PDA

Zobacz pełną wersję : Reset komputera i jeszcze coś...



xt600
02-02-08, 22:16
Witam.

Niestety to mój pierwszy post więc podejdzcie z litością... dajcie pożyć trochę temu postowi :)

Kilka dni temu kupiliśmy z dziewczyną ( ja niestety byłem tym "poszukującym" ) civica 3D z 98 roku z silnikiem D14A3, czyli 1.4, 16v, i tylko 55 kW. Oczywiście miała to być wersja 90 konna jak opisywał to sprzedający ale niestety to byłą jedyna rzecz, której nie sprawdziłem i... wielki zawód. Dziewczyna zła że przepłaciła ale okazało się że nie do końca jest tak źle. Na allegro znalazłem w dziale "tuning" uszczelkę, którą montuje się w miejsce tej zwężki na dolocie powietrza. Ja to chcę zrobić inaczej, chyba lepiej bo zamiast uszczelki posmaruję czerwonym silikonem i zrobię reste komputera. Właśnie i tu mam problem. W googlach wpadłem na Wasze forum, civic-a. Zalogowałem się i piszę do Was prośbę, jak dobrze i dokładnie zresetować komputer w tym aucie ? Jest tu kilka postów ale generalnie panuje chaos i nie wiem jak to zrobić. Wiem który to bezpiecznik ale czy to robić na uruchomionym silniku, czy na wyłączonym... wiem że na zimnym. Powiedzicie prosze po kolei i ostatecznie jak to wykonać, krok po kroku. Prosze...

Mam do Was jeszcze jedną prośbę, ile ten silnik powienien brać oliwy ? Może inaczej , ile Wam bierze oliwy ????? Trochę jestem w strachu bo ten samochód dawno nie był serwisowany. Przyjechał z niemiec, kupiłem go od handlarza... więc wiecie, obawy. Przed kupnem byłem na stacji diagnostycznej, sprawdzili zawieszenie, spalanie, amory. Wszystko oks. Auto ma niby książkę serwisową do 2002 roku i wszystkie przeglądy, te niemieckie. Na końcowym przeglądzie jest około 70000 km przebiegu. Teraz mamy 88 tyś km. więc gdyby tak było nie jest źle. Tylko gdyby tak było... Filtr oleju był bardzo zardzewiały, olej czarny, filtr powietrza czarny jak smoła...oryginalny i bardzo dawno wszystko nie było zmieniane. Teraz zalałem ją dla bezpieczeństwa Mobilem 10w40 i jeśli nie będzie wciągała oleju, jeśli przebieg będzie oryginalny to oks. Ile wam palą takie silniki ??? ( mam na myśli tez spalanie paliwa ). Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami proszę. Aby Wam się trochę przypodobać napiszę że zawsze mnie ciągnęło do Hondy. Do tej pory miałem 1.6 VTI z 92 roku ( jajko ) iw między czasie moto crossowe CRF450 i wiem że gdy sprzedam kiedyś opla ( niestety jeżdżę obecnie Vectrą 1.8 z 97 roku ) to na pewno będzie Honda. Zobaczymy kiedy i zobaczmymy jaka.

To tyle.
Pozdrawiam

Michał

skolopendra
02-02-08, 23:16
posmaruję czerwonym silikonem i zrobię reste komputera.

jak najbardziej


na wyłączonym

tak właśnie ;)


jak to wykonać, krok po kroku. Prosze...

Ile wam palą takie silniki
jak poszukasz to znajdziesz

coala_16
02-02-08, 23:25
Poczytaj o odblokowaniu - podobno nic trudnego, jest tu tego pełno na forum, :szukaj:

Reset to na wyłączonym silniku, kluczyk też wyjęty, wyciągasz bezpiecznik, czekasz chwilę wkładasz bezpiecznik i wszystko gra. Komputer zresetowany.

Jeżeli w 2002roku miał 70tyś, to wątpię żeby realnym mogło być to iż przez 5 lat auto zrobiło tylko 18tys - raczej niemożliwe, chyba że stało gdzieś w szopie itp ale to jeszcze gorsze dla auta jak jest zastane i np nie było 3 lata używane. Myślę że masz do wymiany sporo podstawowych elementów i wtedy może odżyje ;)

Pozdrawiam,

Aquarius
02-02-08, 23:25
Moje D14 raczej nie zjada oleju... co do spalania to trasa mozna zejsc do 6.5 a miasto ja mysle ze od 7-8l ... oczywisice jak sie chce zdanerwowac auto to potrafi z 11l chlapnac :) co do resetu...wyjmujesz bezpiecznik 7.5A czekasz ok 20sek
.wkladasz bezpiecznik i po krzyku...dalej to juz różne są szkoły...jedna że auto stopniowo się nauczy nowych ustawień a druga to taka ze wyl wszystkie odbiorniki prądu..odpalasz i czekasz az wentylator sie zalaczy 2 razy.pozniej jezdzisz troszke spokojnie troszke pd odcinke... chociaz na moje to tak czy tak na jedno wychodzi :) ja nie zauwazylem roznicy :) odmulaj auto jak najszybciej bo odczuwalnie auto sie zacznei lepiej zbierac i wkrecac :) mnie przed odmuleniem seicento 1.1 robilo haha

xt600
02-02-08, 23:27
@skolopendra, czy mój post ma służyć Tobie nabijając sobie posty czy mi i innym userom, którzy poszukują odpowiedzi ? Tak Ci ciężko było napisać ? Co wniósł Twój post ? Poprosiłem po moc a nie o morały. Jak to ciężko napisać w skrócie słowo po słowie jak zresetować kompa, ile spala benzyny i ile bierze oleju...

skolopendra
02-02-08, 23:30
którzy poszukują odpowiedzi ?

:bicie: :bicie:

czytaj ze zrozumieniem ,udzieliłem Ci trzy jasne i rzeczowe odpowiedzi chłopcze :agent:

wrapped
03-02-08, 17:19
Wyciągasz bezpiecznik (backup - radio - skrzynka pod maską ) czekasz ok 3 minut . Wkładasz, zapalasz silnik, czekasz do pierwszego załączenia wentylatora i wio ;)

Lcfr
03-02-08, 18:06
co do odblokowania masz tutaj posty:
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=43785&highlight=d14a3
a cod o uszczelki to wolałbym uszczelkę niż silikon-szczególnie ze koszt nikły- nawet w ASO

a co do liwy to postów jest wiele
wiec użyj szukajki...
i sprawdz ile jej bierze naprawdę....
i skoro dawno tam nic nie było wymieniane wymien jak najszybciej...

damiansz
13-02-08, 11:23
hey.. ja też bym chciał zrobić reset kompa w Civic'u 93r, sedan, silnik D15B2.. napiszcie mi proszę który bezpiecznik mam wyciągnąć.. gdzie w ogóle znajdę jakiś rozkład bezpieczników? (ktory bezpiecznik za co jest odpowiedzialny?)

Hikiel
13-02-08, 11:40
Wyciągasz bezpiecznik (backup - radio - skrzynka pod maską )