PDA

Zobacz pełną wersję : zepsuty wskaźnik paliwa?



waka
06-02-08, 15:02
Witam. W moim civicu gdy wleję benzyny na ful to wskaźnik pokazuje jakieś 3/4 baku, a gdy zostało jej już tylko kilka kropel to wskazówka jest dużo poniżej czerwonego pola i literki E. O co może chodzić? Czy jest możliwość np zdjąć szybkę wyjąć wskazówkę i wsadzić ją żeby pokazywała odpowiedni poziom? Czy jednak cały mechanizm jest do wymiany?

mozes
06-02-08, 15:12
Myślę, że jest możliwość zdjęcia samej wskazówki chociaż nigdy tego nie robiem być może ktoś grzebał już wcześniej przy zegarach i źle ją złożył - fakt że to będzie delikatna sprawa :)
może coś w tematach o tarczach indiglo warto poszukać napewno ktoś z forumowiczów zmieniał tarcze w swojej furce
pozdr

patyk_lks
06-02-08, 16:32
Ustaw tak jak powinna być normalnie palcem.

piotrstrojek
07-02-08, 18:38
Ustaw tak jak powinna być normalnie palcem.

to nic nie da...

jak chcesz to spróbuj ją zdjąć i załóż ponownie...
ja takie cuś robił bym przy full zbiorniku - u mnie jest wtedy nieco ponad tą kreską nad Full

HokaHey
07-02-08, 23:26
ja takie cuś robił bym przy full zbiorniku - u mnie jest wtedy nieco ponad tą kreską nad Full

A że tak spytam to rezerwa zaczyna ci się świecić poniżej dolnej kreski ? I jak tak to "dużo" poniżej ?

adzik
08-02-08, 00:27
A że tak spytam to rezerwa zaczyna ci się świecić poniżej dolnej kreski ? I jak tak to "dużo" poniżej ?
a jest kontrolka rezerwy w V generacji?? bo ja nie mam :(

HokaHey
08-02-08, 10:06
A że tak spytam to rezerwa zaczyna ci się świecić poniżej dolnej kreski ? I jak tak to "dużo" poniżej ?
a jest kontrolka rezerwy w V generacji?? bo ja nie mam :(

Ja u siebie w 6 gen. mam wskaźnik paliwa (ale nigdy mi się nie zapalił...) a jak jest w 5 to nie wiem :/

Whiplash
08-02-08, 11:21
V 5 gen nie ma kontrolki rezerwy niestety, ale jak chcesz zeby ci normalnie wskazyalo, to zdejmij tylna kanape, dobiez sie do plywaka, i odegnij go do dolu, lub dostala ci see ciecz do pechezyka plywakowego i nie wynuza sie do konca, to wszystko dziala na takiej samej zasadzie juk spuczka w kiblu :aloha:
powodzenia

patyk_lks
08-02-08, 14:58
V 5 gen nie ma kontrolki rezerwy Jest kontorlka tylko to zalezy od wersji silnikowej.

_Mucha_
25-04-13, 21:25
Odgrzeję troche kotleta aby nie zakładać nowego tematu. Mam taki sam problem że zaleję bak na full i wskazówka zatrzymuje się na 3/4 wskaźnika. Z tego co poczytałem to proponujecie zdjąć wskazówkę i ustawić we właściwym miejscu. Chyba nie jest to polecane :) Fakt że jak dojdzie mi już do czerwonego pola to jadę na stację, i gdy otwieram korek wlewu to ssie powietrze :) Więc to chyba też normalne.

Macie jakieś pomysły inne jak by to naprawić ? Pływak w baku mógł się zawiesić ?

piotrstrojek
26-04-13, 09:32
Ogólnie wskaźnik paliwa w Hondzie nie pokazuje zbyt dokładnie - ja uskuteczniałem podpięcie jakiegoś starego pływaka pod wiązkę i sprawdzałem działanie wskaźnika paliwa. Jeżeli wskazówka wychylała się poprawnie to ewidentnie problem tkwił w pływaku. Jeżeli było tak jak na starym pływaku to zdejmowałem wskazówkę, ustawiałem pływak w jednym z położeń - max lub min i zakładałem wskazówkę. Następnie kilkukrotnie wychylałem pływak i sprawdzałem jak się wskazówka wychyla.

_Mucha_
26-04-13, 11:55
jak na starym pływaku to zdejmowałem wskazówkę, ustawiałem pływak w jednym z położeń - max lub min i zakładałem wskazówkę.

Czyli mówisz aby zalać na max zbiornik i rozebrać wskaźniki i przestawić wskazówkę ? :confused:

piotrstrojek
26-04-13, 12:51
Jak zalejesz na maxa to nie sprawdzisz po przestawieniu wskazówki gdzie się zatrzyma gdy pływak będzie na najniższym poziomie. A warto wiedzieć co jesz uszkodzone - bo po przestawieniu wskazówki może pokazywać źle w drugą stronę...

Chodzi o to z tym manewrem żebyś zobaczył jak wskaźnik się wychyla przy skrajnych położeniach pływaka. Bo może być tak że to pływak ma już ze sobą problem a wskazówka jest jak najbardziej poprawnie ustawiona...

_Mucha_
26-04-13, 14:10
Majóweczka się zbliża więc trzeba pogrzebać w baku :)

marcin_1993
26-04-13, 15:10
Nie rusz wskazówki ja ostatnio dostałem od dołu kamieniem w bak po prostu najechałem i wgięło akurat na pływaku i wgniecenie 2cm zaniżało mi wskazania o 1/4

_Mucha_
28-06-13, 09:40
Więc temat dalej drążę :) Nalałem w bak do pełna i w bańkę 5L do bagażnika. Jeżdżę dopóki nie zapali się rezerwa(jeśli się zapali :) lampka działa ), średnie spalanie to około 7,5L w mieście, zrobiłem już 480 km wskazówka od paliwa stoi na dole a ja dalej jadę :) i czekam czy w ogóle się zapali. Przy takim spalaniu powinienem przy 45L przejechać jakieś 600 km jak dobrze liczę.

_Mucha_
28-06-13, 16:39
A więc zrobłem 492 km, auto postawiłem pod firmą,i poszedłem do pracy. Gdy wróciłem odpaliłem i po kilku chwilach zgasł a rezerwa dalej się nie zapaliła, więc już wiem że nie działa kontrolka. Ale 492 km na baku ? Coś mało, przy moim spalaniu. Ile Wy robicie na baku z 1.4 90km ?

_Mucha_
03-10-13, 12:43
Wrócę do tematu, bo problem nadal jest i nie chce zniknąć. Macie jeszcze jakieś pomysły jak to naprawić aby wskazywało dobrze ? Wyciągałem pływak i raczej z nim jest wszystko ok. Ale przy wkładaniu go do środka przy końcu jest opór aby go włożyć i trzeba wcisnąć go na siłę.

_Mucha_
11-10-13, 20:17
...

_Mucha_
15-01-14, 19:06
odświeżę bo temat dalej aktualny :D