PDA

Zobacz pełną wersję : Pytania odnośnie świerzej hondy :)

kubala
30-01-08, 02:49
Witam wszystkich! Dziś zakupiłem Honde 94 Noblesse 1.3 - piekny srebrny kolorek przyjechała z niemiec z wydechem remusa, w polsce zlożono jej tylko 15 na niskim profilu.

Jeździłem dziś cały dzień i mam do Was kilka pytań.
1. Na przegladzie zerowym koleś sprawdzał mi zbieżność i tym podobne i mówił ze wszystko jest w normie tymczasem zauwazyłem ze tak przy prędkości 20-30 km/h koła zaczynają cichutko buczeć - nie jest to problematyczne i jest naprawde ciche - nie mialem nigdy styczności z niskim profilem wiec nie wiem czy uznać to za normalne? Jak najprościej dojść do tego czy wszystko jest ok? - Gdy puszcze kierownice leci prosto, hamuje prosto, przy skretach bez zmian.

2. Centralny otwiera natomiast nie chce zamykać :/ - przejrzałem już forum rozkręce jutro i zobaczę czy nic nie wyskoczyło z tych prowadzeń - ewentualnie na co jeszcze zwrócić uwagę?

3. El. Szyby otwierają sie ładnie natomiast powolutku i z cięzkim sercem zamykają. Czy mogę ten mechanizm czymś przepsikać (np. wd40) czy może coś dokręcić?

4. No i brakuje mi żaróweczki od światełka w srodku na suficie - gdzie to moge dostać - na zwykłej stacji czy muszę do sklepiku hondy podjechać?

Na a ogólnie jestem zaje****** zadowolony, silniczek chodzi pięknie i równiutko, a honda robi niemałe wrażenie, przyjemność z jazdy też naprawdę duża
Teraz już wiem czemu mi znajomi przed zakupem krzyczeli HONDA :)

the-one
30-01-08, 07:19
Witam wszystkich! Dziś zakupiłem Honde 94 Noblesse 1.3 - piekny srebrny kolorek przyjechała z niemiec z wydechem remusa, w polsce zlożono jej tylko 15 na niskim profilu.

Jeździłem dziś cały dzień i mam do Was kilka pytań.
1. Na przegladzie zerowym koleś sprawdzał mi zbieżność i tym podobne i mówił ze wszystko jest w normie tymczasem zauwazyłem ze tak przy prędkości 20-30 km/h koła zaczynają cichutko buczeć - nie jest to problematyczne i jest naprawde ciche - nie mialem nigdy styczności z niskim profilem wiec nie wiem czy uznać to za normalne? Jak najprościej dojść do tego czy wszystko jest ok? - Gdy puszcze kierownice leci prosto, hamuje prosto, przy skretach bez zmian.

2. Centralny otwiera natomiast nie chce zamykać :/ - przejrzałem już forum rozkręce jutro i zobaczę czy nic nie wyskoczyło z tych prowadzeń - ewentualnie na co jeszcze zwrócić uwagę?

3. El. Szyby otwierają sie ładnie natomiast powolutku i z cięzkim sercem zamykają. Czy mogę ten mechanizm czymś przepsikać (np. wd40) czy może coś dokręcić?

4. No i brakuje mi żaróweczki od światełka w srodku na suficie - gdzie to moge dostać - na zwykłej stacji czy muszę do sklepiku hondy podjechać?

Na a ogólnie jestem zaje****** zadowolony, silniczek chodzi pięknie i równiutko, a honda robi niemałe wrażenie, przyjemność z jazdy też naprawdę duża
Teraz już wiem czemu mi znajomi przed zakupem krzyczeli HONDA :)

Ad.2. Zdejmij boczki z drzwi i tak jak piszesz posprawdzaj czy nic nie wyskoczylo i popsikaj mechanizm smarem w sprayu. Ja tak mialem miesiac temu i teraz centralny dziala na dotyk a wczesniej ledwo sil mi starczylo zeby pstryczek przelaczyc.

Ad.3. Tylko nie WD40... tez smar w sprayu, ale u mnie to tylko troche pomoglo, tzn z prawej strony jest ok ale od kierowcy losowo... raz zamykaja sie calkiem, raz szyba staje w polowie drogi a raz idzie ostro do gory ale zabimi skokami ;) Nie wiem od czego to zalezy.

Ad.4. Dostaniesz ja w kazdym motoryzacyjnym... CPN itp.

No i gratuluje zakupu Hanki :d Niech sie bezawaryjnie sprawuje i dostaracza duzo radochy z jazdy. Kolega ma taka z 1993 roku przejechane okolo 250 000, czasami ostro ją dożyna na zimnym silniku i az sie dziwie, ze nadal nie musi dolewac oleju. No i wlasnie... kontroluj poziom oleju i zobacz czy ma na niego apetyt.

Pozdr.

kris-cf
30-01-08, 08:44
kubala, Na początek gratuluje autka,co do pyt. 1 moze to byc wina opon(wzór bieznika,zbyt małe cisnienie,lub wyząbkowane opony)ewentualnie łożyska,ale to trzeba sprawdzic,a do popsikanie zamiast smaru w sprayu polecam sylikon w sprayu bo smar z czasem zgęstnieje i dalej bedzie to wszystko cięzko chodzic.

plakon83
30-01-08, 09:43
Tylko olej silikonowy, WD40 rozpuszcza gumę, koła to pewnie łożysko (sprawdź przy niedużej prędkości przy zakręcaniu czy buczenie się wzmaga) a niskoprofilowe opony na pewno nie pomagają:)

Trek
30-01-08, 17:20

Ja miałem na odwrót,zamyka a nie chciał otwierać.Jeśli masz centralny sterowany na pilota to przekaźnik w centralce poszedł.

tomek
31-01-08, 19:11
Gratulacje z zakupu.
1. - szum- łożysko lub poprostu taki urok oponek (ja mam godyery vector 3 i powyżej
50km/h zaczynają szumieć i wraz ze wzrostem prędkości szumią coraz głośniej.
Jeśli szum pojawia się przy 20-30 km/h i nie wzrasta ze wzrostem prędkości to obstawiam
opony (łozysko by przy większej prędkości wyło).
2 - j.w.
3. - przesmarowanie pionowych uszczelek przylegających do szyby SILIKONEM
TECHNICZNYM (spraj) - powinno pomóc. W/w uszczelki są pewnie twarde i trzeba je
silikonem zmiękczyć i przy okazji nasmarować. Smar powoduje że guma pęcznieje i
twardnieje toteż żadnego oleju/smaru nie polecam.
4. j.w.