PDA

Zobacz pełną wersję : klima



kuki
24-08-05, 11:09
mam pytanie czy klimatyzacja z silnika D16Z6 HB pasuje do D15Z1sedan obydwa 5gen.??

Rikoo
24-08-05, 11:16
z tego co keidys czytalem to kazda Honda jest przystosowana do montazu klimy

LIO
24-08-05, 11:29
komora silnika jest ta sama w 5 gen, wiec kształt rurek jest taki sam. Oba silniki z D serii, wiec mocowania sprezarki do lapy to samo.
Jak masz kompletną klime, to podpasuje

TomekKujawiak
29-06-08, 13:04
Witam
Jeśli mam civica z silnikiem D16Y8 ( VI gen) to do niego bedzie pasowała kazda klimatyzacja z silników D serii, niezależnie czy to jest V cz VI generacja?
Pozdrawiam

jero11
29-06-08, 14:08
Witam
Jeśli mam civica z silnikiem D16Y8 ( VI gen) to do niego bedzie pasowała kazda klimatyzacja z silników D serii, niezależnie czy to jest V cz VI generacja?
Pozdrawiam

czytałeś co LIO napisał :P oczywiście że pasuje.

micado
28-07-08, 09:31
a jak ma sie sprawa w 4g czy bedzie pasowac klimatyzacja z mlodszych siostr? 5g badz VIg

Sławek
28-07-08, 10:05
Witam
Jeśli mam civica z silnikiem D16Y8 ( VI gen) to do niego bedzie pasowała kazda klimatyzacja z silników D serii, niezależnie czy to jest V cz VI generacja?
Pozdrawiam
Z V gen do VI gen nie pasuje- nie są zamienne.


czytałeś co LIO napisał :P oczywiście że pasuje.

A czytałeś że LIO pisał o 5gen? Nie pasuje.

Wally
28-07-08, 14:56
Dla scislosci - Vgen dziala na innym gazie niz VI gen.

Sławek
28-07-08, 15:27
Dokładnie, i cała reszta też jest inna.

jero11
28-07-08, 17:30
Dla scislosci - Vgen dziala na innym gazie niz VI gen.

na innym czyli na jakim, propan butan?:D w V genie był R12 i 134a

Bodzlo
28-07-08, 17:32
Dla scislosci - Vgen dziala na innym gazie niz VI gen.


Ale nie ma problemu aby to zmienić przy montażu:) jeśli by pasiła

Sławek
28-07-08, 17:44
Ale nie pasi :)

Tompro
29-07-08, 20:21
Do 5 gen. można także zapodać klime z Civica 5D czyli tzw. anglika. Wszystko ładnie pasuje a dodatkowo ma się filtr przeciwpyłkowy na pokładzie :)

misiek1
25-01-10, 21:52
odgrzeję kotleta:) czy będzie pasować klima z civica 3d VI gen do mojego civica 5D?

Sławek
25-01-10, 22:13
Nie będzie.

misiek1
25-01-10, 22:26
Nie będzie.
Dzięki, czyli z V gen pasuje natomiast z VI gen już nie pasuje, trochę dziwne, ale ok:) dobrze że się dowiedziałem bo na dniach miałem kupować komplet z VI gen:(

Sławek
25-01-10, 22:55
No niestety, ale tak jest.

Sam miałem dokładaną klimę, i jednocześnie kolesie robili właśnie angielkę, a dawcą do niej była 5gen.
Dlatego od razu zapytałem o co kaman, to powiedzieli to co wcześniej pisałem.

mtothaj
26-01-10, 08:08
Dla scislosci - Vgen dziala na innym gazie niz VI gen.

Uścislajac:
- 1992 i 1993 dzialaja na R12
- 1994 i 1995 chodza na HFC 134a

Elementy tych dwoch instalacji nie sa wymienne miedzy soba,w zwiazku z czym najlepiej celowac w kompletny zestaw 1994-1995.
Z zestawami na R12 jest ten problem ze tego gazu nie mozna juz kupic w sposob oficjalny i trzeba kombinowac albo z jakimis zamiennikami albo z zalatwianiem go na lewo.

misiek1
26-01-10, 10:48
Czyli jak dla mnie do Civica 5D to komplet z V gena z roku 94-95 i nie będzie zarówno z czynnikiem chłodzącym jak i z montażem problemów:) Dzięki koledzy bo teraz już chyba wszystko wiem, szukam klimy i zakładam bo lato coraz bliżej:p

Tompro
26-01-10, 10:55
Możesz szukać z 5 gen, ale ja szukając do 5 gen kupiłem z 5D, bo częściej można trafić, więc nie wiem co się tak uparłeś na tą z 5 gen. :D

misiek1
26-01-10, 11:26
więc nie wiem co się tak uparłeś na tą z 5 gen.
za komplet który jest w aucie z 5gen zapłacę 500-700zł a do 5D są droższe:D

Tompro
26-01-10, 11:45
W 5D masz filtr przeciwpyłkowy którego w 5gen nie masz ;) Ja wolałem m.in. z tego powodu tą z 5D. A oszczędność 200zł to za duża nie jest, bo już za 900 powinieneś znaleźć z 5D.

misiek1
26-01-10, 19:09
W 5D masz filtr przeciwpyłkowy którego w 5gen nie masz
Cóż z tego że mam jak nie mam go założonego bo słabo grzeje w zimie:p

Panowie jedno pytanie do was, jak jest z montażem chłodnicy klimatyzacji?? Dokładnie chodzi mi o mocowanie dolne, z tego co widziałem chłodnica wody po swojej stronie ma na pasie przednim takie "wypustki" na które nakłada się chłodnicę i gumy amortyzujące, natomiast po stronie chłodnicy klimy takich wypustek nie ma, czy to znaczy że jest jakoś inaczej montowana czy trzeba sobie takie "wypustki" zrobić??

