PDA

Zobacz pełną wersję : G-Tech Pro



Furious
06-11-04, 21:35
Panowie czy ten wynalazek jest czegos wart?? Czy moze jego pomiary mocno odbiegaja od normy? Ma ktos z tym jakies doswiadczenie? Wielkie dzieki za info.

Franek
06-11-04, 21:39
pomiary sa bardzo realne z tego co widzialem ja osobiscie jeszcze sie niemierzylem tym ale moi znajomi sie mierzyli i calkiem przyzwoicie wychodzily te pomiary

Ps. a jak chcesz to moj kumpel ma do sprzedania niepamietam ceny ale moge ci podac jego gg jak chcesz

badyl
06-11-04, 21:59
A ma ktos to fajowe urzadzonko aby sie podłączyc i zmiezyc.Blisko wawki oczywiscie. :D

Mystek
06-11-04, 22:02
Adas dzisiaj mial juz mialem testowac ale cos mi zapalniczka nie bangla :(

Furious
06-11-04, 22:04
No ja własnie chce z kumplem sie złożyć :] I tak sie zastanawiam czy umocze kaske czy moze bedzie z tego jakas zajawka

badyl
06-11-04, 22:13
Jak kazda zabawka.Na poczatku czad,a potem ochłoniesz,ale tez myslałem nad zakupem(i nadal mysle) :wink:

lukiasz
07-11-04, 00:09
Jak kazda zabawka.Na poczatku czad,a potem ochłoniesz,ale tez myslałem nad zakupem(i nadal mysle) :wink:

nawet jak ochloniesz to cos zmienisz i znowu tescik i zawsze wiesz czy cos mniej wiecej pomoglo jakbym mial co kombinacja jechc na hamownie to juz bym dawno zbankrutowal :wink:

badyl
07-11-04, 00:39
Masz racje,dlatego madal mysle nad zakupem. 8)

Cobweb
07-11-04, 13:41
Mam taką zabawkę już jakieś 6 miesięcy.... w zasadzie polecam - pomierzyliśmy wszystkie znajome samochody (i prawda wyszła na jaw) :lol: oczywiście jesli chodzi o pomiary to są w miarę dokładne (0-60 mil i 400m) myśle ze odchylenie 0-60mil wynosi max 0,2 sekudy natomiast na 400m pomiaty są zbliżone (paru gości w modlinie sprawdzało pomiary - w czasie startu :grin: ) - na codzień sprzęcik raczej się nie przydaje. Natomiast jest rewelacyjny do sprawdzania modów (opon, zmian w silniku itd...) oczywiście nie zastąpi hamowni ale nadaje się do mierzenia wstępnych efektów - ja polecam :twisted: - ostatnio pojawiły się nowe dużo fajniejsze modele...

Jurek TCS
07-11-04, 13:45
Też mamy w klubie ten sprzęt. I zadowolenie jesteśmy z niego. Na pocżtku nie można było sie dopchac do niego.
Pomiary są powtarzalne i realne. Był sprawdzany na Modlinie podczas przejazdu i wyniki były bardzo zblizone. Odchylenia rzędu 0,0x nie są az taj bardzo istotne :grin:

Choć jest sposób na oszukanie pomiaru. Ale w sumie nie o to chodzi :D

badyl
07-11-04, 14:33
Moze ktos by ni pozyczył :D na pare dni to cudo. :D
Tylko sie nie pchac,pokoleji panowie,wszystkie oferty rozwaze. :grin:

Cobweb
07-11-04, 21:43
czułe urządzonko - się go nie pozycza - ale jak kiebys będe na środowym spocie i tez bedziesz to mozemy Cię pomierzyć :roll: :D

Bayer
08-11-04, 00:08
Witam

Z chęcią i ja bym się dołączył na zlocie środowym którymś na zmieżenie mojego zabytku, tak ot z ciekawości czy w 10 s się zmieszcze ;)

boomer
08-11-04, 09:09
paru gości w modlinie sprawdzało pomiary - w czasie startu
Podobno kaza zdejmowac jak zobacza. Rzekomo nie jest to zgodne z regulaminem - prawdopodobnie nie chca zeby ktos wyniki kwestionowal ;)
Twoi znajomi nie chowali go nigdzie tylko na widoku startowali? Nikt sie nie czepial?

