PDA

Zobacz pełną wersję : Przewody paliwowe



oscar1919
30-07-13, 20:54
Witam. Moim problemem są skorodowane przewody paliwowe. Z jednego cieknie paliwko. Teraz pytanie czy lepiej wymienić cały przewód paliwowy czy tylko wyciąć dziurawy odcinek? I tak mi się nasuwa teraz czy wogóle takie wycinanie jest bezpieczne? Nawet ręczną piłką? No bo jakby nie patrzeć iskry pójść mogą a mamy do czynienia z benzyną. Co sądzicie o tym?

FaziRBK
30-07-13, 21:37
Nic nie tnij, przypadkiem nie używaj żadnej kątówki. Wymień cały przewód paliwowy, zdejmij go z auta, zmierz go, sprawdź jaką średnicę mają końcówki(gwinty) i kup na wymiar. A najlepiej idź do sklepu to Ci dobiorą np: w sklepach typu inter car, ital parts itd itp.

oscar1919
30-07-13, 21:56
Na szybkości jeszcze dopytam. Nie ma większych problemów z dostępem przewodu przy silniku i przy baku? Czy nie ma za dużo dłubania przy tym?

FaziRBK
30-07-13, 21:58
No najlepiej by było, żebyś to zrobił z kanału, przewód paliwowy idzie od baku pod spodem auta w plastikowej osłonce aż do komory łącząc się z filtrem paliwowym.
Dasz radę to wyciągnąć samemu jeżeli masz kanał.

kaczka208D
30-07-13, 22:01
A co to za honda dokładnie ? Przerabiałem to u siebie w EG3 także mogę poradzić tylko napisz jakie to auto?
Przy okazji sprawdź w jakim stanie są hamulcowe te co idą na tył, bo zapewne też ostro skorodowane.


http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?179978-Przewody-hamulcowe-i-paliwowe

oscar1919
30-07-13, 22:10
Civic V Hatchback 95 r. 1,5. Dziś już siedziałem pod autem i patrzyłem co się tam dzieje właśnie. O dziwo hamulcowe są w porządku wręcz bez korozji. Troszkę idą z boku i od razu inaczej wyglądają. No właśnie nie mam do dyspozycji kanału. I dlatego korci mnie wycięcie tylko cieknącego odcinka, bo to ułatwia sprawę. Tylko się zastanawiam właśnie jak można "bezpiecznie wyciąć". Choć wymiana całego przewodu byłaby lepsza, ale się właśnie zastanawiam czy bez kanału nie będzie pitolenia. A w jakim mniej więcej koszcie da radę się zmieścić wymieniając cały przewód?

kaczka208D
30-07-13, 22:20
ja brałem od tego gościa i jestem bardzo zadowolony http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5799753&string=przew%C3%B3d&search_scope=userItems-5799753 w sklepie motoryzacyjnym, zapewne cena będzie sporo wyższa. A bez kanału kiepsko to widzę :(
Absolutnie nic nie wycinaj bo to nie ma sensu. Długości i średnice masz podane w linku powyżej.

oscar1919
30-07-13, 22:27
A co do linka który podałeś i tamte wymiary przewodów paliwowych. To który wymiar którego przewodu dotyczy? Bo mi chodzi o ten środkowy. Jaki jest jego wymiar no i jeśli się orientujesz jaki to jest? Powrotny, odpowietrzający czy do silnika?

kaczka208D
31-07-13, 08:03
A wiec tak:

-przewód 8mm to dopływ paliwa
-przewód 6mm idzie do tego filtra węglowego (nie wiem jak to się fachowo nazywa, ale chyba tak), jest to taka okrągła plastikowa puszeczka przy ścianie grodzeniowej
-przewód 4.8mm to powrót paliwa do baku

Jeśli chodzi o wymiar to kup 3metry. Przydało by się jeszcze zarobić, końcówki czyli zrobić takie grzybki na końcach- takie same jak są na oryginalnych przewodach.

oscar1919
31-07-13, 09:00
Póki jeszcze nie rozebrałem ( o ile wogóle mi się uda) Pamiętasz które przewody gdzie są ( który po lewej, środku, prawej stronie)? Bo u mnie są tak zeżarte, że ciężko powiedzieć który jaki.

kaczka208D
31-07-13, 12:21
Nie pamiętam, ale po co tak kombinować, koszta nie są duże tych przewodów także wymieniaj wszystkie 3 paliwowe. I nie patrz na to czy są miej czy bardziej skorodowane, jeśli na takim przewodzie jest choćby gram rdzy to po zimie będziesz miał powtórkę z rozrywki :)

oscar1919
01-08-13, 10:21
Wczoraj wymienione wszystkie 3 przewody po całości. Dało radę bez kanału, ale na 2 wysokich podnośnikach. Przewodziki kupiłem u siebie w motoryzacyjnym 8-9 zł za metr więc dużo więcej nie kosztowało niż allegro. Dzięki za pomoc. Pozdro :)