PDA

Zobacz pełną wersję : Pali olej na wyjściu z zakrętu..



Lucius
25-07-13, 08:08
Witam mam taki dość nietypowy problem.. Otóż moje auto zaczęło puszczać jasno niebieskie dymki ale tylko przy wyjściu z zakrętu. Na przykład wjeżdzam na rondo, auto lekko przechyla się, po chwili prostuje i czy dodaje gazu czy nie puszcza dymnego bąka. Trwa to około 3 sek i wraca do normy. Czy to wina przemieszczającego się w misie oleju? Jak temu zaradzić? A może silnik wymaga remontu już?

D14A3 HB

piotreek23
25-07-13, 10:16
Temperatura OK? Nie przybywa płynu w zbiorniczku wyrównawczym od chłodnicy??

kaczka208D
25-07-13, 10:26
Na rondo wjeżdżasz na biegu czy z wciśniętym sprzęgłem ? Może po prostu hamujesz silnikiem i stąd ten dym, nie zależnie od tego czy to zakręt.
Spróbuj na prostym odcinku drogi, rozpędzić się i zacząć hamować silnikiem (czyli na biegu bez dodawania gazu), zapewne będziesz robił zasłonę dymną :)
A silnik bierze olej czy nie ?

Krzysek
25-07-13, 10:51
W d serii są przegrody w misce, więc oliwa w zakrętach tak nie ucieka. Sprawdź ciśninie sprężania i będziesz wiedział czy silnik zaczął łykać olej.

Lucius
25-07-13, 10:58
Temperatura OK? Nie przybywa płynu w zbiorniczku wyrównawczym od chłodnicy??

Temperatura jest w normie a płynu nie przybywa..


Na rondo wjeżdżasz na biegu czy z wciśniętym sprzęgłem ? Może po prostu hamujesz silnikiem i stąd ten dym, nie zależnie od tego czy to zakręt.
Spróbuj na prostym odcinku drogi, rozpędzić się i zacząć hamować silnikiem (czyli na biegu bez dodawania gazu), zapewne będziesz robił zasłonę dymną :)
A silnik bierze olej czy nie ?

Na rondo wjeżdżam na biegu i owszem hamuje auto silnikiem ale na prostej gdy robię taki manewr nie ma tego dymu a bynajmniej nie w takiej ilości. Silnik trochę łyka oleju zwłaszcza przy pałowaniu ale w granicach rozsądku. Uważasz, że jak wjadę na rondo ze sprzęgłem w podłodze to nie będzie dymił? Od czego to zależy? Gdyby był do remontu nie powinien non stop dymić zwłaszcza przy przyspieszaniu?

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

FaziRBK
25-07-13, 12:42
Jak wjedziesz przy wciśniętym sprzęgle to nie obciążasz silnika i nie przekazujesz momentu na koła a samochód toczy się samoistnie aż do zatrzymania ale to jest chyba logiczne.

Lucius
25-07-13, 13:11
No to akurat oczywiste ale czemu dymienia nie ma przy jeździe na wprost? Przecież wtedy również obciążam silnik.. A dzieje się tak tylko przy pokonywaniu ostrych łuków....

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

kaczka208D
25-07-13, 13:22
Zrób tak rozpędź auto na niskim biegu (60-70km/h) tak żeby miał jak najwyższe obroty, puść gaz i niech hamuje silnikiem - wtedy powinieneś zobaczyć chmurę dymu za sobą.
Najlepiej zrób ten test zjeżdżając z niedużej górki, wtedy auto tak szybko nie wytraci prędkości.
Kiedyś czytałem o tym na forum. Według mnie zakręty nie mają nic do tego :)

Lucius
25-07-13, 13:26
Hmm no dobrze ale czemu tak się dzieje? Czemu tylko przy schodzeniu z obrotow? A nie podczas przyspieszania?

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

kaczka208D
25-07-13, 13:31
A skąd wiesz, że podczas przyspieszania delikatnie nie przykopci ? Takie coś możesz sprawdzić tylko jadąc za twoją hondą.
Spróbuj to co napisałem.

