PDA

Zobacz pełną wersję : potrzebny pomysł na tylną półke



edeejay
25-08-05, 22:23
Witajcie
Tak jak w temacie niestety w miejscach fabrycznych moje jble grają jak kasprzak tak wiec trzeba je prawdopodobnie wyniesc na półke i stąd moje pytanie czy macie jakis patent na montaz bo jak widze ten rów w półce jest mniejszy na szerokość niz 6/9. A i jeszcze dla upewnienie sie czy po takiej przeprowadzce wszystko gra jak należy ??
pozdr

ppm702
25-08-05, 23:03
moją propozycję dostałeś na gg i na pewno pomoże :) a półki szkoda... :?

Rikoo
25-08-05, 23:45
a tam na gg napisz co mu podales moze sie przyda innym :D

Skydiverek
26-08-05, 00:09
ja kupie ta oryginalna ...i wzamian doplace jak wezmiesz odemnie taka dorabiana pod glosniki :)

ppm702
26-08-05, 00:25
oki, to piszę tutaj :P

Jeśli już mus montować głośniki z tyłu :? w 6g3d, to przede wszystkim trzeba usztywnić i wyizolować przestrzeń komory rezonansowej głośnika (seryjnie miejsce pod elipsę 6x9"). I jeszcze jedno - to propozycja mocno budżetowa :P

1. Wygłuszyć można oklejając od wewnątrz boczek z tworzywa watoliną (jest sucho, a i producent tak tłumi błotnik od wewnątrz) przy użyciu dowolnego elastycznego kleju (np. butapren, ale będzie ze 4 dni śmierdzieć :P )

2. dociąć z MDFu o gr. co najmniej 5mm płytę mieszczącą się od wewnętrznej strony plastiku (fabrycznie tam jest miejsce na głośnik) i wyciąć w nim otwór montażowy pod elipsę.

3. posmarować MDF klejem i śmiało skręcić z plastikiem, podkładając na krawędzie otworu głośnikowego i dookoła płyty MDF, gąbkową uszczelkę do okien po całym obwodzie otworu i dociętej płyty. Można śmiało skręcać bo od góry nad głośnik i tak idzie po całości maskownica.

4. taką samą gąbkową uszczelką wykleić plastik dookoła otworu montazowego głośnika.

5. skręcić plastikową obudowę, pod miejsca stylu obudów z tworzywa, podkładając uszczelkę (będzie mniej, albo wcale) brzęczeć od muzyki.

6. założyć maskownicę stosując podkładki z uszczelki jak wyżej.

Efekty: lepsza sztywność fabrycznych miejsc, lepsze odizolowanie komory rezonansowej, wygłuszenie komory, zachowanie fabrycznych miejsc - brak ekspozycji głośników, a co za tym idzie spokojny sen. No i fabryczna półka nietknięta.