Cobweb
08-11-04, 11:13
paru gości w modlinie sprawdzało pomiary - w czasie startu
Podobno kaza zdejmowac jak zobacza. Rzekomo nie jest to zgodne z regulaminem - prawdopodobnie nie chca zeby ktos wyniki kwestionowal ;)
Twoi znajomi nie chowali go nigdzie tylko na widoku startowali? Nikt sie nie czepial?
wiadomo ze teraz nikt juz tego nie robi - wczesniej gdy odbywaly sie jedne z pierwszych zawodów wtedy temat byl znany - proponuje zagladnac na forum SR - tam byl ostro walkowany (Godula vs G-tech vs inne pomiary)... :grin: :wink:

boomer
08-11-04, 11:15
Zagladam ale ten temat umknal mojej uwadze :)

maciek
08-11-04, 13:14
paru gości w modlinie sprawdzało pomiary - w czasie startu
Podobno kaza zdejmowac jak zobacza. Rzekomo nie jest to zgodne z regulaminem - prawdopodobnie nie chca zeby ktos wyniki kwestionowal ;)
Twoi znajomi nie chowali go nigdzie tylko na widoku startowali? Nikt sie nie czepial?
W nowym regulaminie MPWR mozna juz uzywac tych urzadzen do woli. Jest tylko adnotacja ze wyniki z nich nie beda brane pod uwage.

Jurek TCS
08-11-04, 15:21
paru gości w modlinie sprawdzało pomiary - w czasie startu
Podobno kaza zdejmowac jak zobacza. Rzekomo nie jest to zgodne z regulaminem - prawdopodobnie nie chca zeby ktos wyniki kwestionowal ;)
Twoi znajomi nie chowali go nigdzie tylko na widoku startowali? Nikt sie nie czepial?
W nowym regulaminie MPWR mozna juz uzywac tych urzadzen do woli. Jest tylko adnotacja ze wyniki z nich nie beda brane pod uwage.

Tak było w moim przypadku w maju w tym sezonie.
Mogłem jechać z G-techem, tylko nie można było by ewentualnie na jego podstawnie kwestionować ich wyniku.
A widzieli go na pewno bo booster zrobił ze mną którki wywiad na starcie

Furious
08-11-04, 17:30
Moze ktos mi "fizycznie" wytlumaczyc zasade działania tego urzadzenia bo jakos nie moge rozkminic jak takie cos wiszace na szybie i podlaczone do 12V potrafi precyzyjnie okreslic takie dane.... Musze to zrozumiec bo nie uwierze :)

boomer
08-11-04, 17:45
Mi sie wydaje ze dziala na zasadzie pomiarow przeciazen ale sprawdze dokladnie instrukcje, jak cos wyczytam to napisze

Franek
08-11-04, 18:07
koleszka kupil zmierzyl sie kilka razy i juz chce sprzedawac bo mu sie chyba znudzil ale ogolnie fajna rzecz :D

maciek
09-11-04, 06:59
Moze ktos mi "fizycznie" wytlumaczyc zasade działania tego urzadzenia bo jakos nie moge rozkminic jak takie cos wiszace na szybie i podlaczone do 12V potrafi precyzyjnie okreslic takie dane.... Musze to zrozumiec bo nie uwierze :)


Mi sie wydaje ze dziala na zasadzie pomiarow przeciazen ale sprawdze dokladnie instrukcje, jak cos wyczytam to napisze

Od siebie dodam ze gtech sumuje wartosci przeciazen/przyspieszen i na tej podstawie wylicza sobie wyniki pomiarow. Chyba Wombat pisal, ze najlepiej g-techa przyczepiac jak najnizej na szybie. Ja rozumiem to tak ze buda podczas przyspieszenia odchyla sie do tylu wykonujac ruch - ten ruch zmierzy tez g-tech dodajac go do sumy przyspieszen - falszujac wynik.

boomer
09-11-04, 09:45
W gtechu SS i RR mozna ustawiac paramet Pitch Factor - okreslamy twardcosc zawieszenia i mamy wzory do przeliczen czy ustawienie jest poprawne - sluzy to eliminacji wlasnie tego ruchu podniesienia budy

Mystek
09-11-04, 12:01
a czy to cus wogle ma jakas gracnie czy procent bledy/pomylki ?!

Nero
09-11-04, 13:24
Wszystkie G-techy mierza 0-60mph?
Bo obilo mi sie chyba o uszy ze jakies nowsze/najnowsze mierza 0-100kmh.

boomer
09-11-04, 14:33
Stary G-tech nie. Gtech Pro SS i RR mierza tez w jednostkach metrycznych, mialem dzisiaj testowac tego SS ale pogoda sie lipna zrobila.

