PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zdemontować deskę rozdzielczą?



Kubuniek
03-02-08, 15:20
Witam. Na wiosnę będę się brał za moją Hanię, którą teraz kupiłem w czasie zimy od kolegi. Niestety wnętrze nie jest zadbane, ale że silnik zyleta i ogólnie w dobrym stanie technicznym i cena przystępna, poza tym potrzeba posiadania auta japońskiego na dojazdy do domu i do szkoły to wybór padł na Hondę Civic, 1993 rok, hatchback. I mam pytanko, na które nie znalazłem odpowiedzi w książce "sam naprawiam samochód honda civic". Otóż będę chciał zdemontować sterownik nawiewu, gdyż trzeba nasmarować wyczyścić i zmienić podświetlenie. Na forum znalazłem instrukcję więc nie będe się już w ten temat zagłębiał. Nie znalazłem jednak jak zdemontować tą konsolę plastikową, na której montowany jest włącznik ogrzewania tylnej szyby oraz włącznik tylnych świateł przeciwmgielnych. Czy demontaż tej części kokpitu wiąże się z demontażem całej deski rozdzielczej? Może ma ktoś instrukcję jak to zrobić, aby jak najmniej stracić czasu i by czegoś nie popsuć?

Jeszcze pytanie z innej beczki troszeczkę coby forum nie zaśmiecać tematami.
Jakim środkiem wyczyścić tapicerkę na drzwiach oraz deskę rozdzielczą? Brud jest w porach deski i tapicerki w drzwiach a chyba czyszczenie szczotką i jakimś cifem odpada.

Pozdrawiam.

plakon83
03-02-08, 16:18
1. Po co chcesz to ściągać? w manualu na stronach 20-72 - 20-76(Body) jest opis rozkładania wnętrza, ale jeśli dobrze to zrozumiałem to musisz wyciągnąć cały plastik "od drzwi do drzwi" , no ale najlepiej sam sobie zobacz :)

2.Ja tam plastiki plakiem matowym traktuje, daje rady :d co to znaczy w porach?, szczeliny?, bo plastiki przynajmniej u mnie są dość gładkie :)