PDA

Zobacz pełną wersję : Stukanie i metaliczny dzwiek wydobywajacy sie z prawego koła



marcii1
29-01-08, 20:22
Witam...mam pewien problem z moja hondzia.. mam civica V gen w sedanie.. a wiec gdy jade z lewego kola dobiegaja mnie niepokojaca dzwieki.. jakby jakis metaliczny dzwiek.. ale nie zawsze... jak ruszam to nie slychac.. dopiero jak sie troche rozpedze.. to mi jakby syczy cos tam..i nie mam pojecia co to mzoe byc?? moze przegub?? ile kosztuje ewentulana wymiana ?? ale nie mam pewnosci czy to jest to..

sz3rsz3ń
29-01-08, 21:56
ja miałem coś podobnego...i okazało się że wygięła się blaszana osłona hamulca. Przeguby w kupie V gen. kosztowały mnie po 270 zeta za sztukę razem z wymianą.... myślę że w sedanie będzie podobnie.

marcii1
29-01-08, 23:25
mam nadzieje ze to nie przegub jednak.. a jak to ta blaszka to co trzeba zrobic zeby ją odgiac?? mozna to zrobic samemu??

sz3rsz3ń
30-01-08, 00:04
jasne ...bez najmniejszego problemu. Podnieś auto i zakręć kołem... u mnie nie było słychać ...ale było wyraźnie widać ....dopiero przy większej prędkości słyszałem metaliczne tarcie. podlewarowałem samochód i odgiąłem jakieś pół centymetra....i wszystko było ok. ..... no ale jeśli to nie to, najlepiej poszarp koła od spodu.... ...jak masz znajomego wulkanizatora to wjedź na podnośnik u niego (ja tak robię :D )

marcii1
30-01-08, 00:16
Dobra.. dzieki.. jutro loookne.. i mam andzieje ze uda mi sie to zrobic.. jeszcze raz dzieki..

[ Dodano: Sro 30 Sty, 2008 ]
To chyba nie jest ta tarczka oslony hamulca.. bo ja odginalem i ciagle mi cos piszczy.. czy mozliwe ze to sie klocki hamulcowe zuzyly?? bo jak jade to mi sie felga goraca robi..

[ Dodano: Sro 30 Sty, 2008 ]
To chyba nie jest ta tarczka oslony hamulca.. bo ja odginalem i ciagle mi cos piszczy.. czy mozliwe ze to sie klocki hamulcowe zuzyly?? bo jak jade to mi sie felga goraca robi..

mobral
10-02-08, 14:54
mam taki sam problem, syczenie z lewego kola, przy rozpedzonym cifie, ale nie zawsze! czasem smiga i nic nie slychac, kiedys
mialem glosniej (ale znajomy mechanik nasmarowal to, mowil ze to sforzen), wydaje mi sie ze to sforzen sie zatarl i trzeba go wymienic, sam bede robil to na dniach, jak cos dam znac

sz3rsz3ń
10-02-08, 21:56
Jeśli grzeje się felga to znaczy że cały czas trze ci klocek a to raczej nie przez jego zużycie a prędzej przez niesprawny zacisk. Zużycie klocków w cifach sygnalizuje blaszka która trze o tarczę ... więc jeśli masz zblokowany zacisk i zużyty klocek to bardzo prawdopodobne, że to jest właśnie ten dźwięk. Niedawno był na forum temat człowieka, który miał podobny problem i pomogło przeczyszczenie docisku i wymiana klocków.... no i oczywiście jak zawsze w takich wypadkach płynu.

tomaszdempniak
11-02-08, 15:16
a moze to lozysko ???

tez tak mialem i kazali mi sprawdzic podczas jazdy robic slalomy;D
jak jechalem prosto to bylo slychac dziek i w miare nabierania predkosci stawal sie intensywniejszy
a podczas kontrowania nie bylo nic slychac
i okazalo sie ze to lozysko
koszt 1oo

pozdro

majdan
11-02-08, 21:38
Walczyłem z podobna sytuacją - identyczne objawy. Tak jak mówi sz3rsz3ń, walczyłem z osłoną hamulca - jednak po wymianie klocków i zuzytych tarcz problem ustąpił.

sz3rsz3ń
12-02-08, 23:19
A ja powtarzam jak mantrę.... najczęściej najprostsze rozwiązania są najbardziej efektywne ;)