PDA

Zobacz pełną wersję : problemy z odpalaniem na cieplym



BezNazwy
30-07-13, 00:45
witam
Honda civic 5 gen D16Z9
ostatnimi czasy moja hania zaczela mi pokazywac rogi mianowicie jak podchodze do niej rano na zimnym 2 obroty rozrusznikiem i pali pojezdze troche odstawie na chwile i juz trzeba dlugo krecic odpala na 3 cylindrach chodzi doslownie jak vr6 obroty skacza ale nie gasnie pogazuje troche i jest dobrze tylko troszke obroty faluja zbiera sie tak samo nic sie nie zmienilo
jeszcze sie grzeje dosc szybko nie moge rozgrysc co jej moze byc pomocy

pozdrawiam marcin

CRX1
30-07-13, 01:28
Sprawdż stan płynu w chłodnicy.Mógł też paśc czujnik temp.Ten pod aparatem zaplonowym,jest odpowiedzialny za info do compa.

BezNazwy
30-07-13, 13:49
do chlodnicy dolewam bo gdzies mam wyciek ale jakis 1l na 200km
a czy przez czujnik moze zle odpalac na cieplym ?

BezNazwy
30-07-13, 15:54
Dzisiaj jak wrocilem z pracy specjalnie odpalilem pojezdzilem i podgrzalem moja hanie i zaparkowalem specjalnie zeby spradzic czy odpali za strzalem i odpalala nawet na cieplym bez zadnego mialkniecia wrocilem za jakies 10 min i juz musialem dlugo krecic i odpalila na 3 co jest?:((

Van_Dal
30-07-13, 16:02
sprawdzałeś luzy zaworowe ? kiedy ustawiane ?

BezNazwy
30-07-13, 16:51
Nie sprawdzalem jutro zaprowadze do regulacji tylko dziwne ze na cieplym dostaje glupawki bo powinna na zimnym jesli jest luz na cieplym powinien sie zmniejszyc jak metal spuchnie

Van_Dal
30-07-13, 17:49
włąsnie chodzi o to ze puchnie i nie domykają się zawory

BezNazwy
01-08-13, 18:35
dzisiaj odebralem z ustawienia zaworow i niestety nie pomoglo dalej odpala na 3 cylindrach czasami swiece czyste kable tez ok a i okazalo sie ze nie ma wycieku bieze wode czy to zapewne uszczelka
mam jeszcze pytanie czy odrazu wymienic pierscienie czy lepiej zostawic stare bo olej biezew dosc duzych ilosciach 1l na 3 tys km czy to moze przez uszczelniacze zaworow

DemoN
02-08-13, 12:47
tego nikt ci nie powie co jest przyczyna ale ja na twoim miejscu poszukałbym dobrego slupka albo zrobil kapitalny remont, taka zabawa nie ma sensu- a moze pierscienie a moze uszczelniacze.

BezNazwy
02-08-13, 18:05
slupek z9 to za droga sprawa i dobrego tez nie znajde raczej z miejsca do zmiany pierscienie, zrobie generalke manual i po sprawie;)