PDA

Zobacz pełną wersję : Alarm i centralka w Civic 97' 3D



suruwa_buskoZ
31-01-08, 15:31
Witajcie,

Od niedawna stalem się posiadaczem Civiczki Hatchback 97' i mam parę pytan, otóż chodzi mi o to że posiadam alarm i centralny zamek lecz wszystko to wlączane jest przez pilot do imobilajzera, który działa tylko jak go uzbroje, nie wlancza sie sam. I chodzi mi o to czy można dorobić i zakodować pilot do obslugi alarmu i centralnego ?

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi

suruwa

skolopendra
31-01-08, 17:06
nie wykluczone ze musiał byś zmienić alarm na inny

HokaHey
07-02-08, 11:39
Pozwolę się podpiąć do tematu :d

Jak zrobić aby przy włączaniu i wyłączaniu alarmu nie było słychać tego głośnego "piknięcia/pikania" a jedynie żeby zostały sygnały świetlne informujące że alarm został włączony lub wyłączony. Tyczy się to tylko włączania i wyłączania alarmu bo w przypadku np nieautoryzowanego otwarcia to oczywiście ma wydawać jak najgłośniejsze dźwięki i sygnały świetlne ;) :aloha:

P.S. Alarm seryjny Prestige (Jeden duży zielony i dwa mniejsze czarne przyciski) a Hania jak w opisie sedan z 1998 r

civicmag2
07-02-08, 13:30
Jak zrobić aby przy włączaniu i wyłączaniu alarmu nie było słychać tego głośnego "piknięcia/pikania" a jedynie żeby zostały sygnały świetlne informujące że alarm został włączony lub wyłączony. Tyczy się to tylko włączania i wyłączania alarmu bo w przypadku np nieautoryzowanego otwarcia to oczywiście ma wydawać jak najgłośniejsze dźwięki i sygnały świetlne ;) :aloha: jesli dostales instrukcje do alarmu to tam bedziesz mial napisane
jak wejsc w menu alarmu, mialem to samo i wkurzalo mnie to , teraz zmienilem i mam ciche wl. i wyl.[ funkcje dodatkowe ] zobacz jeszcze w google [ Prestige ] wrazie czego daj znac na pw. :aloha:

skolopendra
07-02-08, 14:21
nie było słychać tego głośnego "piknięcia/pikania"
u mnie wystarczy krócej przytrzymać przycisk w trakcie zamykania ,i jest cisza :)

HokaHey
07-02-08, 23:16
jak wejsc w menu alarmu, mialem to samo i wkurzalo mnie to , teraz zmienilem i mam ciche wl. i wyl.[ funkcje dodatkowe ]

Jak wszedłeś w te funkcje ? I jak ustawiłeś ? Może u mnie będzie to samo...

civicmag2
08-02-08, 12:04
HokaHey moze ci pomoze;
wejscie w tryb programowania - rozbroj alarm , wsiadz do sam. przekrec stacyjke , naciskasz w pilocie dwa przyciski jednoczesnie [ zapala sie na stale kierunki ]
znajdujemy sie w pierwszej funkcji[przy zmianie parametru ilosc pikniec syrenki wskazuje nr. funkcji ] poruszanie sie po tabeli z parametrami ;
-zmiana parametru , przyciskiem B
- przejscie do nastepnego parametru , przyc. A
opis funkcji pik* pik-pik
1 auto-lock wylacz wlacz
2 zalaczanie alarmu glosne ciche
3ryglow.i komfort wyl. wlacz.
4 dlug.impulsu 2 kanalu 2 sek 45 sek
5 syg.niedomk.drzwi wlacz wylacz
6 czas zam.otwarcia zamka 1sek 3sek

jak wylaczysz stacyjke w czasie programowania funkcji to te ustawienia nie beda zapamietane, aby alarm zapam. ustawienia nalezy przejsc do konca tabeli ; tu masz fotki pilotow ;http://images33.fotosik.pl/135/825db8b0178e1d89m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=825db8b0178e1d89)

HokaHey
08-02-08, 12:28
civicmag2 - Mój pilot wygląda dokładnie jak na fotce poniżej i ma trzy przyciski - może ktoś ma taki sam i wie jak zrobić to ciche włączanie ?

http://www.motormis.pl/images/alarm06.jpg


UpDate:

Znalazłem instrukcje od alarmu ale jest ona jakaś taka "skąpa"... tam jest napisane aby wyłączyć to "ćwierkanie" wystarczy przytrzymać dłużej przycisk a konkretnie minimum 1 sekundę i rzeczywiście to działa ale jest to niewygodne na dłuższą metę bo trzeba robić to za każdym razem :/ A tego jak wyłączyć to ćwierkanie permanentnie już nie napisali tylko odsyłają do Autoryzowanego Zakładu Obsługi tego Alarmu - bardzo dziwne czyżby to wymagało wyższej szkoły jazdy :djablek: hmmmm co wy o tym myślicie ?