PDA

Zobacz pełną wersję : Honda nie pali-coś z elektryką??!!



mkanabus
06-02-08, 14:48
'94 Lsi,1.5
Kręci ,odpala na chwile i gaśnie.Cały dzień sprawdzam po kolei zaplon(jest iskra),paliwo dostaje,stacyjkę(styczy),zawory-zostal rozrząd ale nie chce mi sie zdejmowac pokrywy zaworów.objawy :gdy kluczyk na drugiej pozycji to brak kontrolek ,dopiero na zaplonie zalącza się pompa(podaje) i kręci ale nic troche popali i zara gasnie.Podladowalem akumulator bo myslałem ze niema ladowania to się zapalily kontrolki normalnie jak przy starcie.. laskawie.. Co ciekawe jak z zaplonu wracam kluczykiem na dwójkę to tez się zapala pompka i jak przy odpalaniu..wk..wia mnie to już POMOŻECIE???!!Z góry dzięki!!

mozes
06-02-08, 14:58
'94 Lsi,1.5
objawy :gdy kluczyk na drugiej pozycji to brak kontrolek ,dopiero na zaplonie zalącza się pompa(podaje) i kręci ale nic troche popali i zara gasnie
Na moje włącznik zapłonu na 99% ponieważ po odpaleniu kluczyk wraca na 2-gą pozycję a jeżeli u Ciebie 2 pozycja nie łączy (tak jak wspomniałeś) brak kontrolek to oznacza że włącznik zapłonu.
Rada: zdemontować - rozebrać - wyczyścić - złożyć - zamontować - i będzie działać.
Pozdrawiam


może to coś tobie powie
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=32261&highlight=w%B3%B1cznik+zaplonu

mkanabus
06-02-08, 15:08
dzięki za szybką odp. zaraz bede sprawdzac-----pozdrawiam

[ Dodano: Sro 06 Lut, 2008 ]
Czyscilam styki w stacyjce,nawet tu na forum koledzy pokazywali zdjęciami -a z tymi kontrolkami to raz są raz niema..(po nocnym ladowaniu akumulatora-wrócilo niby do normy i sporadycznie sie nie zapalają)a czy ten włacznik zapłonu to nie przepadkim gdzie indziej bo może nie to czyszczę(w rozebranej stacyjce biała kopulka plastikowa a w niej blaszki przelecialam papierem sciernym)..Dzięki za szybką odpowiedz!!

[ Dodano: Sro 06 Lut, 2008 ]
Dobra HEP już jestem pewna-wiec to chyba nie -trzeba bedzie do elektryka..bo to chyba elektryka;) POzdro i dzięki wielke!!

[ Dodano: Pią 08 Lut, 2008 ]
nadal nic............pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!