PDA

Zobacz pełną wersję : Odczytałem kody usterek i co dalej?



konrado
24-08-05, 23:50
Zrobiłem samodiagnostykę, bo przynajmniej raz dziennie od około miesiąca wywalało mi check engine i wyszły następujące błędy:
1-sonda lambda
18-ustawienie zapłonu
43-układ paliwa
Silnik to D16Z6 - zagazowany 180 kkm.
Znawcą w temacie niejestem, więc proszę o pomoc. Czy powyzsze błędy oznaczają, że sonda jest walnieta i jest do wymiany? zapłon do regulacji? a z układem paliwa to wogule niewiem o co chodzi. Dodam, że ostatnio obroty na LPG zaczeły falować i czesto silnik gaśnie.

elmer
25-08-05, 00:18
Przede wszystkim zaczac nalezy od zresetowania komputera.
43 moze wynikac z uszkodzenia sondy.
1 moze wynikac z uszkodzenia sondy, ale bardziej prawdopodobnie z uszkodzenia przewodow/wtyczek.
18 to chyba wyjasnienia nie wymaga.

konrado
25-08-05, 00:28
Czyli jedna z opcjii to walnięta sonda lambda lub jej wtyczki-przewody, noi regulacja zapłonu. Ale czy te usterki mogły spowodować falowanie obrotów i gaśnięcie na gazie?

[ Dodano: Sro 24 Sie, 2005 ]
Reset zrobiłem przez wyjęcie bezpiecznika zapasowego 7.5, chyba, że chodzi o odłączenie akumulatora?

elmer
25-08-05, 01:32
Jesli wyjales dobry bezpiecznik, to wystarczy.
I co, po resecie od razu pojawily sie znowu te trzy bledy?

konrado
25-08-05, 09:26
Narazie niepojawiły się żadne błędy. A co to może oznaczać?

elmer
25-08-05, 10:58
Niezaleznie od tego pojechalbym na ustawienie zaplonu, potem do gazownika na regulacje instalacji.

A nastepnie pojezdzilbym najpierw przynajmniej jeden bak na benzynie, a pozniej tyle samo kilometrow na gazie, zeby sprawdzic, na ktorym paliwie bledy sie pojawia.

konrado
25-08-05, 15:12
Na początek pojadę na regulacje zapłonu, z gazownikiem to jeszcze zobaczę. A jaki rodzaj jest sondy lambda w silniku D16Z6? i ile to mniejwięcej kosztuje?

LIO
25-08-05, 15:14
Sonda lambda to podstawa, odłączona, bądź zepsuta będzie powodować złe wolne obroty. Być może gdzieś przerwana, bądź rozlutowane masz kabelki, od tego trzeba zacząć. Układ paliwa jest błędem także wynikającym z sondy lambda.

konrado
25-08-05, 22:15
Zrobiłem ponad 100km i znowu pojawił się kod 43 (układ paliwowy), ale niepojawił się 18 - czy to niewyklucza sondy lambda?
Rozmawiałem z mechanikiem na temat regulacjii zapłonu i stwierdził on, że najprawdopodobniej niema takiej opcjii w moim modelu, bo zapłon reguluje tylko i wyłącznie komputer za pomocą czujnika położenia wału korbowego. I co teraz?
Przypomonam, że samochód jeździ na LPG, oraz zaczął ostatnio brać olej i kopcić, czy to może mieć wpływ na powyższe błędy.

turner1983
26-08-05, 01:03
czy ten mechanik wogule widzial twoj silnik? zaplon ustawia sie aparatem zalonowym. wystaczy lampa stroboskopowa i klucz 12mm. ja tez zalozylem gaz i zapla mi sie "43" i tylko to. nie mialem za duzo czasu zeby sie tym zajac bo gaz mam od wczoraj. sadze ze to kwastia wyregulowania dawkowania gazu. gaz mam BRC z 4kanlowym emulatorem.

konrado
26-08-05, 13:59
Pojechałem do innego mechanika i on powiedział, że można bez problemu ustawić zapłon. Sprawdził też sondę lambda i okazało się że jest padnienta - do wymiany. Z regulacją zapłonu i instalki gazowej poczekam do wymiany sondy i wtedy się okaże, czy jest to potrzebne.

muzza
06-02-06, 21:58
a w jaki sposób sprawdził co sondę że jest padnięta ????

havok
07-02-06, 10:24
a w jaki sposób sprawdził co sondę że jest padnięta ????

Podpinasz pod diagnostykę u elektryka.