PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana całego wydechu w d16y7...



west
29-01-08, 22:00
Chlopaki, mam pytanie....

Zakupilem do w/w silnika juz kolektor 4-2-1 i koncowy tlumik, jednak podpowiedzcie, co zrobic ze srodkiem?
Wyczytalem juz, ze te silnki zle znosza przelot (z drugiej strony nie chce miec rwania bani decybelami). Czy zostawic seryjny tlumik srodkowy i caly ten odcinek pomiedzy kolektorem, a koncowym? Czy moze zakupic jakis inny, odpowiedni do modyfikacji...? Nie ma byc glosno w cholere, to nie rajdowka.
Podrzuccie pomysl, jak rozwiazac te kwestie, bo badz co badz, wszystko juz czeka, tylko nie wiem, co z tym srodkiem, zeby seria nie mulila, tego co odmule kolektorem i koncowym...

Dzieki z gory za pomoc!

patyk_lks
29-01-08, 22:13
Idziesz to jakiegos tunera ktory Ci wyspawa czesc od kolektora do koncowego. Jezeli chcesz cicho to walnij 1 tlumik na wysokosci katalizatora(oczywiscie caly wydech bedzie bez kata) a drugi w miejsce seryjnego srodkowego. Robisz sobie na fi 2,25" np. . Czyli ogolnie masz wydech przelot na 3 tlumikach. Na 2 cicho nie bedzie.

sz3rsz3ń
29-01-08, 22:17
na wysokości katalizatora???? przecież Y7 ma kata pod maską na kolektorze ... no chyba że się nie znam. Pamiętaj że jak zmienisz całkowitą pojemność układu wydechowego to niekoniecznie poprawi to osiągi (z doświadczenia wiem że wywalenie kata wcale osiągów nie poprawia....no może czasami) dlatego nie wymieniaj tłumików na przysłowiową "pałę" ...niech ci ktoś policzy układy przeciwciśnień...najlepiej fachowiec

dymek
29-01-08, 22:25
Poszukaj układu wydechowego od kolektora do końcowego od Y8. Średnica jest o centymetr większa niż w Y7 - blisko 60mm.

sz3rsz3ń
29-01-08, 22:32
oooo....widzisz ...też dobra myśl....tyle że tam jest po drodze kat ;) ale można w jego miejsce dać mały przelot....lub ewentualnie komorę rezonansową. i dalej seryjny tłumik z orurowaniem ....najwyżej parę akrobacji ze zwężkami będzie ...ale dla fachowca to detal.
A swoją drogą sam czegoś takiego szukam :D:D ale łatwo nie jest bo w katalogach jest tylko do Z6/Z9

dymek
29-01-08, 22:36
Zobacz jak to u mnie wyszło. Ja mam od kata do końcowego od Y8. Większa średnica wydechu ale nie zupełny przelot i na prawdę czuć różnicę!

Rikoo
29-01-08, 22:41
a ja mam4-2-1potem kat metalowy potem srodek MG i koniec BOMZ plus cale orurowanie MG i jestem bardzo zadowolony

sz3rsz3ń
30-01-08, 00:07
Właśnie nad MG się zastanawiałem ...potrzebny mi cały środek bez kata .... ile mi mogą za to zaśpiewać??

west
30-01-08, 17:05
No to chyba Dymek polece Twoja droga w srodek od y8.

Rozumiem, ze ten srodek sklada sie z kata i tlumika srodkowego, tak?
Jesli by kat byl w dobrej kondycji, to mysle, ze bym go sobie zostawil, w razie przegladow.

dymek
30-01-08, 17:29
Tak - kat + środkowy + rurki między nimi.