) na zagrzanym silniku. W dymie niema oleju , powyzej 7tys pojawie sie niewielki obloczek czarnego , bardzoo maly. tyle wrazen po zrobieoniu 150kilometrow

barnie
09-02-08, 19:04
A jak ze spalaniem po wymianie kolektora?? Duzo wzrosło??
Jak bardzo odczuwasz przyrost mocy?? Ile "na oko" koni może dać taka wymiana??

Roslina
09-02-08, 19:24
to dlaczego u mnie było inaczej skoro wydech wyglada jeszcze na dziewiczy... czyżby były dwa rodzaje średnicy wydechu w D15Z6 ???? :speszony:

U mnie tez byl z tym problem. W warsztacie wspawali mi rurke, zeby zmiejszyc srednice na wyjsciu z kolektora.

newil
10-02-08, 10:04
Barnie, przyrost mocy odczuwalny, co do spalania w miescie wieksze ok 1l , dalej niepokojacy jest ten dymek z wydechu, mozliwe zeby kolektor sie wypalal?

rafnexster
10-02-08, 10:19
nie stresuj się ;) ... u mnie jest to samo... za Hanką prawie cały czas po wymianie kolektora unosi się biała chmura... :/ Ale zauwarzyłem że to tylko przy niskich temp. powietrza. Bo ostatnio wjechałem do kumpla do garażu gdzie temperatura była około 20-stopni i nie było wcale białego dymu.... tylko lekko sobie bździła w naturalny sposób :)

newil
13-02-08, 12:13
jak na dzien dzisiejszy to juz nie kopci na bialo ale jak mu wsine ok 6/7tys na luzie to obok czarnego dymu idzie,,,,,, pozatym bylo moze ubylo z 2 setki oleju. auto jedzi b,dorze chodzi rowno.

WaSSIL
13-02-08, 13:11
u mnie wszystko spasowało przy montażu - kolektor także od merfirgo + kompletny wydech w mg robiony- co do dymku to też mam taki ale nie zwróciłem uwagi na kolor- oleju nie bierze co najważniejsze -spalanie praktycznie bez zmian ale tą kwestię mam zamiar dokładniej jeszcze sprawdzić...

kfas666
13-02-08, 17:34
a czy ktoś zakładał już taki kolektor do d15b7 ? czy pasowało wszystko czy treba było coś przerabiać ?

marcov
13-02-08, 18:25
kfas666 Przeciez forum az huczy od tych wymian kolektorow. Masz silnik D15B7 wiec smialo mozesz zakladac kolektor od D16Z6.


Cos mi sie nie podoba wasza opinia o wzroscie spalania spowodowanego wymiana kolektora, skoro kolektor poprawia charakterystyke silnika to przy takiej samej jezdzie (obroty,obciazenie) powinien mniej spalic ale wy deptacie zeby sie upewnic ze jest poprawa i stad to spalanie

muzammil
13-02-08, 20:02
spala wiecej po zmianie kolektora-mi sie tez to niepodoa lec zniestety tak jest:)

co do kolektora do d15b7, nie ma sensu zakladac od d16z6-doloz kilka zlotych i kup ten ebayowy-jest lepszy od wsyzstkich seryjnych kolektorow D serii.

kfas666
13-02-08, 20:47
też właśnie chce tak zrobić... mam nadzieje, że podejdzie bez problemu.