PDA

Zobacz pełną wersję : przestawiony rozrząd?



kucharczyk
26-07-13, 17:08
Siemano, z racji iż to mój 1 post to chciałbym się ładnie przywitać i też to robię ;d PIONA! Jestem Arek, dolnośląskie, civic bo kumpel dał się przejechać i tak już zostało xD Pierwszą hanke skasowała mi pani, a druga kupiłem od znajomego - 1.3 HB 94rok 5gen ;)

Otóż problem pojawił się niedawno, hania w czasie jazdy mi zgasła na wolnych obrotach i nie chciała odpalić. Jakoś dojechałem do domu i z myślą iż obroty są maks na poziomie 100/200 kupiłem nowego korkowca, ale nic, dalej to samo. Hania strzela mi strasznie z wydechu, ciężko pali i lekko dymi. Rozrząd wymieniałem 2msc temu. Jak myślicie może to być to? Przestawił się? Wymieniałem jeszcze uszczelkę na klawiaturze i od świec. Auto pali z gazem w podłodze, na zimnym przechodzi w ssanie jednak jak się zagrzeje spada do tych minimalnych obrotów, po jakimś czasie gaśnie. Sprawdzałem czy prąd dochodzi do korkowca i dochodzi 0,8ampera (za mało?) Ogólnie jestem w czarnej du*ie i nie wiem co zrobić... Proszę o jakąś pomoc, rady co to może jeszcze być :) Z góry dzięki pozdro!

piotreek23
26-07-13, 20:08
Samodiagnostyka??

kucharczyk
26-07-13, 21:06
Nic nie wychodzi, wczesniej wyskakiwał 14 błąd czyli krokowy ale zrobiłem resa i juz nie ma nic...

piotreek23
26-07-13, 21:14
Może coś z aparatem zapłonowym? Kable? Świece?

Gozdo
27-07-13, 19:59
źle zapłon wypada... a czy to rozrząd trzeba by rozebrać i sprawdzić czy jest na znaczkach. Zawsze możesz zdjąć kable wieczorem i niech ktoś zakręci nim będzie widać jak iskra wypada 1-3-4-2 może być tak też któryś kabel będzie rzucał 2 razy czyli 1-3 i na 2 też potem 4-2. Choć ja bym obstawiał cewkę skoro na zimnym pali a jak się rozgrzeje to gaśnie. Pozdrawiam

kucharczyk
28-07-13, 19:07
Też myślałem ze to cewka... Na początku wariował, odpalał na zimnym ssał i gasł po jakimś czasie, teraz od razu gaśnie a jak chodzi to tak jakby na 3 garach... jakby świeca jakaś iskry nie dawała, sprawdzałem wszystkie i znajomy mówił ze ma większą jak pierdnie :cool: jakaś jest, ale niby 2 słabe i ***** po bokach, jutro wyminie świece i cewkę. Strasznie mi strzela i szarpie jak jest na niskich obrotach podczas jazdy, jak z blow offa xd Cewkę kupie osobno do aparatu hmm? Wymieniać do tego kopułkę i palec? Jak rozebrałem zapłonowy to wszystko wygląda tak świeżutko, żadnego osadu nic ;)

Gozdo
29-07-13, 18:04
czy cewkę kupisz osobno raczej tak ale nie wymieniałem nigdy w hondzie :P w fordzie KA jest osobno i w picanto... jak kopułka i palec nie jest wytarta i wygląda nowo to bym zostawił po co robić sobie koszta.

kucharczyk
29-07-13, 18:49
Właśnie wyglądają świeżo. Strzelnie z wydechu przy niskich obrotach podczas jazdy to tez może być tym spowodowane nie? Ogólnie to jakby dostawał za mała iskrę i nie pracował na wszystkie gary :)

krystof1994
29-07-13, 21:37
przetrzyj palec i kopułkę lekko papierem i psiknij sprayem do styków jak masz, bo ja przez to też sobie roboty narobiłem .. :D

kucharczyk
30-07-13, 23:08
Dzięki za podpowiedzi! Dam znać co to z tego wyszło!!

kucharczyk
01-08-13, 21:36
Już nie mam sił, dalej to samo, jednak po przejechaniu kilku km hanka trzymała obroty 800-1200... i ciągle falowały, przy spadaniu obrotów lekko czarna chmurka... Jednak podczas jazdy normalnie się zachowywała. Problem z odpaleniem na ciepłym silniku pozostał, długo ja trza kręcić i bez gazu ani rusz. Niedawno włączyłem ja znowu i przy zapalonym silniku odłączyłem i podłączyłem korkowca a hania pracowała tak samo. Może tutaj dalej problem? Miałbym prośbę, będzie ktoś tak dobry i zmierzy napięcia na wtyczce od krokowca? Ja mam na jednym pinie 0,8ampera, wydaje mi się ze trochę za mało i to może być to. Jeżeli macie jeszcze jakieś pomysły to proszę o pomoc...

piotreek23
01-08-13, 21:44
Podmień aparat zapłonowy? Co z kablami i świecami?

kucharczyk
01-08-13, 21:50
świece wymienione, nowa cewka założona. Kable dają iskrę. Ale już brak funduszy na nowe żeby sprawdzić...

edit: Tak po długich przemyśleniach - czy z odłączonym krokowym, czy bez nie wyskakuje mi błąd nr. 14 na kompie, może tu być gdzieś wina na elektronice?
Może pucha podciśnień padła? Co myślicie? Pomocy normalnie już nie wiem gdzie coś zaczepić.

Gozdo
03-08-13, 14:05
Ale już brak funduszy na nowe żeby sprawdzić...
umyj cewkę i oddaj powiedź że nie pasowała. Ja więcej pomysłów co mu może być bez obejrzenia nie mam.

kucharczyk
03-08-13, 16:54
Hej może to sonda?? Na zimnym normalnie wchodzi na ssanie, najpierw 1,5 potem dwa i spada... Jak ją najlepiej sprawdzić??