Tu masz podobne tematy:

http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?177818-dymi-po-d%B3u%BFszym-hamowaniu-silnikiem-%28np-z-g%F3rki%29&highlight=dymi+przy+hamowaniu

http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?181581-Auto-dymi-po-puszczeniu-gazu-d16z6-turbo-gt28rs-na-dotarciu&highlight=dymi+przy+hamowaniu

zakit
25-07-13, 14:47
W d serii są przegrody w misce, więc oliwa w zakrętach tak nie ucieka. Sprawdź ciśninie sprężania i będziesz wiedział czy silnik zaczął łykać olej.

co jest w D serii?
chyba nie mówimy o tej samej d serii z hondy...

Lucius
11-08-13, 19:48
Problem nadal występuje.. Tak się zastanawiam.. Czy przypadkiem przy przechyle olej pod pokrywą nie podchodzi do odmy i nie zostaje stamtąd zassany przez dolot do komory spalania? Czy to jest możliwe?

Jacek1983
11-08-13, 21:04
A że tak skromnie zapytam -oczywiście sprawdziłeś, czy nie masz przypadkiem za dużo oleju ?

banita113
14-01-14, 15:31
co jest w D serii?
chyba nie mówimy o tej samej d serii z hondy...

Że, tak odkopie temat.
Szukam informacji na temat przeróbki oryginalnych przegród w D-serii
Ma ktoś jakąś wiedze na ten temat?

Gozdo
14-01-14, 17:16
Problem nadal występuje.. Tak się zastanawiam.. Czy przypadkiem przy przechyle olej pod pokrywą nie podchodzi do odmy i nie zostaje stamtąd zassany przez dolot do komory spalania? Czy to jest możliwe?

wątpliwe... tu chodzi o ciśnienie oleju na wysokich obrotach i albo pierścionki albo uszczelniacze puszczają do komory olej jak schodzi z obrotów potem jak dodajesz gazu i następuje spalanie to dymek :D

motomaniak1988
14-01-14, 19:34
Znajomy kiedyś tak miał w starym seacie Toledo tylko teraz nie pamiętam w którą stronę jeździł ale chyba w lewo jak po parkingu jeździł to za nim była chmura dymu a na prosto dyma nie puszczał ;p

bossman
31-01-14, 06:41
No to akurat oczywiste ale czemu dymienia nie ma przy jeździe na wprost? Przecież wtedy również obciążam silnik.. A dzieje się tak tylko przy pokonywaniu ostrych łuków....

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

Tak dopisuje w Starym temacie bo widzę oczywistą rzecz o której nikt nie napisał.
Kiedy wchodzisz w zakręt na biegu z odjętym gazem, wtryski są zamknięte i gromadzi się olej pod świecami (ponieważ jest za małe ciśnienie olej nie jest spalany) a kiedy wychodzisz z zakrętu i dodajesz gazu, otwierasz dopływ paliwa i spala nagromadzony olej - temu dymi na wyjściu. Pewnie dymi zawsze kiedy dodajesz gazu po hamowaniu silnikiem tyle że na małej prędkości bardziej widać.

Arturvf500
03-02-14, 11:04
Kiedy wchodzisz w zakręt na biegu z odjętym gazem, wtryski są zamknięte i gromadzi się olej pod świecami (ponieważ jest za małe ciśnienie olej nie jest spalany) a kiedy wychodzisz z zakrętu i dodajesz gazu, otwierasz dopływ paliwa i spala nagromadzony olej

bez urazy, ale większej bzdury w tym temacie dawno nie słyszałem; rozumiem że każdy chce się pochwalić swoją wiedzą, ale to jest forum stricte techniczne, nie fantastyczne :)

zabor
04-02-14, 18:41
Uszczelniacze zaworowe albo pierścienie. Jeździj dopóki nie będziesz miał zbyt dużego ubytku oleju w stosunku do swoich średnich przebiegów rocznych bo często jest to nieopłacalne, jak znam niektórych ;). U mnie ubywa na 10,000km / 3-4 litry i jakoś specjalnie się tym narazie nie przejmuję, mam taki same objawy. Nie wiem czemu kolega powyżej się zdziwił...