Cysiek
09-03-10, 14:35
dobra to reasumując:
mam 5gen D seria DOHC czyli powinienem szukać klimy z angielek w sensie 5d z kierą po lewej :)

teraz pytanie, jak to jest z wiązką ? trzeba ciągnąć ? jest jakaś fabryczna i trzeba rzeźbić, jest fabryczna i wszystko pasi ?
czy niema różnicy między mocowaniami DOHC SOHC ?

misiek1
09-03-10, 20:30
jak to jest z wiązką ? trzeba ciągnąć ? jest jakaś fabryczna i trzeba rzeźbić, jest fabryczna i wszystko pasi ?
Masz kolego wiązkę, kostkę będziesz miał przy puszcze filtra powietrza no i wiadomo włącznik klimatyzacji do deski rozdzielczej też musisz mieć.


zy niema różnicy między mocowaniami DOHC SOHC ?
Kompresor musisz mieć z wersji takiej jak masz silnik czyli D-serii

Cysiek
09-03-10, 22:34
Masz kolego wiązkę, kostkę będziesz miał przy puszcze filtra powietrza no i wiadomo włącznik klimatyzacji do deski rozdzielczej też musisz mieć.

W konsoli pod zaślepką mam miejsce na guzik, można go wkładem od długopisu wciskać i wyciskać
przy filtrze mam coś takiego
http://img6.imageshack.us/img6/2113/21571045.jpg (http://img6.imageshack.us/i/21571045.jpg/) to któraś z tych wtyczek ?


Kompresor musisz mieć z wersji takiej jak masz silnik czyli D-serii

czyli nieważne czy DOHC czy SOHC byle by D seria tak ?

misiek1
09-03-10, 23:11
to któraś z tych wtyczek ?
Na zdjęciu wtyczka z prawej strony to wtyczka do wiązki klimy


czyli nieważne czy DOHC czy SOHC byle by D seria tak ?
Tego dokładnie nie wiem, jeśli bloki są takie same to będzie kompresor pasował zamiennie

Cysiek
09-03-10, 23:39
ok, dzięki bardzo :)
z tego co widzę to masz MA, czy u Ciebie jest taka sama ? Skoro piszą tu że lepiej do 5 gena szukać klimy właśnie od jakiejś pięciodrzwiówki to zapytam właściciela, czy też masz taką wtyczkę jak ja (czyli żeby wiązka od twojej klimy weszła do mojej) ?

BUBA
14-06-10, 16:38
Witam,
zakupiłęm właśnie klime do mojej ej9. Zastanawiam się tylko czy aby napewno mam wszystko (wiązkę, przewody itp) Obawiam się, że jak rozkręcę to okaże sie ze czegoś zabraknie i nie będę mógł skończyć skąłdania a potrzebuje samochód. czy ktoś kto montował i wie co jest potrzebne może mi pomóc w ocenie tego co mam i poinstruowanie co gdzie. Chyba mało kumaty nie jestem i raczej dam rade z podłączeniem ale juz na dzień dobry przygladając sie nowemu zakupowi widzę, że np kabel idący od kompresora jest na żywca uciąty przy nim. I tu jest problem gdzie go podłączyć i jakie jest jego zakkończenie - kostka czy co? i pewnie znajdzie się wiećej takich niuansów. wieczorem rzucę tu parę fotek co mam, łącznie z wiażką którą dostałem, czy sie nada...
dzięki
pozdro

reaktor
14-06-10, 17:33
kolego sciągnij sobie manuala i zobacz jak co gdzie i po co

BUBA
14-06-10, 17:45
mam manuala ale tam jest wszystko ogólnien nie ma dokłądnie opisane gdzie jakie przewody idą i gdzie połączone. jest schemat i pare ogólnych rysuknów co wchodzi w skłąd instalacji i gdzie sie mieści w samochodzie. tochę mało ale spróbuję tak czy siak bo innej drogi nie ma.

Tompro
14-06-10, 20:10
mam manuala ale tam jest wszystko ogólnien nie ma dokłądnie opisane gdzie jakie przewody idą i gdzie połączone. jest schemat i pare ogólnych rysuknów co wchodzi w skłąd instalacji i gdzie sie mieści w samochodzie. tochę mało ale spróbuję tak czy siak bo innej drogi nie ma.

Jakie ogólne? W manualu masz wszystko, tylko trzeba poszukać. Ja nie wiem, ale jakoś całe auto zbudowałem od nowa, powkładałem pełno elektryki korzystając z manuala, więc nie wiem czego tam masz mało i nie ma niby.

BUBA
14-06-10, 22:22
hmm.. moze mam innego manuala..? jak możesz wrzućić gdzieś na serwer swoajego i puścić mi linka na PW to byłbym wdzieczny. jaj mam tego z Hondatech, swoajego czasy ściągnąłem.

Tompro
15-06-10, 06:22
hmm.. moze mam innego manuala..? jak możesz wrzućić gdzieś na serwer swoajego i puścić mi linka na PW to byłbym wdzieczny. jaj mam tego z Hondatech, swoajego czasy ściągnąłem.

Ja mam ściągnięty z przyklejonego tematu. Poszukaj odpowiedniej wersji do siebie:
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=2045

Kamil89jbl
02-06-11, 09:51
Odkopie trochę temat, jeśli chce zaadaptować chłodnice klimatyzacji do 5 gena z angola 5D to brać od polifta czy przedlifta? czy maja takie same chlodnice i nie ma znaczenia?