PDA

Zobacz pełną wersję : Czyżby wymiana gaźnika???



kisior87
01-02-08, 21:29
WitajCie!!
mam nie mały problem z moim d13b2. Zauważyłem że od jakiegoś czasu tzn. jakichś 4miesięcy moja hondzia zaczeła strasznie pożerać paliwo ok 10-11l zaczęły jej skakac obroty jak się wyłączało ssanie, jakby przerywała i strzelała z rury (strzelała może za mocno powiedziane) a do tego max idzie 140-150km/h.
Wiele że rzeczy już w niej zrobiłem mi.n. wymieniłem świece sprawdziłem zapłon, wyregulowałem zawory, gościu zrobił mi remont gaźnika( po remoncie obroty były już nieco lepsze ale i tak za wysokie na ssaniu nawet 2000-2200obr). wreszcie znalazłem jakiegoś specjalistę od hondy posprawdzał wszystko i powiedział że jest ok prawdopodobnie oprócz gaźnika, powiedział że do wymiany bo jego nie da się regulować.
Proszę pomóżcie bo już nie wiem co zrobić.
Z góry dzięki!!

marc-l
01-02-08, 22:26
Z tego co mi wiadomo gaźnik w d13b2 da się regulować. Co to za specjalista od hondy. Sprawdzałeś sonde lambde??, bo miałem podobne problemy z przerywaniem jak się zagrzał. Wymieniłem sonde na nową i wszystko było już w porządku. Do tego masz duże spalanie (jak sam napisałeś, choć nie jest trudno osiągnąć takie w EG3) to dodatkowo może wskazywać na walniętą lambde

evil_kid
02-02-08, 10:36
Wydaje mi się,że masz rozregulowany gaźnik.Tak jakby za dużo wachy dostawał...Miałem prawie identyczną sytuację.

coala_16
02-02-08, 10:36
Hej mieszkam niedaleko Ciebie u którego magika byłeś w Bielsku?

Regulacja jest całkiem prosta sam to robiłem, sonda jakby była walnięta to wywaliło by błąd na kompie, oraz u mnie objawiało się to wysokim spalaniem jak u Ciebie + czarny osad na końcu wydechu (konkretny) po wymianie już wszystko ok i ten osad tez znikł.

Sprawdź może błędy na kompie.

Pozdrawiam,

kisior87
03-02-08, 23:41
jest tylko jedno ale. Koleś który jest podobno specem od hondy powiedział że tego gaźnika nie da się regulować bo śrubka jest zaślepiona czy coś tam. podobno nie ma też kompa w d13b2. A ten specjalista od hond jest w bielsku na ulicy Jeża.
Coala_16 jak znasz jakiegoś dobrego mechanika który robi z hondami to podaj adres. Z góry dzięki!!!