typeR
09-11-04, 16:49
No to moze kilka slow na temat dzialania tego urzadzenia. Gtech jest akcelerometrem czyli urzadzeniem mierzącym przyspieszenia. W srodku tego ustrojstwa jest zapewne jakas czesc ruchoma na ktorą podczas przyspieszania działa siła, potocznie nazywana sila bezwladnosci, czyli ta samoa sila, ktora sprawia ze podczas przyspieszania wciska nas w fotel(Bardzo wazne jest dobre wypoziomowanie gtecha zeby wyeliminowac skladowa przyspieszenia ziemskiego z pomiaru - bedzie tak wtedy kiedy ustawimy urzadzneie dokladnie rownolegle do ziemi). Kiedy zaczynamy przyspieszac, "to cos" w srodku gtecha naciska na drugie cos, co jest czyms w rodzaju elektronivcznego dynamometru :lol: :lol: . I teraz kiedy znamy mase tej czesci ruchomej, mozemy obliczyc jej przyspiesznie a=F/m. Gdyby samochod przyspieszal ze stala wartoscia przyspieszenia, mozna latwo obliczyc ze bebechy gtecha razem z samochodem osiagna predkosc V(np 100km/h czy 60 mph) po czasie t=V/a. Sprawa sie komplikuje bo samochod nie porusza sie ruchem jednostajnie przyspieszonym. Tutaj trzeba by policzyc calke przyspieszenia w funkcji czasu po czasie, ale tego raczej urzadzenia cyfrowe nie robia :D Gtech mierzy wartosci przyspieszenia chwilowego w bardzo malych odstepach czasu i oblicza zmiany predkosci miedzy dwoma kolejnymi pomiarami i je sumuje. Kiedy ta suma osiaga wartosc np 60mph na ekran wyskakuje czas sprintu od 0 do 60mph. Co do pomiaru na 400m, to znajac wartosci przyspieszenia w funkcji czasu mozna policzyc droge, ktora samochod przebyl w kazdej sekundzie. Mam nadzieje ze w miare jaso to wytlumaczylem :D

boomer
09-11-04, 17:03
TypeR qrde skladasz klubowego Gtecha bo duzo o nim wiesz :D Pro SS pokazuje przeciazenia G dzialajace w danej chwili na samochod (przyspieszanie, hamowanie, skrecanie, hamowanie na zakrecie itp) - za kazdym razem gdy sie go przestawi (zmienimy polozenie, przechylimy, przykleimy w innym miejscu szyby lub innym samochodzie) trzeba wracac do ustawien fabrycznych zeby wskaznik sily sie wyzerowal (inaczej na postoju na rownej prostej drodze bedzie np. 0.28G). Czy to o to chodzi?

Furious
09-11-04, 18:05
typeR: jak dla mnie bardzo jasne wytłumaczenie, wilkie dzieki, teraz juz to pomuje i moge w to uwierzyc (kiedys przez rok studiowałem fizyke) :lol:

typeR
09-11-04, 18:20
Dokladnie tak boomer. Kiedy ustawisz gtecha prostopadle do ziemi, powinien wskazac 1.00 G - czyli przyspieszenie ziemskie!. Kiedy staniesz jednym kolem na krawezniku, gtech nie bedzie ulozony rownolegle do ziemi - bedzie pokazywal przyspieszenie wypadkowe np +0.05 G, w zaleznosci od kata pod jakim jest ulozony w stsunku do ziemi. Ale z tego co wiem, nowy gtech pro jest samopoziomujacy. Jego wskazania sa bardziej dokladne. Podczas przyspieszania samochod "siada" na tyle (mocne audi s2 wyglada wtedy jak startujacy samolot :lol: ) i automatycznie pomiar jest przeklamywany. Nie dam sobie nic uciac za to, ale wydaje mi sie ze na gtechu pro tego problemu nie ma.

boomer
10-11-04, 09:42
Jak zresetujesz gtecha to pokazuje .00G czyli pewnie na tym polega samopoziomowanie

Furious
15-11-04, 17:55
Panowie w G-Techu podaje sie mase samochodu.. Skad mam wiedziec ile dokladnie wazy moj samochod (czt. czy mozna gdzies zważyć samochod) i czy mam doliczac swoja mase (czyt. osob w srodku) czy tylko sam samochod i koniec?

ARTX
15-11-04, 18:01
jedziesz na wage, wazysz auto razem z soba aby byla dokladna masa do pomiaru i pozniej wklepujesz do G-TECHa i to tyle!

boomer
15-11-04, 18:03
Dokladnie, wzorowanie sie na danych fabrycznych w ostatecznosci. Trzeba doliczyc, plyny, wache, kierowce, jakies graty w bagazniku, a u niektorych wieksze kola i inne dodatki

Furious
15-11-04, 18:57
Gdzie są takie wagi??? Hamownie? Chyba nie zwykle warsztaty nie? Gdzie? (warszawa) I moze wiecie ile kosztuje taki pomiar?

LIO
15-11-04, 19:58
jedz na zlomowisko

boomer
15-11-04, 20:02
No ja mialem u znajomego gratis :) To musi byc waga dla samochodow, fabryki, zaklady przetworstwa itp :) Ewentualnie policja bo oni tez waza ciezarowki w lato :)

Furious
15-11-04, 20:10
Złomowisko... hmm... moze to i dobre :]