PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy z zawieszeniem



snap0306
28-07-13, 23:30
Witam, jestem tu nowy :D
kupiłem Civic'a V Hatchback rok temu, rocznik 95', 1.3 75 km
wszystko było nawet ok :D w zimie jeździłem na letnich oponach bo zbytnio nie było mnie stać na zimowe :D przywaliłem w słupa bokiem, wymieniony był słupek po lewej stronie między kołem a drzwiami.
wymieniłem wszystkie tulejki jakie się dało, sworznie, drążki kierownicze z końcówkami, sprężyny obniżające. Jeszcze zostały mi do wymiany amortyzatory.
I właśnie mam takie dwa problemy, a mianowicie :
1. jeśli wymienię te amortyzatory to przestanie mi rzucać autem po drodze? tzn, zawsze na jakieś dziurze, czy kratce ściekowej czuje jakby mi auto przesuwało się w prawo, zawsze kurcze dziwnie bo w prawo.
2. cały czas słyszę stukanie z przodu, odczuwam to jak położę nogę na podłodze, i też na pedale gazu. wujek jest mechanikiem i razem z nim to wymieniałem wszystko co opisałem i mówił mi że coś z kolumną kierownicy może być. macie może jakieś sugestie? bo ja już na prawdę mam dość, bo wydałem kupę kasy, a dalej coś jest nie tak ;/
Pozdrawiam

piotreek23
29-07-13, 15:26
wydałem kupę kasy, a dalej coś jest nie tak ;/
Witaj w świecie nastoletnich samochodów.. nie licz na to że z auta rocznik 95r zrobisz nówkę funkiel zawsze będzie coś..
BTW Nie stukają czasem łączniki stabilizatora? To dość powszechny problem.

kaczka208D
29-07-13, 16:28
W EG3 w serii nie ma stabilizatora .

snap0306
29-07-13, 18:22
Chodzi mi po prostu o to że ja mogę wydać nawet i 2 tys tylko żebym wiedział kurcze co jest nie tak i żeby to zostało naprawione ;d bo tak w ciemno części wymieniać to strata czasu i forsy

Tiga
29-07-13, 19:26
[QUOTE=snap0306;2037443
1. jeśli wymienię te amortyzatory to przestanie mi rzucać autem po drodze? tzn, zawsze na jakieś dziurze, czy kratce ściekowej czuje jakby mi auto przesuwało się w prawo, zawsze kurcze dziwnie bo w prawo.[/QUOTE]

A zbierznosc ustawiona (z tylu szczegolnie)?

Van_Dal
29-07-13, 19:26
sprawdź luzy na maglu, skasuj śrubą kontrującą, (kiera będzie ciężej chodzić), stukanie powinno ustać, i może przez ten luz na maglu rzuca Ci autem, zrób co mówiłem i daj znać